logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Jarní besídka

V úterý 28. března se uskutečnila v naší třídě malá jarní besídka. Sestavili jsme program z písní a básniček a spolu s našimi rodiči jsme si užili hezké odpoledne. V našem programu převládaly hlavně písničky, protože rádi zpíváme. Ve třídě panovala veselá nálada. Na závěr nás čekalo malé čokoládové překvapení od velikonočního zajíčka. Největší odměnou však pro nás byl srdečný potlesk diváků.

Veselé zoubky

Veselé zoubkyBývá již dobrou tradicí, že se žáci první třídy každoročně hlásí k preventivnímu programu Veslé zoubky. Hravou formou se tak naučí správně pečovat o svůj chrup. Pod patronací DM drogerie obdrželi balíček, kde našli zubní pastu, kartáček, žvýkačky bez cukru, malý pracovní sešit a hlavně přesýpací hodiny, aby poznali, jak dlouho si mají zuby čistit. Byla to výchovná akce, ale žáci si při plnění úkolů užili i hodně legrace.

Den s pohádkou

Den s pohádkouSetkání s pohádkou je vždy milé. Tentokrát jsme si vybrali pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Dokonce jsme zjistili, že někteří z nás tuto pohádku ještě neznali. Nejprve jsme ji sledovali na You Tube a pak jsme si ji záhráli v našem třídním divadélku. Pak už nebyl problém nakreslit si obrázek z té části pohádky, která se každému nejvíce líbila. Těšíme se už nyní, kterou pohádku si vybereme zase příště.

První vysvědčení

První vysvědčeníPoslední lednový den je vždy ve znamení konce prvního pololetí školního roku. Pro žáky to znamená, že obdrží pololetní vysvědčení. Zatím jenom jeho výpis, ale o jedničky už je nikdo nepřipraví. Pro prvňáčky to bývá vždy až magický den, protože tento doklad o známkách dostávájí poprvé. Dobrá zpráva pro všechny dnes byla, že si za práci v prvním pololetí vysloužili samé jedničky. K nim si ještě každý nesl domů velkou pochvalu. Jedničky i pochvaly byly zcela zasloužené, protože zrovna žáci první třídy ujdou vždy za toto hodnocené období obrovský kus cesty. Proto patří všem velká gratulace a přání, aby jim chuť do školní práce vydržela co nejdéle!

Už víme, jak to chutná

Už víme, jak to chutnáV rámci akce "Ovoce a zelenina do škol" jsme měli možnost ochutnat některé druhy ovoce, které pro nás nejsou zcela běžné. Měli jsme k dispozici manga, kiwi, granátová jablka a avokádo. Zvláště granátová jablka nás zaujala. Někteří ochutnali rudá jadérka poprvé a pochvalovali si, jak to chutná. Bylo příjemné pochutnat si na neobvyklém ovoci. Hlavně jsme si připomněli důležitost ovoce a zeleniny pro naše zdraví. Další snímky z naší fotogalerie jsou důkazem toho, že se nám tato akce velmi líbila.

Někdy přijde Ježíšek i do školy

Někdy přijde Ježíšek i do školyPoslední den školy v kalendářním roce vždycky děti nesmírně baví. Sváteční atmosféra Vánoc na chvíli přehluší školní zvyklosti, rozsvítí se vánoční stromek a děti se radují z vánočního překvapení. Tak se také stalo v naší první třídě. Podle obrázků v galerii je patrné, že Ježíšek děti mile překvapil. Hezké Vánoce a hodně zdraví a radosti v novém roce !

Rybář ryby nachytá

Rybář ryby nachytá. . . potom si je spočítá. Takto si pozpěvovali žáci, když nacvičovali své vystoupení pro Vánoční akademii naší školy. Téma ryb a rybaření je velmi bavilo, protože zpívali s chutí a s velkým nasazením. Škoda, že v den, kdy se tato akce konala, bylo několik "rybářů" nemocných. Neměli možnost si užít atmosféru veřejného vystoupení, na které se velmi těšili. Určitě se najde nějaká jiná příležitost, kdy budou moci ukázat, jak jsou šikovní.

Přišel čert i Mikuláš

Přišel čert i MikulášTrochu s obavami a se strachem jsme dnes očekávali Mikuláše s čerty. Už cinkání zvonečku za dveřmi třídy nás trochu vyděsilo. Hned za okamžik jsme ale zjistili, že se bát nemusíme. Mikuláš  nás pochválil a trochu nám domluvil, abychom se hezky chovali. Pak nám andělé dali něco na zub. S čerty jsme nakonec chvilku kamarádili, někteří z nás se ani nebáli čerta pohladit. Zjistili jsme, že jsme se báli zcela zbytečně. Byl to hezký den.

Slavnost Slabikáře

Slavnost SlabikářePátek 4. listopadu se stal dnem, který jsme nazvali "Slavnost Slabikáře". Všichni jsme dostali novou učebnici, na kterou jsme se dlouho těšili. Ke sváteční náladě tohoto dne přispěli i žáci druhé třídy, kteří s námi sváteční chvilky prožili. Společně jsme si zazpívali a druháčci zavzpomínali, jaké to bylo, když oni byli v první třídě. Byl to hezký den a my se těšíme, co nového nám Slabikář přinese.

Zase jsme o krok dál

Zase jsme o krok dálČas plyne jako voda a z nás jsou opravdoví školáci. V těchto dnech právě dokončujeme předslabikářové období. To znamená, že se rozloučíme se Živou abecedou, pomocí které jsme se naučili číst jednoduchá slova a věty. Těšíme se na novou učebnici - Slabikář. Spolu s ním obdržíme ješttě nový pracovní sešit a hlavně novou písanku, kam už budeme psát perem. Některá psací písmena už umíme napsat a počítáme do 6.

Den strašidel ve škole

Den strašidel ve školeV pátek před podzimními prázdninami žila naše škola halloweenskou náladou. Naše třída nemohla zůstat stranou. Místo žáků tak přišli do třídy úpíři,  kostry, čarodějové a jiné strašidelné příšery. Byl to veselý den, jehož součástí byla  také soutěž o nejzajímavější dýni, kterou žáci vydlabali a ozdobili.  Naše třída se umístila na krásném druhém místě. Radost z pěkného umístění umocnila malá sladká odměna.

Poprvé do školy

Poprvé do školyPrvní třídu pro tento školní rok tvoří 13 chlapců a 2 dívky. Všichni přišli do školy s velkým očekáváním a s chutí do práce. Od prvního září uplynulo několik dní a žáci si již osvojili mnoho nového. Seznámili se s provozem školy, naučili se několik písmen, počítají do pěti a radují se z nových kamarádů.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy