logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Techmania Plzeň

Techmania PlzeňV úterý 16.6. jsme se vydali na náš poslední výlet do Techmanie v Plzni. Na interaktivních exponátech jsme se hravým způsobem seznámili s obnovitelnými zdroji energie, lidským tělem, fyzikálními zákony a s prací filmařů. V expozici Vesmír jsme si vyzkoušeli některé astronomické zákony - například na gyroskopu stav beztíže.

Mladý záchranář

Mladý záchranářVe středu 27.5. se uskutečnila na naší škole soutěž MLADÝ ZÁCHRANÁŘ. Žáci soutěžili v deseti disciplínách ( požární příprava, topografie, evakuační zavazadlo, dopravní test, hod na cíl, střelba ze vzduchovky, první pomoc, aj.) Družstvo chlapců pod vedením Vítka Kotrby získalo krásné 1.místo. Gratulujeme!

Školní exkurze do Vídně

Školní exkurze do Vídně V úterý 19. května se celý druhý stupeň vydal na zahraniční exkurzi do Vídně. Navštívili jsme Štěpánské náměstí - gotický Štěpánský dóm, císařský palác, radnici, parlament, městské divadlo, Harrachovský palác a další kulturní památky. Na závěr jsme si prohlédli zámek Schonbrun. V pozdních večerních hodinách jsme se vrátitli šťasně domů.

OKRESNÍ KOLO BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY

Dne 27. dubna 2015 se konalo okresní kolo biologické olympiády ve Strakonicích. Martina Tomanová obsadila pěkné 9.místo, z celkového počtu 21 žáků. Martině gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Soutěž Zdravá 5 - Ovocný vitamínový talíř

Soutěž  Zdravá 5 - Ovocný vitamínový talíř

        Již 3. rok se aktivně zapojujeme do programu Zdravá 5, jehož smyslem je podpořit u dětí znalost zásad správné výživy. Letošním úkolem bylo přichystat studené pohoštění na párty pro čtyři osoby s limitem 100 Kč. A tak jsme vařili, fotili a jedli.  Moc se nám to líbilo, také nás to bavilo a hlavně nám to chutnalo!

Exkurze do Temelína a Pottingeru

   V pondělí 30.3.  se  9., 8. a 7.třída vypravily na exkurzi do atomové elektrárny Temelín. Autobus nám zastavil před elektrárnou a průvodkyně nás zavedla do budovy infocentra.  V promítacím sále ...

Beseda

Beseda

     V pátek  6.2.  přijeli do naší školy lektoři z krizového centra THEIA, kteří ve spolupráci s Policií ČR připravili pro žáky program: „ Extremismus - výtržnictví“. Beseda byla poučná a pro žáky přínosná.    

SOU Blatná - projekt EU

SOU Blatná - projekt EU

    Ve středu 14.1. jsme se naposledy vydali do SOU Blatná. V rámci projektu EU, který zahrnuje podporu výuky technických oborů – program vzájemného učení. Žáci vytvořili výrobky ze dřeva. Děvčata ve skupinkách vyráběla ozdobnou podložku pod hrnce a chlapci malé autíčko.

(další fotky viz . fotogalerie třídy)

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

         I letos jsme dodrželi každoroční tradici. V pátek 5.12. nás navštívil Mikuláš s anděly a čerty. Děti se od rána těšily, některé z menších se i trochu bály. Žáci zarecitovali, zazpívali a v mateřské školce i zatancovali. Mikuláš s anděly rozdali sladké balíčky, ale čerti odešli s prázdnou.  Touto cestou bych chtěla děti pochválit a poděkovat za pečlivou přípravu a důstojný průběh celého dne.

Burza škol a exkurze

Burza škol a exkurze

       Ve čtvrtek 13.11. jsme navštívili Čističku odpadních vod ve Strakonicích. Žáci si prohlédli učivo chemie osmého ročníku v praxi. Po ukončení jsme se vydali na burzu škol, kde si žáci utvrdili svá rozhodnutí, jakou školu si vybrat.

Školní kolo biologické olympiády

I v letošním roce se na naší škole konalo školní kolo biologické olympiády. V kategorii C  (8.a 9.ročník) soutěžilo celkem 16 žáků.  1.místo obsadila Martina Tomanová a 3.místo Tina Fligielová. Děvčatům blahopřejeme a přejeme jim mnoho úspěchů v okresním kole.

Projekt 72hodin

Do projektu „72 hodin“ jsme se zapojili pod heslem „POMÁHÁME NEJEN DĚTEM BEZ DOMOVA, ALE I PŘÍRODĚ“.       První část hesla jsme splnili vyhlášením sbírky oblečení a hraček pro Dětské centrum ...

Výstava Vzdělání a řemeslo

Výstava Vzdělání a řemeslo

            Ve čtvrtek 2.10 2014 jsme navštívili veletrh „Vzdělání a řemeslo“ na českobudějovickém výstavišti. V rámci jednotlivých expozic se žáci seznámili s náplní učiva středních škol a učilišť i budoucím uplatněním. Zasvěcené informace jim podali nejen vyučující, ale i studenti jednotlivých škol. Exkurzi jsme zakončili výstupem na Černou věž.

Sportovní den

Sportovní den

             Ve čtvrtek 18.9. 2014 se  konal „ Sportovní den“.  Chlapci naší třídy soutěžili ve florbalu a Mikuláš Váchal se zúčastnil cyklistického závodu, kde se umístil na pěkném 2. místě. Poděkování patří i děvčatům, která sice nesoutěžila, ale pomáhala u jednotlivých stanovišť.

S novým školním rokem jsme zahájili podzimní práce na školní zahradě

V letošním školním roce čeká žáky naší třídy důležité rozhodnutí, a proto jim přejeme hodně úspěchů při výběru školy i v přijímacím řízení.
   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

Exkurze - tůně Hajská

     Naše poslední exkurze v tomto školním roce vedla do Strakonic na tůně u Hajské.  Lovili a pozorovali jsme pod lupou kuňku žlutobřichou, hmyzožravou rostlinu bublinatku jižní, různé druhy ...

Výlet do Domažlic

Výlet do Domažlic       V úterý 17.6. jsme se vydali společně  s 7. a 9.třídou, na výlet do Domažlic a okolí. Naše první zastávka byla v Domažlicích, ve kterých jsme navštívili Chodské muzeum s vyhlídkovou věží. ...

Exkurze Praha

    Dne 2.6. jsme se vydali na exkurzi do našeho hlavního města. Průvodce nám dělal pan učitel Žitný. Navštívili jsme Pražský hrad a královskou cestou jsme se dostali až k Prašné bráně. Výlet po ...

Exkurze do Terezína a Lidic

    Dne 30.4. jsme navštívili památník Terezín. Paní průvodkyně nám podrobně objasnila historii terezínské pevnosti. Poté jsme si celý kompex prohlédli. Na každou naši otázku jsme obdrželi odbornou ...
OKRESNÍ ARCHIV STRAKONICE

     Zajímavou nabídku jsme dostali od této instituce, která nás pozvala na výstavu k 60. výročí úmrtí Rudolfa Berana. Věděli jste, že jeho matka pocházela ze ...

Velikonoční jarmark

     Stejně jako v loňském roce proběhl u nás ve škole „Velikonoční jarmark“. Žáci vyrobili na prodej košíčky, věnečky, pomlázky a další velikonoční dekorace.   

Dokaž, že umíš


      Dne 16.4. 2014 proběhla na naší škole soutěž „ Dokaž, že umíš“. Žáci naší třídy vytvořili dvě družstva. Chlapci obsadili pěkné 2.místo s celkovým počtem 538 bodů a děvčata se umístila na ...

Biologická olympiáda

          Dne 26. 3. 2014 proběhlo ve Strakonicích okresní kolo biologické olympiády. Martina Tomanová obsadila pěkné 6. místo. Součástí okresního kola bylo vypracování domácí seminární práce na ...

 Přesazování sazenic

          A opět tu máme jaro. Stejně jako v minulých letech přesazujeme malé rostlinky paprik a rajčat. V loňském roce jsme za prodané sazenice zakoupili letní šeřík pro prvňáčky, ovocný strom a několik okrasných keřů, které nám krášlí zahradu. I letos, kdo si od nás v měsíci květnu zakoupí vypěstované sazeničky, předem děkujeme.

    

    Naše pracovní činnosti
 

           Při hodinách pracovních činností se věnujeme nejen práci na školní zahradě, ručním pracím, ale i vaření a pečení chutných pokrmů. Chlapci si pro tentokrát vybrali „ papouškové řezy“ a děvčata „ muffiny“. Oba dva druhy moučníků se znamenitě povedly a všem velmi chutnaly.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy