logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Vlk také přišel . . .

Vlk také přišel . . .A s vlkem další "bytůstky". Ptáte se kam? No přece pro vysvědčení, vždyť je 31. leden! Vlastně si všichni vyzvedli zatím jen výpis. Všechny známky, které tam jsou, se objeví na hlavním vysvědčení na konci školního roku. Podle šťastných tváří poznáte, jak to dopadlo. Všicni za 1, můžete blahopřát! Další obrázky najdete ve fotogalerii.

Ochutnali jsme exotické ovoce

Ochutnali jsme exotické ovoceNaše škola již několik let využívá program "Ovoce a zelenina do škol". V rámci této akce si každý týden pochutnáváme na různých plodech. Tento týden to proběhlo trochu jinak. Měli jsme k dispozici několik druhů exotického ovoce a z každého jsme ochutnali. Připomněli jsme si, jak chutná kiwi, nashi, granátové jablko a avokádo. A že nám chutnalo! Další obrázky najdete ve fotogalerii.

Vánoční nálada

Vánoční náladaPoslední den školy v roce 2023 byl pro nás trochu neobyčejný. Naše milá třída nebyla pro tento den místem, kde se učíme a prožíváme všední dny plné práce. Zavonělo tu cukroví, zasvítil nám stromeček a my jsme na okamžik zapomněli, že jsme ve škole.  Měli jsme dobrou náladu a těšili jsme se na prázdniny. Poznáte to z obrázků v naší fotogalerii.  Až se sem zase vrátíme,  bude se psát rok 2024. Přejeme všem do nového roku hodně zdraví a osobních úspěchů!

Vyhráli jsme !

Vyhráli jsme !V předvánočním čase vyhlašuje žákovský parlament každoročně soutěž o nejlépe vyzdobenou třídu. Každý z nás tedy něco přinesl, abychom si zkrášlili naši milou třídu. Vyrobili jsme vánoční řetězy, namalovali obrázky, přinesli vánoční ozdoby a instalovali světelné řetězy. A výsledek se dostavil. Nejen, že se nám v hezky vyzdobené třídě lépe pracovalo, ale dokonce jsme letos tuto soutěž vyhráli. Máme z toho velikou radost a sladkou odměnu si užijeme. Kdo je zvědavý, jak to u nás vypadalo, může si prohlédnout naši fotogalerii.

S čerty byly žerty

S čerty byly žertyS napětím a strachem jsme očekávali v úterý 5. prosince příchod Mikuláše a čertů. Už řinčení zvonů a křik na chodbě školy nevěstily nic dobrého. Někteří z nás hledali ochranu u paní učitelky. Utěšil nás i Mikuláš, když nám přinesl drobné dárky. Čerti byli strašidelní, ale nakonec jsme si je také užili.

Kdo je Tonda Obal?

Kdo je Tonda Obal?Pokud vás napadlo, že je to náš nový spolužák, není tomu tak. Nejedná se o osobu, ale o projekt, který je zaměřen na třídění odpadu. Díky tomuto projektu jsme v úterý 21. listopadu prožili hezkou hodinku, kdy jsme si zopakovali, kam který odpad patří. Vždyť nám také záleží na ochraně našeho životního prostředí!

Den strašídel

Den strašídelDo školy přišla strašidla. Naštěstí to bylo jen jeden den - 31. října. Žáci tak oslavili Halloweena. Naši třídu zaplavily masky duchů, koster a dalších strašidel.V celé škole proběhla soutěž o to, které strašidlo je nejoriginálnější. Naš duch, za kterým se skrýval spolužák Jaroslav Hrdina, se umístil mezi nejlepšími maskami. A jak vypadala další strašidla? Nahlédněte do naší fotogalerie.

Máme rádi podzim

Máme rádi podzimNa podzim se naše okolí barví do zářivých barev. Na každém kroku se nám nabízejí různé tvary a barvy listů. Využili jsme toho a listy jsme si vylisovali. Vybrali jsme ty nejhezčí a proměnili jsme je do tvarů zvířátek. Další obrázky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Podzimní úklid

Podzimní úklidKaždý rok se naše škola zapojuje do akce "72 hodin". Tato akce je zaměřena na úklid přírody. Naše třída se rozhodla, že půjde uklízet do zámeckého parku a jeho okolí. Kromě drobných papírků a nedopalků cigaret jsme v houští objevili i několik  PET lahví. Bylo pěkné počasí a my jsme si na našem oblíbeném místě užili hezké dopoledne.

Už jsme druháci

S velkým nasazením a s chutí do práce jsme zahájili druhý ročník. Líbí se nám naše třída a jsme rádi, že jsme na patře, kde máme kamarády. Těšíme se na všechno nové, co nás ve druhé třídě čeká.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy