logotyp
Login

2. třída archiv

Červnové loučení (Josef Brukner)

Zamykám, zamykám první třídu,
pero, sešit i bílou křídu,
písmena, háčky, čárky a křížky,
všechno, co jsme tu četli z knížky,
jedničky, dvojky, trojky, nuly,
které jsme psali na tabuli.

Sešite, křído, nebojte se,
po prázdninách zas sejdeme se.
Odemkneme znovu naši školu
a budeme tu všichni spolu.

Hezké prázdniny !Už jen pár dní . . .

Už jen pár dní . . . Už jen pár dní budeme prvňáčci.  Blíží se čas, kdy štafetu nejmladších žáků školy předáme zase dál.  Bývá hezkou tradicí, že budoucí prvňáčci se chodí v tento čas seznamovat se školou. Bylo tomu tak i tentokrát. Předškoláci z MŠ Štěkeň s námi prožili jedno pěkné dopoledne. Ukázali jsme jim, jak to u nás ve škole chodí, naučili jsme je také novou písničku a zahráli jsme si společně několik her. I oni měli pro nás připravený veselý taneček. Všichni říkali, že se do školy těší. My se také už moc těšíme do druhé třídy!

Školní výlet

Školní výletŠkolní výlety jsou znamením, že se blíží konec školního roku. My jsme se vydali na výlet 24. května. Cílem naší výpravy se stala Zoo Ohrada. I když někteří spolužáci tuto zoo už navštívili, náš společný pobyt mezi zvířátky měl své kouzlo. Ze zvířat jsme byli úplně nadšeni. Zvláště tygr nám přichystal nezapomenutelnou vzpomínku. Průhledná bariéra nás od něho dělila jen na 2 - 3 metry. Ale i další zvířata nás okouzlila : opičky, plameňáci, vydry a všechna ostatní. Ale tygr je tygr! S láskou a obdivem jsme si ho pak ve škole namalovali. Příjemnou tečkou za naším výletem bylo povídání o šelmách přímo v areálu zoo a hlavně jsme také nakupovali. Poslední zastávkou se staly Vodňany, tam jsme strávili zbytek hezkého odpoledne.

Tygr

Školní výlet Zoo Ohrada

Den s Kvakem a Žbluňkem

Den s Kvakem a Žbluňkem

Den s Kvakem a ŽbluňkemKvak a Žbluňk jsou hrdinové veselých příběhů, které máme rádi. S těmito žabáky jsme ve středu 10. května prožili hezký projektový den. Hráli jsme si na žáby a čápy, vyprávěli jsme si o životě u rybníka, předváděli jsme beze slov, co by se u takového rybníka dalo dělat, každý z nás něco ukázal. Hlavně jsme si povídali o kamarádství, protože Kvak a Žbluňk byli velcí kamarádi. Paní lektora Tereza Machková nám o nich vždycky kousek přečetla z knihy o žabácich. V závěru dopoledne každý z nás napsal dopis žabákům a přidal obrázek. Asi to byl první dopis, který jsme sami dokázali napsat. Měli jsme z toho velkou radost. Na tento den budeme hodně vzpomínat i na paní lektorku Terezu Machkovou.

Ochutnávka sýrů

Fazole rostou jako z vody

Fazole rostou jako z vodyS přicházejícím jarem jsme dostalil zajimavý nápad. Založili jsme pokus, který nám odhalí, jak rostou fazole. Každé ráno vidíme, jak se  "vytahují" téměř před očima. Ty naše prý vyrostou do výše 2 metrů. Uvidíme. Pěstování se nám zalíbilo, takže brzy vypěstujeme další rostliny.

Ochutnávka sýrů

Ochutnávka sýrůAkce Mléko do škol trvá na naší škole již několik let. Nejčastěji dostává každý žák týdně jednu krabičku neochuceného mlíčka. Občas se sortiment obmění na jiný mléčný produkt. Tentokrát to byl plátkový sýr. Žáci si vyzkoušeli tří druhy, aby zjistili, který by jim nejvíce chutnal. Nelze říci, který zachutnal nejvíc, jedno je ale jisté. Všichni "degustátoři" si  pěkně pochutnali.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkTěsně před Velikonocemi jsme si užili již tradiční velikonoční jarmark. Díky veliké pomoci rodičů jsme měli širokou nabídku velikonočního zboží. V našem obchůdku však byly k vidění i naše vlastní výrobky. Moc nás to bavilo a utržené peníze využijeme na užitečné věci. Děkujeme všem, kteří nám pomohli krámek uskutečnit. Děkujeme i ostatním, díky kterým byl náš sortiment  brzy vyprodán.

Jarní besídka

Jarní besídka

Jarní besídkaV úterý 28. března se uskutečnila v naší třídě malá jarní besídka. Sestavili jsme program z písní a básniček a spolu s našimi rodiči jsme si užili hezké odpoledne. V našem programu převládaly hlavně písničky, protože rádi zpíváme. Ve třídě panovala veselá nálada. Na závěr nás čekalo malé čokoládové překvapení od velikonočního zajíčka. Největší odměnou však pro nás byl srdečný potlesk diváků.

Veselé zoubky

Veselé zoubky

Veselé zoubkyBývá již dobrou tradicí, že se žáci první třídy každoročně hlásí k preventivnímu programu Veslé zoubky. Hravou formou se tak naučí správně pečovat o svůj chrup. Pod patronací DM drogerie obdrželi balíček, kde našli zubní pastu, kartáček, žvýkačky bez cukru, malý pracovní sešit a hlavně přesýpací hodiny, aby poznali, jak dlouho si mají zuby čistit. Byla to výchovná akce, ale žáci si při plnění úkolů užili i hodně legrace.

Den s pohádkou

Den s pohádkou

Den s pohádkouSetkání s pohádkou je vždy milé. Tentokrát jsme si vybrali pohádku Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Dokonce jsme zjistili, že někteří z nás tuto pohádku ještě neznali. Nejprve jsme ji sledovali na You Tube a pak jsme si ji záhráli v našem třídním divadélku. Pak už nebyl problém nakreslit si obrázek z té části pohádky, která se každému nejvíce líbila. Těšíme se už nyní, kterou pohádku si vybereme zase příště.

Naše úplně první vysvědčení

První vysvědčení

První vysvědčeníPoslední lednový den je vždy ve znamení konce prvního pololetí školního roku. Pro žáky to znamená, že obdrží pololetní vysvědčení. Zatím jenom jeho výpis, ale o jedničky už je nikdo nepřipraví. Pro prvňáčky to bývá vždy až magický den, protože tento doklad o známkách dostávájí poprvé. Dobrá zpráva pro všechny dnes byla, že si za práci v prvním pololetí vysloužili samé jedničky. K nim si ještě každý nesl domů velkou pochvalu. Jedničky i pochvaly byly zcela zasloužené, protože zrovna žáci první třídy ujdou vždy za toto hodnocené období obrovský kus cesty. Proto patří všem velká gratulace a přání, aby jim chuť do školní práce vydržela co nejdéle!

Už víme, jak to chutná

Už víme, jak to chutná

Už víme, jak to chutnáV rámci akce "Ovoce a zelenina do škol" jsme měli možnost ochutnat některé druhy ovoce, které pro nás nejsou zcela běžné. Měli jsme k dispozici manga, kiwi, granátová jablka a avokádo. Zvláště granátová jablka nás zaujala. Někteří ochutnali rudá jadérka poprvé a pochvalovali si, jak to chutná. Bylo příjemné pochutnat si na neobvyklém ovoci. Hlavně jsme si připomněli důležitost ovoce a zeleniny pro naše zdraví. Další snímky z naší fotogalerie jsou důkazem toho, že se nám tato akce velmi líbila.

Přišel k nám Ježíšek

Někdy přijde Ježíšek i do školy

Někdy přijde Ježíšek i do školyPoslední den školy v kalendářním roce vždycky děti nesmírně baví. Sváteční atmosféra Vánoc na chvíli přehluší školní zvyklosti, rozsvítí se vánoční stromek a děti se radují z vánočního překvapení. Tak se také stalo v naší první třídě. Podle obrázků v galerii je patrné, že Ježíšek děti mile překvapil. Hezké Vánoce a hodně zdraví a radosti v novém roce !

Vánoční akademie

Rybář ryby nachytá

Rybář ryby nachytá. . . potom si je spočítá. Takto si pozpěvovali žáci, když nacvičovali své vystoupení pro Vánoční akademii naší školy. Téma ryb a rybaření je velmi bavilo, protože zpívali s chutí a s velkým nasazením. Škoda, že v den, kdy se tato akce konala, bylo několik "rybářů" nemocných. Neměli možnost si užít atmosféru veřejného vystoupení, na které se velmi těšili. Určitě se najde nějaká jiná příležitost, kdy budou moci ukázat, jak jsou šikovní.

Mikulášská nadílka

Přišel čert i Mikuláš

Přišel čert i MikulášTrochu s obavami a se strachem jsme dnes očekávali Mikuláše s čerty. Už cinkání zvonečku za dveřmi třídy nás trochu vyděsilo. Hned za okamžik jsme ale zjistili, že se bát nemusíme. Mikuláš  nás pochválil a trochu nám domluvil, abychom se hezky chovali. Pak nám andělé dali něco na zub. S čerty jsme nakonec chvilku kamarádili, někteří z nás se ani nebáli čerta pohladit. Zjistili jsme, že jsme se báli zcela zbytečně. Byl to hezký den.

Slavnost Slabikáře

Slavnost Slabikáře

Slavnost SlabikářePátek 4. listopadu se stal dnem, který jsme nazvali "Slavnost Slabikáře". Všichni jsme dostali novou učebnici, na kterou jsme se dlouho těšili. Ke sváteční náladě tohoto dne přispěli i žáci druhé třídy, kteří s námi sváteční chvilky prožili. Společně jsme si zazpívali a druháčci zavzpomínali, jaké to bylo, když oni byli v první třídě. Byl to hezký den a my se těšíme, co nového nám Slabikář přinese.

Zase jsme o krok dál

Zase jsme o krok dálČas plyne jako voda a z nás jsou opravdoví školáci. V těchto dnech právě dokončujeme předslabikářové období. To znamená, že se rozloučíme se Živou abecedou, pomocí které jsme se naučili číst jednoduchá slova a věty. Těšíme se na novou učebnici - Slabikář. Spolu s ním obdržíme ješttě nový pracovní sešit a hlavně novou písanku, kam už budeme psát perem. Některá psací písmena už umíme napsat a počítáme do 6.

Den strašidel ve škole

Den strašidel ve škole

Den strašidel ve školeV pátek před podzimními prázdninami žila naše škola halloweenskou náladou. Naše třída nemohla zůstat stranou. Místo žáků tak přišli do třídy úpíři,  kostry, čarodějové a jiné strašidelné příšery. Byl to veselý den, jehož součástí byla  také soutěž o nejzajímavější dýni, kterou žáci vydlabali a ozdobili.  Naše třída se umístila na krásném druhém místě. Radost z pěkného umístění umocnila malá sladká odměna.

Poprvé do školy

Poprvé do školyPrvní třídu pro tento školní rok tvoří 13 chlapců a 2 dívky. Všichni přišli do školy s velkým očekáváním a s chutí do práce. Od prvního září uplynulo několik dní a žáci si již osvojili mnoho nového. Seznámili se s provozem školy, naučili se několik písmen, počítají do pěti a radují se z nových kamarádů.

První den ve škole

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy