logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Letošní výlet jsme naplánovali do Strakonic na pátek 10. června. Nejdříve jsme navštívili pracoviště Hasičského záchranného sboru, kde se nás ujal jeden z hasičů. Provedl nás budovou a nechal nás, abychom si sami "osahali" auta, která hasiči používají při výjezdech k požárům. Bylo to pro nás nové a moc zajímavé. Mohli jsme se posadit za volent velikých aut a představit si, jak je řídíne. Pak jsme si venku vyzkoušeli překážkovou dráhu, kterou musí každý z hasičů zvládnout ve stanoveném čase. Některým z nás se podařilo přelézt přes dřevěnou hradbu stejně jako profesionálním hasičům. Potom jsme se prošli do Panské zahrady v areálu strakonického hradu, kde už na nás čekalo hořící ohniště. Mohli jsme si upéct buřty na ohni, k nim si dát hořčici nebo kečup a chléb. Moc nám chutnalo. O všechno bylo postaráno, dokonce i o pití- točila se malinovka. Páteční dopoiledne jsme si všichni moc užili a už se těšíme na další třídní výlet.

Návštěva Muzea Středního Pootaví

Návštěva Muzea Středního PootavíV pátek 27. května jsme se vypravili ranním autobusem do Strakonic. Muzeum Středního Pootaví nám totiž nabídlo zajímavou akci- komentovanou prohlídku nově instalovaných expozic. Dověděli jsme se mnoho zajímavostí o Maltézském řádu, také jsme navštívili expozice věnované Zbrojovce, dudácké tradici a loutkovému divadlu. Asi nejvíce nás zaujaly dudy- nejenže jsme si poslechli jejich tóny prostřednictvím sluchátek, ale mohli jsme si na opravdové dudy i zahrát. Během pátečního výletu se samozřejmě našel čas i na procházku centrem města a na občerstvení.
Velikonoční jarmark

Po delší pauze se v naší škole 11. dubna konal Velikonoční jarmark. Náležitě jsme se připravili.....doma i ve škole jsme připravovali různé výrobky s cílem prodat jich co nejvíce. Hodně nám pomohly i naše maminky, které napekly různé velikonoční sladkosti. Posledním úkolem bylo vytvořit "cenovky".....povedly se nám opravdu krásně, Jarmark jsme si hodně užili a také jsme prodali téměř všechno. Nakupovali žáci z ostatních tříd i návštěvníci, kteří se přišli na náš jarmark podívat.

Ochutnávka exotického ovoce

Ve čtvrtek 17. února jsme měli možnost ochutnat ve třídě exotické ovoce- kiwi, avokádo, mango......v rámci školního projektu. Kromě toho, že jsme si pochutnali a byla legrace, jsme se dověděli některé zajímavosti- například to, že avokádo je oblíbenou pochoutkou v Mexiku a je součástí tradičního guacamole. Zatímco někteří z nás tyto druhy ovoce již znali, naše paní učitelka ochutnala avokádo a mango poprvé v životě. Ochutnávce jsme věnovali jednu vyučovací hodinu a moc jsme si ji užili.
číst celý článek

Projekt angličtina: Imperatives (Rozkazovací způsob)

Projekt angličtina: Imperatives (Rozkazovací způsob) Během měsíce prosince, naše třída pracovala na projektu z anglického jazyka, který byl na téma "Rozkazovací způsob (Imperatives)."
Projekt spočíval v tom, že jsme průběžně během prosincových týdnů fotili různé fotky, vyznačující dva druhy rozkazovacího způsobu: zákazy a příkazy. Zaměřili jsme se na to, jaké zákazy nebo příkazy můžeme dostávat během vyučovacích hodin ve škole. Každá fotka získala svůj popisek. Např. fotka, kde všichni stojíme, má popisek "Stand up." Fotka, kde všichni držíme mobily v ruce, má v popisku "Don´t use your mobile phones." Fotky, vyznačující zákazy, jsou navíc červeně přeškrtnuty, aby tam byla jasnější ta odlišnost. Ten kontrast mezi tím, co jsme povinni dělat behem vyučovacích, a co ne. 
Zapojili jsme se všichni. Někteří z nás se zapojili s nadšením, hlavně když se jednalo o zákazové fotky. Někteří z nás už z focení tak nadšení nebyli. Nicméně si myslíme, že se nám povedlo vytvořit docela hezký projekt.

Mikulášský den

Mikulášský den V pátek 3. 12. u nás ve škole chodili Mikuláš, čerti a andělé. Do naší třídy přišli na konci první vyučovací hodiny. Potěšilo nás, že jsme je mohli vidět naživo, neboť před rokem nám epidemiologická situace jejich návštěvu neumožnila. Čertů jsme se trochu báli.....vypadali opravdu hrozivě. 
Žáci, kteří byli uvedeni jako zlobiví, museli předstoupit před tabuli a zazpívat písničku. Všichni to zvládli a nikoho z nás čerti neodnesli. Jakmile se hříšníci vrátili do lavic, následovalo rozdávání sladkostí. 
Všichni se budeme celý rok snažit, abychom nezlobili a nikdo z nás nemusel příští rok před tabulí zpívat písničku. Nejdůležitější však je, abychom i za rok zažili Mikuláše, čerty a anděly opět naživo ve třídě.

Výlet na Šumavu

Začal nám nový školní rok 2021/2022……jsme na druhém stupni, takže je pro nás hodně věcí nových. Máme nové předměty, nové učitele, více učení, ale určitě to všechno zvládneme. Už jsme si užili i první výlet. S panem učitelem Vlasákem a s paní asistentkou Čermákovou jsme vyrazili na Šumavu- nejprve do Environmentálního centra v Železné Rudě. Prohlédli jsme si tam spoustu zajímavých exponátů z šumavské flory i fauny. Na závěr jsme absolvovali v 3D kinu i zkušební test ... samozřejmě na jedničku. Zbytek výletu jsme strávili v krásné přírodě- vystoupali jsme k Černému a Čertovu jezeru a ti odvážní se dokonce vydali s panem učitelem na Špičák. Zajímavá byla pak cesta ze Špičáku dolů po černé sjezdovce. Z výletu jsme se vrátili sice trochu unavení, ale plní dojmů.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy