Velký úspěch našich žáků v OK konverzační soutěže v RUSKÉM JAZYCE !!!

Již 9. ročník uspořádal DDM Strakonice pro žáky a studenty, kteří se věnují ruskému jazyku. Naše škola se účastní nejen tohoto okresního kola olympiády, ale získala řadu úspěchů i v krajském kole v Č. Budějovicích.

Tentokrát jsme do Strakonic připravili žáky do 3 kategorií. Dařilo se. V nejmladší skupině 5. tříd jsme získali 1. místo – Eliška Bečvářová a 3. místo – Sabina Kazbundová. V kategorii 6. a 7. třída pokročilí suverénně zvítězila Tereza Nosková a rovněž 2.-3. místo Veroniky Kleinové je vynikající. Je nanejvýš sympatické, že úspěch Elišky a Sabiny navazuje na výkony jejich starších bratrů, Matěje Bečváře a Matěje Kazbundy, kteří naší škole přinesli hodně úspěchů také z krajského kola …

Za svědomitou přípravu bych chtěl však pochválit i další naše žáky: Natálii Koskovou, Jakuba Matějovského a Vojtěcha Taubra. Výborně konverzovali v ruštině v silné konkurenci žáků z Blatné, Dukelské Strakonice, kroužku při DDM a Gymnázia Strakonice.

Z vnějšího pohledu totiž vše vypadá velmi jednoduše, ale olympiády neznamenají jenom „se něco naučit“. Úspěch v nich vyžaduje řadu hodin přípravy ve škole i mimo ni. A jakékoliv umístění v okresním kole je samo o sobě úspěchem. Někdy je však důležitější než pořadí v soutěži počet získaných bodů - každý bod má svoji hodnotu.

A tak v závěru popřejme Tereze a Veronice, ať se jim daří i v krajském kole na půdě Jihočeské univerzity, které proběhne 27. února.

Václav Žitný

Created by © 2014/19 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy