logotyp
Login

Aktuálně z naší školy

Náš sv.Martin přijel na barevném koni

Náš sv.Martin přijel na barevném koni11. listopadu jsme si v družině připomněli legendu o sv. Martinovi. Vyprávěli jsme si jeho příběh a vyráběli postavičku. Pak děti vybarvily jeho koníka, ale jelikož nenapadl sníh, koníky máme různobarevné.

Tradiční sběr papíru

Tradiční sběr papíruV týdnu od 17.10-20.10. proběhla na naší škole opět sběrová akce. Naši žáci nasbírali přes 5000 kilogramů papíru, což je naprosto úžasné. Chtěli bychom tímto všem, kteří se na sběru podílejí a pomáhají svým dětem třídit sběr, velice poděkovat. Vážíme si Vaší pomoci a těšíme se, že na jaře příštího roku, kdy bude akce probíhat znovu, ručičky na váze sebraného papíru hranici 5000 kilogramů hravě překonají. Co myslíte?

Vánoční výstava v muzeu Strakonice

Vánoční výstava v muzeu StrakonicePo delší odmlce, kdy v muzeu Strakonice probíhala rekonstrukce, jsme se opět s družinami zúčastnili výstavy vánočních stromečků, s názvem "Půjdem spolu do Betléma". Děti vyráběly vánoční ozdoby ze slaného těsta, vystřihávaly a vytvářely andílky z papíru a z kartonů od vajíček. Prohlédnout si práci Vašich dětí můžete v ambitech kapitulní síně strakonického hradu od 23.11. do 26.12.2022. Odměnou za snahu budou dětem vánoční dílničky, které se uskuteční v galerii muzea a děti si vlastnoručně vyrobí svůj vánoční dáreček.
Dílničky pro 4. a 5. třídu budou 29.11. a pro 1.,2. a 3. třídu 8.12.

Školní mistrovství ve stolním fotbale

Školní mistrovství ve stolním fotbale

Ve školních družinách se uskutečnilo mistrovství ve stolním fotbale. Zúčastnily se ho děti ze 3., 4., 5. třídy. Přihlásilo se 24 hráčů, kteří se ze základních skupin museli kvalifikovat až do finále. Třetí místo vybojoval Štěpán Fiala z 5. třídy, který zápasil s Julií Ruso ze 4.třídy, která se jako jediná dívka, probojovala až do semifinále. Boj o první místo svedl Lukáš Bečvář z 5. třídy a Martin Chabr ze 3.třídy. Po napínavém duelu, který všichni s napětím sledovali, se stal vítězem Lukáš Bečvář. Všichni tři finalisté obdrželi medaile, diplomy, nafukovací míče, propisky, ostatní dostali malou sladkou odměnu za účast.

Zakončení plaveckého výcviku

Zakončení plaveckého výcvikuV pátek 11.11.2022 ukončila 4. a 5. třída plavecký výcvik. Stejně jako na jaře jsme deset týdnů jezdili na Plavecký stadion ve Strakonicích.
Pod vedením skvělých lektorek jsme si své plavecké dovednosti jen zlepšovali. Z neplavců se stali plavci a z některých kapříků jsou delfíni. Plavecký výcvik jsme si moc užili.

Bylinky na školní zahradě

Bylinky na školní zahradě

     Během podzimních měsíců vyrostl na školní zahradě smyslový chodníček, vyvýšené záhony s bylinkami a bylinková spirála. Čerstvé bylinky z naší zahrady ochutí školní stravu lépe, než ty sušené v sáčcích z  obchodu.

Plavecký kurz

Plavecký kurzTento školní rok zahájila plavecký kurz 4. a 5. třída. Z neplavců se pomalu stávají plavci a plavci se stále zlepšují. V první části děti trénují svou plaveckou zdatnost a ve druhé části výcviku si jako odměnu za své plavecké výkony mohou vybrat odpočinek  v malém bazénku, hrátky na tobogánu a nebo relaxaci ve vířivce.

Halloween

Halloween

V pátek 21.10. se konal ve školní družině „Halloweenský rej". Akce se zúčastnilo mnoho duchů, čarodějek a dalších děsuplných strašidýlek. Děti soutěžily v týmech, zvolily nejpovedenější masku a zatančily si na hudbu. Všichni si to moc užili a na závěr dostal každý malou odměnu. Fotky z této akce můžete vidět ve fotogalerii školní družiny.

Štrůdl z jablek ze školní zahrady

Štrůdl z jablek ze školní zahrady
S pomocí dětí, které nám očesaly jabloně a přinesly nám je až do školní jídelny, jsme se rozhodly připravit pro děti štrůdl z jablek vypěstovaných 
ve školní zahradě. O to lepší pocit, že jablka jsou čistě vypěstovaná na naší zahradě bez jakékoliv chemie. Měly jsme obrovskou radost, protože dětem připravený
štrůdl velmi chutnal. Dokonce došlo i na přidávání. 
Více ve Fotogalerii 2022/2023.

72 hodin

72 hodin

   Opět po roce se naše škola zapojila do celorepublikového projektu 72 hodin. Pedagogický sbor a žáci naší školy se rozhodli uklidit areál školy a její blízké okolí. V rámci environmentálního vzdělávání si žáci zopakovali pravidla třídění odpadu. Škola svou opakovanou účastí na projektu 72 hodin přispívá nejen k lepšímu životnímu prostředí v obci, ale i k výchově mladých lidí, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Všem žákům a vyučujícím patří poděkování za realizaci letošního projektu.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová, ředitelka ZŠ a MŠ Štěkeň, vyhlašuje podle § 24 odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., v platném znění (školský zákon) z organizačních a technických důvodů ředitelské volno na pondělí 24. 10. 2022 a na úterý 25. 10. 2022.

Vyhlášené ředitelské volno platí pro ZŠ. Provoz MŠ bude řádně zajištěn.

Pouštění draků v ŠD

Pouštění draků v ŠD Děti z družiny využily pěkné říjnové dny a vydaly se společně pouštět draky. I přesto, že počasí úplně nepřálo, chvilkové poryvy větru nakonec vznesly draky k obloze. Děti, které si draky nepřinesly, měly mezitím možnost zahrát si kopanou. Celkově se pouštění draků velice povedlo a děti si tak užily krásný podzimní den.

Nová pergola pro venkovní učení a hraní

Nová pergola pro venkovní učení a hraníSe začátkem školního roku nám vyrostla na zahradě krásná dřevěná pergola. Děti její zázemí využívají pro společné hraní u stolů. Své místo na zahradě již má a uplatnění najde i při pracovním vyučování. Výuka tudíž může probíhat i za nepříznivého počasí. Je to skvělý doplněk, který zpestřil celou školní zahradu. Okolo pergoly je vysázeno plno keřů a stromů, které budou nejen pro okrasu, ale i k užitku.
Ve čtvrtek 8.9. jsme měli ve spolupráci s DDM Strakonice pro děti z ŠD připravené zábavné soutěžní a vědomostní odpoledne. Děti se naučily orientovat v mapě a v dalším úkolu zjistily, jak je ...

Přivítání nových jedlíků

Přivítání nových jedlíků

V pátek 2.9. jsme měly možnost přivítat se s novými dětmi z první třídy. Paní kuchařky při přivítání pro děti připravily

jablka v dětském motivu. Jako poděkování za roztomilé jablíčka nám děti vymalovaly barevné obrázky, které zdobí naši nástěnku v jídelně. 

Při té příležitosti jsme se také dětí zeptaly, co mají rádi děti k obědu, abychom dětem mohly do budoucna oblíbené jídlo uvařit. 
Fotky viz.fotogalerie 2022/2023 - Přivítání nových jedlíků - 1.A

Zvýšení stravného od 1. 9. 2022

Mateřská školaMateřská škola

Základní školaZákladní škola

Potřeby a informace do ŠD

Papírové kapesníčky - celé balení
Věci na převlečení na ven, vhodná obuv
Kšiltovka nebo klobouček
Svačina, pití
Děti nelze ze ŠD vyzvedávat mezi 13:00 - 14:30hod. Prosíme o respektování této doby.

Nové telefonické spojení do jednotlivých oddělení
 728233132 - ŠD I. oddělení    (Bc Šímová Monika)
 731314668 - ŠD II. oddělení   (Bc. Kopencová Ivana)
 606529078 - ŠD III. oddělení  (Rajtmajerová Petra)

- další podstatné informace ohledně ŠD naleznete v kolonce Školní družina - řád školní družinyUsmívající se

Poprvé do školy

Poprvé do školyDatum 1. září je vždy symbolem nových začátků. "Jdeme poprvé do školy." Tuto větu si ve čtvrtek ráno řekla skupinka dětí - 13 chlapců a dvě děvčata, která příšla v doprovodu svých blízkých do naší školy. Nyní již žáci 1. třídy přišli s dobrou náladou a s chutí do práce. Čekala na ně vyzdobená třída a plná lavice školních pomůcek a učebnic. Přivítala je ředitelka školy paní V. Cimrhanzlová a starosta obce Štěkeň pan B. Bláha. Ten žákům předal malý dárek v podobě zábavné knihy, kterou si žáci přečtou, až se naučí číst. Zbytek času ve škole pak už strávili žáci se svou třídní učitelkou D.Koubovou.

Zápis ukrajinských žáků do 1. třídy pro školní rok 2022/2023

Zveme vás k zápisu do 1. třídy ZŠ a MŠ Štěkeň pro ukrajinské žáky ve školním roce 2022/2023.

Kde: budova ZŠ Štěkeň, přízemí

Kdy: 20. 6. 2022 od 13.00 do 16.00 hodin

S sebou přinést:

  • vyplněnou žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (dvojjazyčnou, ke stažení na stránkách školy zssteken.cz)
  • doklady o povoleném pobytu dítěte v ČR
  • doklady zákonného zástupce

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy