Login

Fotogalerie ŠD

Zdobíme si družinu z přírodnin

Neoslavený Halloween a kaštanové hrátky

Vycházka do lesa, dokonce i fotka s traktorem :-)

Podzimní tvoření a výzdoba

Užíváme sluníčka

Malujeme na nástěnku :-)

Skáčeme přes švihadlo a hrajeme si venku :-)

Vyrábíme draky :-)

Zlobíme, ale tentokrát počítáme a baví nás to :-)

Malujeme podzim venku :-)

Náš družinový projekt STROM :-)

Zlobit se ve družině nemá :-)

Když je krásně a my si to užíváme

Hrajeme si na babu

Hrátky v lese a tajuplný nález

Tajuplný les a zámecký park

Nejlíp je nám venku

Když nepřeje počasí, máme čas na tvoření

Když prší a my nemůžeme jít ven :-(

Když prší a my nemůžeme jít ven :-(
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Voláme jaro

Velikonoční výstava v Muzeu Strakonice
Opět se naše družina účastnila Velikonoční výstavy, kterou každoročně pořádá Muzeum Strakonice. Tentokrát pod názvem VOLÁME JARO. Vzhledem k rekonstrukci strakonického hradu výstava probíhá v prostorách černé kuchyně a výrobky našich dětí jsou k vidění ve skvělé společnosti převážně strakonických škol a školních družin. Vernisáž výstavy proběhne 10. března a bude trvat do 13. dubna 2020. Přijďte společně se svými dětmi shlédnout výrobky nejen svých dětí. Jste srdečně zváni.

Karnevalové čepičky

Na závěr masopustu jsme si vyrobili rozpustilé karnevalové čepičky, které jsme si dozdobili podle fantazie. Můžete hodnotit, jaké krásné výtvory se nám povedli.

Baví nás puzzle a medvídci :-)

Maškarní rejdění

Tak jsme si báječně užili maškarní.
Skákalo se v pytli kolem překážek, přenášel se pingpongový míček, děti si v týmech podávaly tenisové míčky a samozřejmě si zaskákali i s toaletním papírem mezi koleny. Nezapomněli jsme ani na kapitány jednotlivých týmů, kteří měli za úkol přefouknout lentilky a vyluštit přesmyčky. A nakonec? Vyhráli přece všichni. Jinak to u nás ani nechodí.
V tombole byl sladký bonbon, ovocné žužu, pěnové puzzle, balonek Mc Donald's, gumová kachnička Siko, propiska Siko a míč do vody Siko. A samozřejmě nechyběla sladká koblížka.
Tímto bychom moc rádi poděkovali našim věrným dodavatelům sponzorských darů do tomboly. Velice si Vaší pomoci vážíme. Děkujeme.

V družině už Ježíšek zazvonil

Ve družině už naděloval ježíšek

S láskou vyrobené vánoční dárečky pro naše blízké

A jsou tu Vánoce

Čertovské radovánky

Ozdobili jsme stromeček ve Strakonicích

Chystáme se na Vánoce - jéje, to nám to jde

...a po práci svačina, to je naše odměna

Kdo si hraje, toho zlobit nenapadne

Hrátky s listím

Svatý Martin naší třetí třídy :-)

Svatého Martina jsme v družině přivítali pečením rohlíčků. Mňam. A upekli jsme jich dost i pro druháky

Vánoční výtvarná soutěžní výstava - šijeme, šijeme, ne botičky do roboty, ale zvonečky jako ozdoby na stromečky

Svatý Martin přijel do družiny

Naše dýnička

HALLOWEEN a dýňování :)

Kdo si hraje nezlobí- podzim, malování draků

Sportujeme s úsměvem

Naše úchvatné halloweenské lucerničky

A už je to tady, budeme se krásně bát

Podzimní vyrábění - zavařujeme ovoce, malujeme dýně a strašidýlka

Drakiáda

Tak jsme si dnes báječné užili drakiádu. I přesto, že počasí od rána nebylo nijak příznivé, do odpoledne se malinko umoudřilo a draci nám opravdu pěkně létali. Děti se proběhli na fotbalovém hřišti, předvedli na obloze krásné draky a akci si všichni pěkně užili. Dokonce i jejich bříška byla spokojená, jelikož v občerstvení byl velký výběr dobrůtek. Tímto moc děkujeme panu Zíkovi za velkou ochotu otevřít kvůli nám. Možná si tuto krásnou akci ještě během podzimu zopakujeme. Vše záleží jen na počasí.

Naše první tvoření - kočičky, ježečci, podzimní rozvrhy hodin a veverky

   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Duhový týden

Vyrábíme přáníčka pro maminky k jejich svátku

Čarodějnický rej

Velikonoční jarmark

Pohádkový zápis do 1. tříd

Morena

Vítáme jaro tvořením a výzdobou

Jaro jaro už je tu

Zimní radovánky ve školní družině

Maškarní rej 30.1.2019

Podzimní výzdoba a vycházky za zvířátky

Nový školní rok 2018/2019 v ŠD

Čas běží, život utíká a my jsme zase o rok starší. V družinách jsme přivítali nové žáčky prvňáčky a hned jsme se s chutí zapojili do práce. A že jí letos bude.

V říjnu se zapojíme do výtvarné soutěže "Svět kolem nás". A podle počasí půjdeme pouštět draky na fotbalové hřiště. Poslední dobou nám počasí příliš nepřálo, tak doufejme, že letos to vyjde.
Listopad je ve znamení duchů a my rozhodně nezůstaneme pozadu. Družiny si vyzdobíme strašidláky a bubáky a budeme se krásně bát.
V prosinci se koná tradiční Vánoční akademie, do které i naše děti z družin přispívají hodnotnými dárky. Kromě toho vyrábíme i dárečky pro rodiče, které si děti před štědrým dnem odnesou domů.
Leden by měl být přikrytý sněhem a ledem. Také naše v družiny se zahalí do zimního hávu a mnohdy máme hezčí výzdobu, než jakou vykouzlí příroda venku. 
V únoru si přichystáme masky a vyrazíme na maškarní. Je totiž masopust a naše rejdění v tělocvičně má grády. Také slavíme  svátek zamilovaných a naše družiny jsou jedno velké otevřené srdce.
Březen a s ním je tu jaro. Příroda se probouzí po zimním spánku a rodí se nový život. Slavíme Velikonoce a chystáme Velikonoční jarmark, kde nabízíme vlastnoručně vyrobené dárky pro potěchu i k zakousnutí.
V dubnu nasedneme na košťata všech tvarů, přizveme veškerou možnou i nemožnou havěť a vyrazíme slavit Valpuržinu noc. 
A už je tu květen, kdy mají naše milované maminky svátek. Přesně druhou neděli v květnu. Uchystáme, vyrobíme nebo namalujeme maminkám z lásky překvapení, protože naše maminky si to opravdu zaslouží.
V červnu si hlavně povídáme o blížících se prázdninách, kam kdo pojede, a kde bude. A hlavně musíme myslet na bezpečnost o prázdninách, abychom se zase po létě všichni ve zdraví sešli. Ahóóóóój.
 

   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

Velikonoční jarmark

Morena

Maškarní rej

V duchu masopustní tradice se na naší škole uskutečnil 24.1.2018 maškarní ples pro děti. Předvedlo se celkem 70 krásných masek. Některé k nám přijely z velké dálky, jako například havajské tanečnice nebo indiánky. Další byli zástupci povolání (kuchařinka, policista, zpěvák Michael Jackson, pošťák atd. Pozvání na maškarní rej přijali i akční hrdinové (Spiderman, Superman). Dokonce mezi nás přiletěla i raketa. Samozřejmě, že v přestrojení. Nechyběly ani tradiční masky - princezny, čerti, čarodějové všech kategorií a rovněž nechyběli ani zástupci zvířecí říše. Dokonce mezi nás zavítal i pan školník v převleku za jarní strom obalený květinami a motýly. Děti byly nadšené.
Opět musely podstoupit zkoušky vědomostní i sportovní, aby si mohly na konci odnést drobnou tombolu. Skákalo se v pytli, přirovnávaly pohádkové dvojice, přenášel pingpongový míček, hledala se zvířata ukrytá ve slovech, lovily rybičky a házelo se do klobouku. V mezičase se tančila zumba, která má u dětí obrovský ohlas a strhává je ke skvělým tanečním kreacím.
Průvodcem celé akce byl pan učitel Matěj Štěrbík, který se skvěle zhostil tohoto náročného úkolu a jeho pomocnicemi byla děvčata z 8. a 9. třídy, která byla menším dětem oporou. Patří jim všem náš velký dík.
tak zase za rok Ahóóóój.

Vánoce v ŠD

strašně strašidelný svátek

Užíváme si podzimu

PODZIM V NAŠÍ DRUŽINĚ

Podzimní vyrábění

Tak nám nastal podzim. Chodíme na procházky do houbami provoněného lesa a už jsme jich nasbírali pěknou řádku. Nejvíce babek, ale nouze nebyla ani o praváky, bedly a dokonce václavky.
A že jsme šikovní, umíme přírodu uplatnit i ve výtvarném tvoření. Ze šišek a kartonu jsme si vyrobily nádherné sovičky a z našich rukou vznikly roztomilé obtisknuté sovičky, které jsme dotvořily slunečnicovými semínky.

S chutí do práce

Je sice teprve začátek nového školního roku, ale my mámě pořád co dělat. Seznamujeme se s novými kamarády a to jde nejlépe při práci. Tak například pod našima rukama vznikla krásná jablíčka s červíkem Pepíkem nebo malovaní draci, kteří nám chtěli hned uletět a také jsme si vyrobili z ruliček a kartonu roztomilé ježečky. Ale taky si hodně hrajeme a samozřejmě i běháme venku v přírodě při vycházkách do lesa nebo jen na školním hřišti.

V nejbližší době nás v družinách čeká pouštění draků. Čekáme jen na vhodné větrné počasí, při kterém nám draci budou létat sami. Děti si přinesou podepsané draky sebou a nechají je uschovány ve škole do té doby, než se nám počasí vydaří. Tak nám držte palce, ať to netrvá dlouho.

Nový školní rok

Nový školní rokAni jsme se nenadáli, a už jsme zase zpátky ve škole. Jen jsme o trochu starší a moudřejší. Opět máme nové kamarády, se kterými budeme trávit náš čas ve školních družinách. Každý začátek je jako nepopsaná kniha a záleží jen na nás, co do té knihy budeme psát. A protože jsme všichni kamarádi, jistě nám tento školní rok přichystá spoustu nových a skvělých zážitků, na které se už teď můžeme společně těšit.
Vychovatelky ŠD
I. oddělení 1. a 2. třída (přízemí) Bc. Šímová Monika
II. oddělení 3. třída (2. patro) Iva Majewski
III. a IV. oddělení 4. a 5. třída (2. patro) Kristýna Píbalová
Pedagogický asistent v ŠD III. a IV. oddělení (2. patro) Lenka Kubernová
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Vítání jara - Morena

V družinách si hrajeme a vyrábíme pro radost

maškarní rejmodelujeme a tvarujemehrajeme a přemýšlímestavíme až do nebemalujeme a tvořímevelikonoce se blíží

Maškarní rej

sponzorský darpekařství V. Caissponzorský darcukrárna Štěkeňdárky ze školysponzorský dar paní Divišová

Rádi v družině tvoříme

Hrátky na sněhu

Zimní radovánky

Nadílka od Ježíška

Ježíšek

Vánoční výtvarná soutěž - III. a IV. oddělení

Vánoční výtvarná soutěž na téma VÁNOČNÍ DÁREK II.oddělení

Vánoční výtvarná soutěž - Vánoční dárek

I. oddělení ŠD

Vyrábíme a hrajeme si

   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Rej čarodějnic

Středověký vodní mlýn Hoslovice - výlet ŠD

Veselé Velikonoce

Vynášení Moreny

Maškarní rej

Pohádkový zápis 2016

Vánoční tvoření

strašidelná výzdobakluci pečou cukrovíholky to také umímysleli jsme i na druhákyv družině máme taky stromeček

Vánoce jsou tady

nejkrásnější dárek

V pátek 4.12.2015 jsme se vypravili do Strakonic. Odjeli jsme autobusem v 13:14 ze Štěkně a celkem nás bylo 46. Byl pro nás předem připravený program v zámecké galerii, kde na nás čekala tematická dílnička zaměřená na rukodělnou činnost. Programu předcházela prohlídka nejstarších dochovaných hraček ze soukromých sbírek.V nadšených dětských tvářích bylo vidět, že se jim zážitek líbil a fakt, že si svůj ručně vyrobený výrobek mohly vzít domů, vypovídal své. Tak zase někdy příště.

vánoční snění

Zima klepe na dveře

Chystáme se na zimu

vánoční soutěž IC Strakonice na téma zvířátka v lese

ŠD - 3. třídaŠD - 1. a 2. třída

Podzim plný barev ve školní družině

Přestože na podzim se ujímá vlády nevlídné, sychravé a pošmourné počasí, tak ten letošní je nadmíru krásný. Počasí nám přeje užívat dosytosti sluníčka při pobytu venku a tak jsme i v družině plni elánu do podzimního vyrábění. Podívejte se, jak jsme šikovní.

obrázky ze slunečnicových semínekstrašidla ovládla i družinušikovné a hravé netopýři útočístrom duchůnepíchavé šípkové keřestrašidlácké, ale praktické záložkymimoní mániek čemu všemu jsou dobré voskovky? Přece k výrobě duchů

Nový začátek plný vyrábění

Tak jsme si v družině vyrobili Woodoo panenky pro štěstí

MS ve školním fotbálku

Moře

MořeStejně tak, jako probíhala soutěž o nejzdařilejší čarodějnici, tak se uskutečnila i volba o nejkrásnější moře. Děti se rozhodovaly mezi 22 výkresy, které byly opravdu krásné a zdařilé, tudíž vybrat nejlepší tři obrázky bylo náročné. Nakonec zůstalo 5 výherců, přesto, ale drobnou sladkost obdržel každý. Snaha se vždy cení. A v družině vyhrává opravdu každý.

Soutěž o nejkrásnější čarodějnici

Soutěž o nejkrásnější čarodějniciVe školní družině jsme si uspořádali výtvarnou soutěž na téma Čarodějnice. Soutěž probíhala téměř 2 týdny a o výsledku rozhodovaly děti. Na fotografii jsou vítězové a tudíž autoři nejlepších výtvarných děl na toto téma. Sladkou odměnu ale obdrželi všichni účastníci.

Den Matek

Ke Dni matek jsme si ve družině vyrobili vázičku ze sádry a ozdobili květinou. Věnované všem maminkám s láskou a pro radost.

Slet čarodějnic

Soutěž "O slova"

Tak jsme si upekli Jidáše

Blíží se velikonoce,a tak si o nich v družině povídáme. Známe pranostiky spojené s těmito jarními svátky, umíme pojmenovat názvy nedělí, jak jdou po sobě a také jsme si vyprávěli příběh Jidáše. Před velikonočním jarmarkem jsme si je upekli a moc si na nich pochutnali. Můžete se podívat, jak se nám povedli.

Vynášení Moreny

Pečení palačinek

Pečení palačinek Dali jsme si záležet na přípravěPěkně jsme palačinky nazdobili Dostali jsme nové kostky na hraní

pohádkový zápis 2015

vánoční dárky pro naše blízké

I v družině jsme pekli vánoční cukroví

Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

Výlet do Strakonic

turnaj mistrů v pexesu

Když sněhová vločka zebe

Když sněhová vločka zebe

Martinské rohlíčky

vánoční výtvarná soutěž - Když sněhová vločka zebe

práce dětí z IV. oddělení ŠDpráce dětí z I. oddělení ŠDpráce dětí z II. a III. oddělení ŠD

Halloween

Barevné skleničky pro radost

sportovní hry na školním hřišti

Stejně jako minulý týden, tak i včera proběhlo sportovní odpoledne se ŠD. Soutěžilo se v rychlosti, obratnosti a důvtipu. Děti všech věkových kategorií klání úspěšně zvládly a získaly zaslouženou odměnu.

malování solí a zavařování

Sportovní hry na školním hřišti

září 2014

II. a III. oddělení ŠD
práce s přírodními materiály

Začínáme - září 2014

IV. oddělení ŠD

První měsíc školy je skoro za námi a my vpluli do školního života. Odpoledne si zpříjemňujeme tvořením toho, co nás baví. První dílka už jsou na světě.

Eva Kunclová

červík Pepík a vrány z papíru

I. oddělení ŠD

už jsou z nás kamarádi

   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

Červen - II. oddělení

Obrázků: 1-3 z celkem: 13    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Odpoledne plné her

Odpoledne plné her - ŠD

Odpoledne plné her - ŠD

            První středu v červnu proběhlo ve školních družinách „Odpoledne plné her“. Rozeběhli jsme se po celém školním hřišti, kde byly rozmístěny jednoduché hry. Každý si vybral tu, která ho nejvíce zaujala. Lovili jsme rybky, házeli do terče z plat od vajíček, shazovali kuželky, trefovali se do koše, přecházeli po kartonech, přelévali vodu, přenášeli ping – pongový míček na lžičce, házeli míčky skrz kruhy a kroužky na tyč, tenisákem mířili do klauna a navíjeli míček na tyčku. Všichni jsme si zasloužili sladkou odměnu a malé překvapení z košíku.

Květen - 2. a 3. oddělení

Květen - 4. oddělení

Netradiční olympiada

Květen I. oddělení ŠD

DUBEN - II.oddělení ŠD

Duben - 4. oddělení

Do družiny přilétly čarodějniceLet na koštětiVelký slet čarodějnic Srdíčka ke Dni matekPřáníčka ke Dni matek

slet čarodějnic

prsty staré čarodějnice

Velikonoce - 4. oddělení

VELIKONOCE - 2. a 3. oddělení

Duben - 1. oddělení - Velikonoční jarmark a jidáše

Poslední úpravy......A beránci jsou jako živíVenku si trochu zaběháme, abychom nevyšli z formyšachový kroužekservítky z pěnové gumyvelikonoční košíčkyjarní prozářená družinanaše výrobky do jarmarkuservítky z vlnité lepenkykvětinová zahrádkaprodávání šlo děvčatům na jedničkuJen udělat pořádné uzlyVálíme a válímePekelně se soustředíme...A šup s nimi do trouby

Morena

ŠD a školka jde vyprovodit MorenuDětská fantazie je nekonečnáSlavnostní průvodZimo, odpluj do moře......A už se nevracejUf, zima už je pryčTeď si navážeme líto a budeme si něco tajně přátHlavně pořádně zauzlovat, aby nám to přání neutekloA hurá domů

Březen 2. a 3. oddělení

Březen 4. oddělení

Březen 2014 - 1. oddělení

holubičky, jen vzlétnoutveverkyvybíjenávytváříme želví ostrovstavíme věžeStále jen věžeStavebnice, kam se podíváš

Únor 2014 - 2. a 3. oddělení

Nástěnka

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2019/2020

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2019/2020 naleznete v sekci výchovné poradenství

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2020/2021 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz
HOME
ZŠ 383 393 115
ZŠ 730 700 144
ŠJ  383 393 232
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy