logotyp
Login

Aktuality naší třídy

U Hrdinů na buchtách....

U Hrdinů na buchtách....V pátek 24. června jsme využili pozvání paní Hrdinové a  vydali jsme se do Sudoměře . Buchty byly skvělé a moc jsme si vše užili !

Náš poslední školní výlet

Náš poslední školní výletDne 31.5.2016 jsme se vydali všichni z druhého stupně naší školy do Prahy.
Jako první jsme navštívili Vyšehrad, kde jsme si prošli hřbitov a okolí. Na Slavíně jsme viděli hrob Boženy Němcové a dalších slavných lidí.
Poté nás vyučující vzali do Národního technického muzea, ve kterém jsme obdivovali spoustu věcí od počátku techniky do současné doby.
Po cestě z muzea nás přepadl silný déšť a všichni jsme byli mokří. V nákupním centru Nový Smíchov jsme se všichni usušili a najedli, ale hlavně převlékli.
Na závěr jsme byli v Národním divadle na představení Švandy dudáka. Moc se nám to líbilo a výlet se povedl.
Děkujeme všem, co výlet zajistili.
Za žáky 9. třídy - Kateřina Poslušná.

Mladý záchranář

Velký úspěch naší třídy,ačkoli byl pátek a 13. k  tomu, 9. třídě se dařilo. Máme 1. a 3. místo! Jak je vidět, vyplatilo se nepodceňovat přípravu!

Volba povolání

04.04. 2016
Volba povolání Absolvovali jsme přednášku Volba povolání a praktickou prezentaci  řemesel SOŠ a SOU Písek. Některá z řemesel /klempíř, cukrář, kuchař.../ jsme si prakticky vyzkoušeli. ...

Prohlédli jsme si Legiovlak

21.03. 2016
Prohlédli jsme si Legiovlak Cílem  naší čtvrteční odpolední exkurze byl projekt Československé obce legionářské - LEGIOVLAK. 
Jde o věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku a jeho cesta skončí až v roce 2020. Tento týden je ...

Přijímací řízení se blíží!

Upozornění pro všechny deváťáky a jejich rodiče: Nezapomeňte vyplnit a odeslat přihlášky do škol, které mají být na Vámi zvolené škole do 15. března 2016! 

Burza škol

Dne 3.11.2015 jsme se zúčastnili akce Burza škol JHK 2015 ve strakonickém kulturním domě. Zde byli seskupeni zástupci všech učilišť a středních škol Strakonicka a okolí. Tady jsme se mohli blíže seznámit se studijními obory, o které máme zájem. Domů jsme si odnášeli mnoho potřebných informací a někteří z nás již mají jasno o svém budoucím životě.

A jsou z nás deváťáci !

A jsou z nás deváťáci !Zdá se nám to jako včera, že jsme přišli do 1. třídy, ale vlastně jsme už prožili naše poslední září na této škole! Někdo nás opustil a někdo přišel, ale jsme tu v 9. třídě a rozhodujeme si naši budoucí životní cestu. Tak šťastné vykročení!

   ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   

Exkurze do Sudoměře

Poslední pátek školního roku jsme vyrazili do blízkého okolí naší školy. Školním autobusem jsme dojeli do Mladějovic, kde jsme navštívili fotogalerii věnovanou Josefu Skupovi v bývalé škole. Dalším naším cílem byl památník bitvy u Sudoměře, tam jsme obdivovali i krásy přírody - divoké husy, užovky a různé rostliny. Vyvrcholením celé akce byla návštěva u Jendy Hrdiny, neboť paní Hrdinová nás pozvala na výbornou bramboračku a skvělé buchty, za což jí upřímně děkujeme. Výlet jsme si užili a bylo nám dobře. Teď už jenom krásné prázdniny a na shledanou 1. září v deváté třídě.

Exkurze v SOU Blatná

Exkurze v SOU Blatná6. května jsme vyrazili na 2. exkurzi do SOU Blatná v rámci projektu EU. Nebyli jsme se pouze dívat, ale cílem bylo zkusit si práci ve strojírenské dílně. Mnozí drželi prvně v ruce pilku na železo, rašpli nebo vrtačku. Někteří vyráběli autíčko a jiní držák na tužky. Z vlastnoručně vyrobených věcí jsme měli radost. Ještě jsme poobědvali a obohaceni o praktické dovednosti jsme jeli domů.

Exkurze 30. 3. 2015

Dne 30. března jsme absolvovali exkurzi v elektrárně Temelín. Zde jsme se seznámili s výstavbou a provozem tohoto jaderného pracoviště. Dostali jsme odborný výklad,  zhlédli animace,  které nám objasnily princip výroby elektřiny touto cestou.
Další zastávkou byl strojírenský závod Pottinger. Pro některé to bylo první setkání s tovární výrobou v praxi. A po těchto technických zážitcích jsme naše putování ukončili ve vodňanském farním kostele, kde jsme obdivovali sgrafita našeho geniálního umělce Mikoláše Alše.

PF 2015

Krásné svátky všem a hodně úspěchů v novém roce 2015!

Jihočeské muzeum

Jihočeské muzeumVe středu 3. prosince jsme cestovali vlakem do krajského města. Naším cílem bylo Jihočeské muzeum a výstava Čas Vánoc, kde jsme se zúčastnili edukačního programu a obdrželi i odměnu. Dále jsme zhlédli výstavku o Kamilu Lhotákovi a dějinách pošty. Náměstí Přemysla Otakara II. žilo adventními trhy, které jsme též navštívili při prohlídce historického centra města. Všem se nám líbilo a těšíme se na další zážitky.

72 hodin - Ruku na to !

 72 hodin - Ruku na to !V pátek 10.10. jsme uklízeli okolí Štěkně kolem hřbitova a Záhorčí.

Sportovní den

Sportovní den se vydařil ! Cyklisté, kteří se zúčastnili, obsadili 1. místo Jenda Hrdina, 3. místo Vojta Taubr a 4. místo Marek Šareš. Ve floorbalu družstvo Jana Sotony vyhrálo. Počasí nám přálo, bylo to hezké dopoledne.
Tak už jsme se všichni sešli v 8. třídě. Těšíme se na nové zážitky, programy, soutěže a jiné akce. V nejbližších dnech nás čeká sportovní den, kde budeme soutěžit i na kolech.
   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

Terezín a Lidice

Terezín a LidiceDne 30. 4. 2014 jsme se zúčastnili plánované exkurze do Terezína a Lidic. Všichni jsme se moc těšili. Cestou nás informoval pan učitel Žitný o spoustě zajímavých věcích, které jsme nevěděli. Do Terezína jsme dorazili v 9. 00 hodin a následovala prohlídka Malé pevnosti v Terezíně s příjemnou paní průvodkyní. Podívali jsme se do cel a s hrůzou jsme zjišťovali, kde lidé museli žít. Všichni jsme bedlivě poslouchali. Ve 12.30 jsme vyjeli z Terezína a naším cílem bylo bývalé krematorium. I zde jsme viděli plno zajímavých věcí. Po prohlídce jsme konečně vyrazili do Lidic.
V Lidicích nás také přivítala sympatická paní průvodkyně. Řekla nám několik historických zajímavostí a pak jsme viděli zbytky základů kostela, školy a Horákova statku. Poté jsme se šli podívat na památník lidických dětí. Dále jsme se přesunuli do Růžového sadu. Jen byla škoda, že růže ještě nekvetly. Po prohlídce jsme šli zhlédnout film a muzeum. Ten film nás nejvíce zaujal. Cestou zpět už někteří byli unaveni a spali. Bylo to sice pro některé náročné, ale byl to moc pěkný výlet, který se všem moc líbil.

                                                                                                   Kačka,Terka a Pavel

Gratulace

Gratulujeme našemu spolužákovi Marku Šarešovi, který v Národní soutěži ZUŠ ve hře na kytaru vyhrál nejen okresní, ale  i krajské kolo a postoupil do kola národního. Držíme palce, ať se daří!

A dařilo se!  Marek je z 18ti soutěžících 4. !                                                                          

Blíží se Velikonoce

   V pátek 11. 4. jedeme do Strakonic na výchovný program zaměřený na velikonoční období. Seznámíme se s lidovými zvyky z různých oblastí Čech.

Program se líbil, naučili jsme se dělat pomlázky, upekli a snědli jidáše a ještě si popovídali anglicky se španělským studentem o zvycích u nás a ve Španělsku.

Škoda, 3. místo jsme neobhájili, ale snad příště.....
Možná, že by pomohlo, kdyby se zapojila celá třída!

                                Vítejte u nás v 7. třídě!

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy