logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Den bez aktovek

Den bez aktovekV úterý 9.5.2023 se v naší třídě konal Den bez aktovek. Nechali jsme rozvíjet naši fantazii a vyměnili jsme školní aktovky za netradiční obaly na školní pomůcky. Den se velmi vydařil a nebyla nouze o nápady a zapojila se celá třída. Jen ve zkratce školní učebnice a pomůcky si lze přinést nejen v pouzdře na notebook, v košíku na houby, v krabici od bot, ale také například v krabici od pracího prášku nebo v koši na prádlo. Zajímavý byl také nápad nahradit aktovku povlakem na polštář anebo kolcem. Jelikož jsme soutěživá třída, tak jsme si zasoutěžili a hlasovali o nejoriginálnější nápad. Vítěze jsme si určili sami a 1. místo obsadil Vašík se svým kolečkem, na druhém místě Tom s krabicí od pracího prášku a o 3. místo se nám podělila děvčata Maruška a Kačka se stejným počtem bodů. Výhra byla sladká pro všechny a velmi jsme si to užili. A jak Den bez aktovek vypadal? To už Vám prozradí fotogalerie ... .

Práce s hlínou

Práce s hlínouPři výtvarné výchově a pracovních činnostech využíváme různé techniky. Tenhle týden jsme začali pracovat s hlínou. Moc nás to bavilo. Jak? O tom se můžete přesvědčit ve fotogalerii.

Velikonoční jarmark 5.4.2023

Velikonoční jarmark 5.4.2023Ve středu 5.4.2023 proběhl u nás ve škole opět Velikonoční jarmark. V chodbě školy bylo možné vidět velikonoční zajíčky,malované vajíčka, pomlázky, ale i také jste mohli ochutnat horkou čokoládu, velikonoční perníčky, linecké, ale i třeba cukrovou vatu. Velké díky patří i rodičům, kteří se na výrobcích společně s dětmi podíleli. Vydělané penízky využijeme na užitečné věci. Moc jsme si odpoledne užili.

Maškarní bál v naší třídě

Maškarní bál v naší třídě V pátek 24.2. jsme si užili v tělocvičně maškarní bál.Soutěže střídaly tance,hry a také jsme měli vyhlášení  nejhezčí masky.Vzhledem k tomu,že jsme měli všichni krásné masky,bylo to těžké.Nakonec jsme zvolili čtyři nejhezčí masky,které byly odměněny drobnými cenami.Ostatni masky nemuseli truchlit,na ně čekala sladká odměna.Posledni předprázdninový den jsme si moc užili.
Přesvědčit se můžete ve fotogalerii.

Valentýn - svátek zamilovaných

Valentýn - svátek zamilovaných 14.2. nám kalendář ukazuje svátek zamilovaných - Valentýn. Valentýn proběhl i u nás ve třídě.Už se nám tu začínají objevovat první lásky,tak jsme toho využili a udělali jsme si Valentýnskou párty.Popovidali jsme si i o tom, jak tento svátek vznikl. Došlo i na taneček a dárečky,více fotografií v galerii.

Javorník -bobovani

Javorník -bobovani Ve středu 8.2.2023 jsem vyrazil společně s druhou a třetí třídou bobovat na Javorník.
Počasí nám přálo a my si užili spousty legrace Přesvědčit se o tom můžete ve fotogalerii.

Ilustrace knih

Ilustrace knihVýtvarná výchova nás moc baví, o tom se můžete přesvědčit sami. Měsíc únor patří u nás ve třídě k Vesmíru,ale i také k ilustraci. Neváhali jsme a někteří z nás se pokusili tyto dvě věci zkombinovat a vyšla z toho krásná kniha. Přesvědčit se o tom můžete ve fotogalerii.

Pololetní vysvědčení

Pololetní vysvědčeníPoslední lednový den je znamením pololetního vysvědčení. I u nás ve třídě to nebylo jinak, což je vidět. Někteří z nás si odnášeli samé jedničky a ostatní na nich určitě zapracují v druhém pololetí. Ale i tak nám to úsměv na rtech nebere a vzhůru do druhého pololetí.

Ochutnávka exotického ovoce

Ochutnávka exotického ovoceTento týden proběhla akce " Ovoce a zelenina do škol", kde nám Bovýsek poslal ochutnávku exotického ovoce. Někteří z nás ochutnali s chutí granátové jablko, mango, avokádo, ale i kiwi. Všichni jsme si moc pochutnali a také jsme se ujistili v tom, že ovoce je v našem jídelníčku velmi důležité.

Vánoční jarmark 21.12.2022

Vánoční jarmark 21.12.2022Nastal čas vánoční a u nás ve škole proběhl Vánoční jarmark. K prodeji jsme měli výrobky z papíru, látky, keramiky, ale i také něco dobrého na zub v podobě perníčků. V naší třídě se kreativitě meze nekladou, to jste se mohli přesvědčit samy. Účast byla veliká a naše třída si vydělala krásný obnos peněz, který společně nějak využije.

Vánoční akademie 19.12.2022

Vánoční akademie 19.12.2022Po dlouhé pauze se opět konala školní akademie. Od září jsme pilně nacvičovali, zpívali, tančili a myslím si, že se nám to velmi povedlo. Dívky z naší třídy zamířily směr Orient a celá třída si připomněla jaké to bylo o letních prázdninách na táboře. Tanec "Sněhurku" si dívky parádně zatančily a Barboru jsme si všichni parádně užili.

5.12. Čert, Mikuláš i Anděl

5.12. Čert, Mikuláš i AndělTento den nás ve třídě navštívila návštěva přímo z pekla. Od rána v nás panoval strach, ale zároveň i těšení, co nám asi Mikuláš přinese. Tuto návštěvu jsme přivítali písničkou o Slovních druzích, které zrovna opakujeme. To si také zasloužilo odměnu v podobě bonbonů. Nikoho z nás čerti neodnesli a tak si můžeme s klidem oddychnout.

Ukončení plaveckého výcviku

Ukončení plaveckého výcvikuV pátek 11.11. 2022 ukončila naše třída plavecký výcvik. Stejně jako na jaře jsme deset týdnů jezdili na Plavecký stadión do Strakonic. 
Pod vedením zkušených a skvělých lektorek se naše plavecké dovednosti jen a jen zlepšovali. Na začátku plaveckého výcviku uplavala naše třída 3756 m a jestlipak víte kolik na konci? Neuvěřitelných 7475 m. To je skvělá zpráva, jelikož jsme všichni plavci a moc jsme si plavání užili.
Minulý týden vyhlásil žákovský parlament Soutěž o nejhezčí vydlabanou dýní. Tak jsme nelenili a pustili se do práce a vyplatilo se. Spolu s 1. třídou jsme obsadili 2. - 3. místo.

Dlabeme dýně

Dlabeme dýněŽákovský parlament vyhlásil na měsíc říjen Soutěž o nejhezčí dýni a tak jsme neváhali a pustili se do dlabání. Jelikož jsme velmi početná třída, rozdělili jsme se do skupinek a každá skupinka si vytvořila tu svou "strašidelnou" dýni.I kdyby naše dýně nevyhrála, smutnit nebudeme, jelikož nám bude dělat radost v naší třídě.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikTento školní rok jsme opět zahájili plaveckým výcvikem. Výcvik má 10 lekcí a my si ho budeme užívat každý patek do půlky listopadu.

Jsou z nás čtvrťáci

Nastalo září a my opět usedli do lavic čtvrté třídy. Nově k nám do třídy nastoupili dva noví žáčci Matouš a Benjmin. Všichni jim společně přejeme,ať se jim u nás líbí.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy