logotyp
Login

Příspěvky žáků

Výlet do TECHMÁNIE v Plzni -15.10.2014

Jeli jsme vlakem, na místo srazu jsme všichni dorazili v 6:40. Nastoupili jsme do vlaku, celkem dlouho jsme hledali vhodné kabinky na sezení.

Když jsme dojeli do Plzně, sehnali jsme si lístky na autobus, který nás dovezl až do TECHMÁNIE. Tam jsme šli na 1.show, jmenovala se Van de Graaffův generátor, ta se nám moc líbila. Ukázali nám různé pokusy s eletrostatikou, kterých jsme se zúčastnili i my. Potom jsme chodili po různých ,,atrakcích" které tam byly.

     Další show byla o dusíku, také jsme při ní viděli mnoho pokusů a zjistili jsme mnoho zajímavých informací. Při čekání na další show jsme se zašli nasvačit a koupit si něco k jídlu. Když jsme se najedli, šli jsme na 3.show, která byla o cestě do vesmíru, na show se s námi dívala společně i jiná třída. Potom nám ještě zaměstnankyně centra vyprávěla o parním stroji.

      Po Techmánii jsme navštívili Planetárium, ve kterém bylo mnoho zajímavých věcí, tabulek o Vesmíru a planetách. Potom jsme si sedli do místnosti, kde jsme čekali na show, při které se před námi uprostřed místnosti točila velké zeměkoule. Na zeměkouli nám promítali různé zajímavé věci o Zemi. Více se nám líbilo asi v Techmánii a nejvíce show o dusíku a Van de Graaffův generátor. Domů jsme dojeli v pořádku a hlavně jsme si exkurzi nesmírně užili.

Autorka článku: Natálie Tocksteinová - žákyně 7. třídy

Den Země

Dne 24. 4. 2014 jsem se zúčastnila s Davidem Procházkou soutěže ,,Den Země". Nejvíce se nám líbilo běhání a vyplňování úkolů na stanovištích. Nakonec jsme se umístili na pěkném 3. místě. Za odměnu jsme dostali zajímavou knihu ,,Pokusy a Rošťárny. Dosáhli jsme 49 bodů z 50, ač náš čas byl 38 minut.
autorka článku: Veronika Kleinová - žákyně 6. třídy

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy