logotyp
Login

Fotogalerie ŠD

Opékání špekáčků v družině

Velikonoční dílničky

Pracujeme na školní zahradě. Plejeme záhony a staráme se o bylinky

Morana

Lesem do kamenolomu ve Štěkni

Brdo - 508 m n.m.

Praktikantka Natálka pracuje s dětmi v ŠD

Lesní hrátky na siláky

Všichni se dali do háčkování

výstup na Brdo

Karneval

Ježíškova nadílka

Zdobení stromečků ze sádry

Pečení perníčků ve školní kuchyňce

Hravé peklo České Budějovice a Adventní trhy

Zimní radovánky

Vánoční dílničky v Muzeu Strakonice

Lego nás baví nejvíc

Vyrábíme ze sádry ozdobičky

Pracujeme s inkoustem

Stavíme domečky pro skřítky a kočičí návštěva

Výstava vánočních stromků v muzeu Strakonice

Předvánoční pečení na stromeček

Pouštíme draky na fotbalovém hřišti

Halloweenské tvoření

        https://www.zssteken.cz/imgsys/right1n.gif

Halloweenský rej v tělocvičně

Halloweenské pečení a strašení

Opékání špekáčků se školní družinou

Podzim

Bezpečnost silničního provozu - odborná ukázka policejní práce 25.9.2023

Trénujeme na duchu i na těle

Už jsou z nás školáci

Zahájení nového školního roku 2023/2024 v ŠD

Udržujeme pořádek

Pracujeme na zahradě

Tatínkové mají svátek

Užíváme si na školní zahradě

Naučná stezka Tůně u Hajské

Máme dětský den 31.5.2023

Ve středu 31.5. jsme pro děti z ŠD připravily dětský den. Na zahradě naší školy vyrostl krásný skákací hrad, ze Strakonic za námi přijela paní Sosnová, která dětem podle jejich přání namalovala obličej. Zahrada pak byla najednou plná různých zvířátek, duhových motýlků, barevných květin i znaků. Fanouškům doznívajícího hokejového turnaje nemohly chybět na tváři hokejky, puky a vlajky týmů. Děti zvládly při plnění soutěžních úkolů obtížnou chůzi na chůdách, shazovaly kuželky, zaskákaly si v pytli, složily puzzle a vyzkoušely si rovnováhu při přenášení míčků na dvou lžících. Nakonec prolezly tunelem. Skvělé počasí završilo krásný den a děti si svůj svátek užily s družinou báječně. Děkujeme panu starostovi Bláhovi za zapůjčení skákacího hradu a pracovníkům obce Štěkeň za velkou ochotu a skvělou pomoc při přípravě tohoto nádherného dne pro děti.

Tvoříme a bavíme se

Maminky mají svátek 14.5.2023

I ve školní družině myslíme na naše milované maminky, které měly v neděli, 14. května, svátek. Vyrobili jsme jim z Fimo hmoty krásná barevná srdíčka jako přívěšek na krk. Výrobek udělal radost i samotným dětem a to hned tříkrát. Nejprve, když si vybíraly barvu svého srdíčka. Podruhé, když se srdíčka upekla a nakonec potřetí, když si mohly svá hotová dílka odnést hrdě domů a předat svým maminkám.

Edukační výlet na Kašperk - výstava replik českých korunovačních klenotů

V pátek 5.5.2023 se naše družiny opět vypravily na další edukační výlet. Tentokrát na náš nejvýše položený královský hrad Kašperk. Probíhá zde do 30.6.2023 výstava replik českých korunovačních klenotů. Děti tak měly možnost prohlédnout si samotný hrad, plnit úkoly a vyluštit kvízy. Zároveň si zblízka prohlédly korunovační klenoty a bylo jim úplně jedno, že jsou to pouze repliky. Po příchodu na hrad se nás ujali paní průvodkyně Sázavská a samotný pan kastelán Kůs, kteří pro naše děti připravili opravdu bohatý a nabitý program plný zajímavých informací nejen o historii hradu, ale také o samotných královských klenotech. Děti se namlsaly nejen vědomostmi, ale dopřály i svým chuťovým buňkám v stánku s občerstvením na hradním nádvoří. Samozřejmě, že v podhradí byl mezi dětmi velký zájem o dekorativní předměty s rytířskou tematikou.
Doporučujeme tuto skvělou výstavu jako tip na výlet.

Čarodějnické rejdění 27.4.2023

Ve čtvrtek 27.4.2023 si naše družiny společně čarodějnicky zařádily. Na školní zahradě se odehrával lítý boj o hod pařátem, skokem přes bažiny, lovením různé jedovaté a smrduté havěti, trefováním se shnilou mrkví do klobouku. Pořádal se hon na kočku, vrhalo se vším možným, shazovaly se plechovky s netopýry a házelo se na terč a mnoho dalšího. Zkrátka, byl to den plný kouzelnických atrakcí. Děti si to náramně užily a odnesly si domů diplom i něco na hraní a na zub. Počasí bylo moudré a přálo nám v zápolení

Pečeme pro radost i z lásky

Stavíme z lega

Velikonoční dílničky

V úterý 28.3. a ve čtvrtek 30.3. se naše družiny opět vypravily do strakonického muzea na Velikonoční dílničky. Děti si vyrobily voňavá mejdlíčka různých tvarů a barev, která si odnesly domů jako dáreček. Na výstavu v kapitulní síni, kam jsme se také zašli podívat, děti v dílničkách vyrobily vajíčka z papíru. Vyslechli jsme si poučné povídání od paní lektorky Kateřiny Prokopcové o tradicích a zvycích vztahujících se k Velikonocům. Společně jsme si pak prohlédli výstavu velikonočních výrobků a děti našly stoleček s vlastními výrobky.

Morana

V pátek jsme se s dětmi z ŠD pomyslně rozloučili se zimou. Za hlasitého odříkávání koled, aby smrtka odešla ze vsi, jsme tuto ustrojenou loutku odnesli k jezu ve Štěkni. Moranu sice hned stáhl proud a ona odplavala rychle pryč, přesto se však nechce vzdát své vlády. My to ale vydržíme a společně se těšíme na jaro a s ním na nový život. Ozdobenou vrbovou větvičku, do které jsme si zavázali svá tajná přání, jsme si přinesli do školy pro radost.

Exkurze JE Temelín

V pátek 17.3.2023 jsme se s dětmi z ŠD vypravili na exkurzi do JE Temelín. V infocentru Jaderné elektrárny Temelín, které se nachází v zámečku Vysoký Hrádek, si děti prohlédly interaktivní expozice, vyzkoušely si různé aktivity, zahrály pexeso, dozvěděly se nové informace o jaderné elektrárně a o tom, jak vlastně funguje a k čemu slouží. Poté jsme se odebrali do kinosálu, děti zhlédly krátký film o důležitosti této elektrárny, o tom, co ji pohání, kdo všechno v ní pracuje i jaká jsou bezpečnostní opatření v jejím bezprostředním okolí. Pak dostaly děti od paní průvodkyně Kristýnky brýle na virtuální realitu, sluchátka a ponořily se přímo do světa a života samotné elektrárny. S brýlemi se děti ocitly uvnitř chladící věže, vylétly nad ni a pak seděly na plošině, ze které shlížely dolů pod sebe na bazén, ve kterém se měnila kapalina do reaktoru. To byl asi nejsilnější zážitek, který děti díky těmto unikátním brýlím mohly prožít. Bezpochyby si to všechny užily a na samotný závěr se sklouzly v tubusu za infocentrem. Domů jsme se všichni vraceli nadšení a obohacení o nové dojmy. Vřele tuto návštěvu v JE Temelín všem doporučujeme. Je to skvělý tip na výlet se zážitkem. Vychovatelky ŠD.

Maškarní rej v tělocvičně 10.2.2023

Zážitkový výlet Lego Czech Repubrick 20.1.2023

Vánoční dílničky - Muzeum Středního Pootaví 29.11., 8.12.2022

Náš sv.Martin přijel na barevném koni

Náš sv.Martin přijel na barevném koni11. listopadu jsme si v družině připomněli legendu o sv. Martinovi. Vyprávěli jsme si jeho příběh a vyráběli postavičku. Pak děti vybarvily jeho koníka, ale jelikož nenapadl sníh, koníky máme různobarevné.

Školní mistrovství ve stolním fotbale

Halloweenský rej 21.10.2022

Pouštění draků

Pergola na školní zahradě

Užíváme si společně poslední školní dny

Koncert bubeníka Matýska

Zkoumáme pod mikroskopem

Paní učitelka Michaela Škopková nám do družiny přinesla dva mikroskopy a děti se hned ujaly zkoumání.

legohrátky 1.a 2. třída

Od zástupce firmy Lego, dostala naše družina dva velké play boxy kostiček. Od té doby jsou děti ve svém živlu. Staly se z nich projektanti a stavitelé. Tvůrčí kreativita z nich jenom srší. Každý den se těší na své výtvory, které vystavují na okně a znovu je rozebírají a přestavují.

Divadlo č.2 na školní zahradě 3.třída

Pro obrovský úspěch jsme museli vzít divadlo na školní zahradu, jedno z míst, kam chodíme když nám počasí přeje. Zde zazněly 3 pohádky, které byly tak úžasné, že se děti nasmály a vždy po 5 minutové pauze se vrátila s napětím sledovat jak to bude dál. Divadlo pozvalo i 4. a 5. třídu, která to velice ocenila a moc se jim to libilo. Všichni odcházeli s krásným pocitem kulturního zážitku.

Hadi 3. třída

Výroba hadů nám dala zabrat. Bylo to docela náročné, ale nakonec se hady podařilo dokončit, protože jsme šikovní. Odnesli jsme si je domů, aby jsme mohli postrašit naše maminky a tatínky.

Divadlo ve školní družině 3.třída

Nemohli jsme se dočkat našeho divadelního představení, které si pro nás spolužáci připravili. Divadlo bylo úžasně připravené od VIP lístků po místa na sezení, rekvizity, scénáristy, aktéry. I ve školní družině nesmí chybět vědomostní otázky. Zapojeni byli i diváci. DIvadlo jsme si moc užili.

Hrajeme a skotačíme na školním hřišti 1. a 2. třída

Paní učitelka praktikantka Natálka

Den matek ŠD 1. a 2. třída

Soutěže a hry na školní zahradě - Čarodějnice ŠD 1. a 2. třída

Hračky za jarmark ŠD 1. a 2. třída

Hračky za jarmark ŠD 1. a 2. třída
Konečně jsme se opět všichni dočkali. Po dvouleté pauze jsme mohli vyrobit spoustu jarních výrobků a dekorací, které jsme hrdě nabízeli na našem velikonočním jarmarku. Za utržené peníze si děti samy rozhodly, jaké hry nebo hračky si do naší družiny pořídíme. Na seznamu se nejčastěji objevovala auta, společenské hry, zvířátka littles pets shop a hračky na písek. Nakoupila jsem tedy podle seznamu dětských přání a spokojenostdětí je obrovská. Máme s čím si hrát na pískovišti dětského hřiště nad školou, máme nový míč, 3 nové společenské hry, které jsou opravdu super a děti moc baví, 9 nových autíček a 1 zvířátko littles pets shop. Děkujeme všem, kterým se naše výrobky natolik líbili, že si je zakoupili.

Naše tvoření na Velikonoční jarmark ŠD 1. a 2. třída

11. dubna 2022 se v prostorách naší školy opět uskuteční tradiční Velikonoční jarmark. Naše děti se opět snažily. Tvořily z fimo hmoty krásné knoflíky a brože. Ze sádry heboučké ovečky s rolničkou a odlitky k domalování. Nechybí ani přáníčka s králíčkem nebo stojánky na ubrousky. Nejvíc práce dětem daly skládaní motýlci, kteří se jim skutečně povedli. Samozřejmě nechybí ani jarní květina. Sice je z papíru, ale radost udělá jistě každému. Tak se přijďte pokochat tou jarní krásou. Těšíme se na Vás.

Vynášení Morany ŠD 1. a 2. třída

V úterý 29.3.2022 jsme se s dětmi z 1. a 2. třídy rozloučili se zimou. Blíží se totiž Smrtná neděle. Děti si do školy přinesly řehtačky, naučily se koledu a společně jsme vyrazili na cestu k řece. Děti si cestou vykoledovaly spoustu sladkostí a kolemjdoucí měli radost, že se v naší škole udržují tradice. Děti důležitě nesly Moranu a vyprovázely ji hlasitým křikem až k jezu, kde jsme ji za radostného křiku vhodili do vln. Pak si děti navázaly na větvičky barevné mašličky a zavázaly v nich svá tajná tři přání. Přestože nám o sobě zima ještě stále dává vědět, my s dětmi víme, že už jsou to jen takové poslední záchvěvy a Zima nakonec svoji vládu předá Vesně. V družině máme práce nad hlavu, jelikož se opět chystáme na tradiční VELIKONOČNÍ JARMARK. Všechny Vás srdečně zveme nejen k podívané, ale i nákupům.

Karneval v ŠD 3., 4., a 5. třída

Výroba masek ve 3.třídě

Při výrobě masek u nás převládal VIKING a PRINCEZNA. Práce na masce nám dala hodně zabrat, byla to velice precizní práce. Někteří z nás měli problém s vystřižením očí, proto požádali o pomoc paní učitelku, která jim ukázala jak na to a nakonec to zvládli všichni sami bez pomoci. Všechny masky vypadají moc krásně. .

,Zdravá výživa a jak k ní přistupovat. projektový den ve 3.třídě

Dnes jsme měli ve družině odborníka přes zdravou výživu. Zjistili jsme, že toho moc o zdravé výživě nevíme a hodně jsme kladli zvýdavé otázky. Jeden úkol nám dal hodně zabrat, když jsme měli rozdělit obrázky s jídlem na zdravé a nezdravé. Ale nakonec přes všechny neshody jsme se domluvili na kompromisu. Odpoledne se nám moc líbilo, hlavně závěr, kdy jsme měli možnost ochutnat zdravé jídla a potraviny. Zážitky a plná bříška jsme si odnesli domů.

Valentýn ve 3.třídě

I k nám dorazil kráný svátek lásky VALENTÝN. Všichni jsme vyráběli přáníčko pro naše maminky, babičky, tatínky, dědečky. Chtěli jsme jim udělat radost a vykouzlit úsměv na tvářích.

Máme rádi zvířata - projektové odpoledne v 5. třídě

Hoslovický mlýn-život v jeho době. 1. a 2. třída

V pondělí 14.4. se v naší družině opět uskutečnil projektový den. Tentokrát jsme s dětmi zabrousili trochu do historie hoslovického mlýna. Seznámili jsme se s jejími posledními majiteli a zjistili, jak těžce se jim tam žilo. Přes všechna úskalí odolávali politickým tlakům a žili tam v pospolitosti dva bratři se sestrou, téměř jako poustevníci. Bez elektřiny a vody. Také díky tomu lze o mlýně hovořit jako o přírodním skanzenu. Jediném v naší zemi. Naše děti si vyslechly přednášku s videoprojekcí a pak se pustily do vyrábění plstěných ozdob. A jelikož je Den svatého Valentýna, mezi dětmi převažovala plstěná srdíčka nebo kytičky. Dalo jim to opravdu zabrat, o lámání jehel nebyla nouze a prsty mnohdy také utrpěly nějaký ten šrám. Přesto děti vytrvaly a domů si odnesly opravdu krásné a hlavně vlastnoručně vyrobené brože pro maminky z lásky.❤️

Valentýn v ŠD 1. a 2. třída

V pondělí je Valentýn-svátek lásky. Naše družina je vyzdobena srdíčky a před dveřmi nás vítá krásná srdcová dáma. Máme teď na dva týdny v družině slečnu praktikantku, budoucí paní učitelku Kristýnku, která naši srdcovou dámu oblékla do samých srdíček. Děti, tedy spíše děvčata, paní učitelce s radostí pomáhaly. Paní učitelka Kristýnka navázala hned první den s dětmi skvělý vztah a je vidět, že ji práce s dětmi baví. Je to úžasná pomocnice. Už teď se všichni těšíme na další společný týden.

Milevské maškary - projektové odpoledne 1. a 2. třída

Ve středu 2.2.2022 nás čekalo další projektové odpoledne. Tentokrát s tématem Masopust. Období od Tří králů až do popeleční středy je doba pro veselí, hodování, zabijačky, radovánky atd. Po vesnicích chodí maškarní a masopustní průvody, doma se pečou koblihy, vdolky a koláče. Bohužel je nám to v této době odepřeno, přesto jsme ale nezaháleli a vyřešili to jinak. Pozvali jsme k nám do družiny Milevské maškary. Přijelo spousta masek, kostýmů, škrabošek a dárečků a děti vytvářely, poslouchaly, ptaly se a měly radost, že se alespoň něco děje. Domů si každý odnesl vlastnoručně vytvořenou masku nebo škrabošku aby se pochlubil. Děti se dozvěděly něco z historie milevských maškar, které si letos připomínají již 160. ročník. Bylo to pro všechny zábavné ale i poučné. Budeme se těšit třeba příště naviděnou v Milevsku.

Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích - projektové odpoledne 1 a 2. třída

26. ledna jsme se vydali po stopách loutek do muzea české loutky a cirkusu v Prachaticích. Důležitou roli ve výběru našeho projektového odpoledne hrálo významné výročí strakonického rodáka a duchovního otce Spejbla a Hurvínka, Josefa Skupy, od jehož narození uplynulo 130 let. Loutky děti uchvátily, měly možnost zkusit si nelehkou úlohu loutkáře a vyrobit si snadnou papírovou loutku. Fantazie dětí byla neskutečná a tak se jim pod rukama za chvilku objevily krásně ozdobené figurky. Divadlem s Marionetami náš projektový den děti krásné završily.

Masopustní veselí 1. a 2. třída

Přestože nám ještě situace nepřeje, my se nenudíme. Masopust a maškarní slavíme jinak. Vyrazili jsme na projektový den do Prachatic, do muzea české loutky a cirkusu. A pozvali k nám milevské maškary. Ale nejdříve jsme si v družině vytvořili klauniádu. Vyzdobili jsme si okna veselými klauníky, kteří se na nás krásně smějí a pustili se do výroby a hlavně zdobení masek, převážně zvířecích. Zhlížejí na nás z chodby spolu s Pierotem.

Zima, zima přišla k nám 1. a 2. třída

Za oknem to sice připomíná spíš jaro, ale někdy přece spadnou sněhové vločky. Naši sněhuláci neroztají, ale radost přece udělají. A nesmíme opět zapomínat na zvířátka kolem nás. Ptačím zobem uděláme radost ptáčkům, co k nám přilétají na zahradu. Žáci z 9. třídy vyrobili krásná krmítka a my je naplníme zobáním. Radost máme všichni.

Pečeme perníčky 3., 4., a 5. třída

Vánoční vyrábění z lásky 1. a 2. třída

V naší družině se pořád něco děje. Děti neumí zahálet, hrají si, dovádějí venku na školní zahradě i v lese. Při procházkách dáváme pozor, vnímáme přírodu a hodně moc si povídáme. Ale nejvíc ze všeho asi tvoří. Moc rádi vyrábí, hlavně, když si to pak mohou vzít domů a pochlubit se. Nejinak tomu je i před Vánoci. Děti si letos mohli vybrat přáníčko, které se jim nejvíc líbí a vyrobit si ho podle sebe. Podle předlohy vystřihly stromeček nebo andílka a dozdobily podle své fantazie. A ještě jeden dáreček mají pro své blízké. Vánoční stromeček vlastnoručně vyrobený z příze. Dárky se doma určitě budou líbit. Hezké Vánoce všem.

Plníme Vánoční úkoly 1. a 2. třída

Se začátkem prosince na nás v družině čekají vánoční úkoly, které velice rádi plníme. Vytvoříme čtyři skupinky, vždy děvčata a chlapci z každé třídy zvlášť. Po splnění úkolů se odměníme puntíkem, který si sami vybereme a kdo má před prázdninami víc puntíků, ten vyhrál. Každý den tak může rozhodnout o vítězi. A když se nedaří, nevadí. Stačí nám, že se zabavíme. A čekání na Ježíška si ukrátíme.

Mikulášská nebo snad čertovská nadílka

V pátek k nám do školy zavítal Mikuláš s hejnem čertů a zástupem andělů. I u nás v družině byli, ale děti nenašli. Nechali jim tu ale drobné dárečky. Děti si mohly vybrat pexeso, které se jim nejvíce líbilo.

Hraní v ranní družině 1. až 5. třída

Ráno si v družině hrajeme, jak se nám chce. Každý si tu najde to své, co ho zajímá. Někdo si po ránu ještě rád odpočine u deskové hry, jiní se vyřádí při stavbě vysokých věží. Hlavně, že jsme spolu s kamarády a máme se všichni rádi.

Píšeme Ježíškovi 1. a 2. třída

Se začátkem prosince jsme si povídali o Adventu a Vánocích. Připomněli jsme si, že bychom se k sobě měli chovat ohleduplně, měli bychom se hezky kamarádit a vzájemně si pomáhat. Vzpomínali jsme také na zvířátka a povídali si o tom, jak bychom se o ně v zimě měli postarat. Ještě než nás přišli navštívit čerti s Mikulášem a andělem, napsali jsme dopis Ježíškovi. Hodně děti ovlivnil Covid-19, jelikož se často objevovalo přání, abychom byli všichni zdraví a koronavir už nebyl. No není to nádhera, slyšet od dětí tak krásné přání?

Zima trochu popletená 1. a 2. třída

Zima se kvapem přiblížila, a tak jsme s dětmi začali připravovat zimní výzdobu naší družiny. Přesto, že za oknem to vypadalo spíš jako na jaře, děti přepadla při malování ledních medvědů a sněhuláků zimní atmosféra. Při procházkách po Štěkni jsme se došli podívat i k Betlému na Městečku a k Jěžíškově schránce. Každý si pomyslel nějaké tajné přání a zašeptal ho do schránky.

Halloweenské tvoření v družině 1. a 2. třída

... A je to tady. Halloween, strašně strašidelný svátek. My se ale nebojíme a dýně si vyrobíme. Vyzdobili jsme si družinu i jídelnu a hned nám lépe chutnalo.

Podzim v lese 1. a 2. třída

Moc rádi běháme po lese. Hrajeme si na hledače pokladů a občas také něco najdeme. Pozorujeme les, poznáváme stromy a vnímáme krásu usínající přírody. Hrajeme si na pečení brambor, jako to dělali naši předkové. Učíme se z historie.

Halloween

U nás se stále něco děje. Teď byl na řadě HALLOWEEN. Ve družině jsme si vypávěli strašidelné příbehy a při té příležitosti jsme si na uklidnění vymalovali čarodějnice. Někteří jsme se báli hodně, ale věděli jsme, že nám čarodějnice ani nikdo jiný neublíží.

Naše nové hřiště

Počasí nám zatím přeje. Konečně jsme měli čas vyzkoušet naše nové hřiště. Zjistili jsme, že nás nejvíce bavil kolotoč, houpačky a prolézačky. Vyzkoušeli jsme všechny stroje a můžeme říct, že jsme na to ještě malý a že si radši chvilku počkáme až povyrostem. Z hřiště jsme se nemohli odtrhnout. Moc se nám tam libilo,

Hrajeme si na zahradě

Poslední krásné teplé střípky našeho podzimu. Dnes bylo nádherně, tak jsme si šli užívat na zahradu. Všichni jsme si hráli s míčem, ale některým to nedalo a začli si hrát na školu. Člověk by řekl, že skoly si užívají dost a dost, ale oni jí mají opravdu moc rádi a proto si vzali i knížky s sebou.

Podzimní vyrábění 4. a 5. třída

Svátek duchů-Halloween

My se duchů nebojíme, my je rádi vyrábíme.
Družinu si zdobíme a přitom se bavíme.
Osvětlíme družinu, zaženeme od nás nudu.

Dýňujeme v družině

Ve čtvrtek 21.10. jsme si s dětmi vydlabali Halloweenskou dýni. Pracovali jsme v družstvech, nejprve děvčata a pak chlapci. Jak se nám povedla se můžete přesvědčit sami. Nám se líbí moc.

Projektový den v ŠD - Bezpečně v silničním provozu 21.9.2021

2.V/13 Projektový den mimo školní družinu/školní klub

Díky projektovému dnu mimo školní družinu jsme se podívali na krásný hrad Rabí a na dravce. S natěšením jsme se vydali na výlet, kde jsme se skvěle bavili. Zavedli nás zpátky do minulosti a zde nám ukázali jak se žilo na hradech a jakou významou roli měli dravci. Měli jsme možnost si i dravce podržet a sledovat jak se chovají při krmení. Z hradní věže jsme pozorovali přírodu kolem Rabí. Na chvíli jsme se cítili jako ti dravci. Domů jsme se vrátili plni zážitků.

Užíváme si nového hřiště 8.9.2021

Se začátkem nového školního roku, se pro naše děti konečně otevřelo nové sportovní hřiště. Je vybaveno herními i posilovacími prvky a hřištěm pro nejmenší. Hned si na něm naše děti našly své místo a chodíme tam s družinou každý den. Konečně mají zázemí, kde mohou sportovat a dovádět co jim síly stačí.

Projektový den ŠD - po vlčí stopě /16.6.2021 Srní/

16. června jsme s družinou vyjeli za vlky na Šumavu. Výlet byl součásti projektového vyučování mimo školu. Před výletem jsme se v družině na vlky pořádně připravili. Splnili jsme úkoly ze Šelmího sešitu, ve kterém jsme se dověděli i spoustu nových zajímavých informací. Všechny jsme si je pak po příjezdu do Národního parku Šumava ověřili a navíc jsme měli opravdové štěstí a viděli smečku vlků naživo. Dokonce při lovu. Byl to zážitek, o kterém jsme si ještě dlouho po výletě v družině povídali.

Divadlo Shrek

Den Dětí 1.6.2021 1. a 2. třída

Náš školní Den dětí. Ze školní zahrady jsme si vytvořili soutěžní areál, ve kterém nebylo o zábavu nouze. Házeli jsme kroužky, skákali v pytli, zahráli ruční golf, kroket, přenášeli míčky a mnoho dalšího. Sluníčko se na nás smálo, a tak se nám dobře hrálo. Byla to po dlouhé době krásná sportovní akce a děti si za své urputné zápolení vysloužily i drobnou odměnu.

Konečně zase společně v lese 1. a 2. třída

Po dlouhé době jsme se dostali opět do našeho milovaného lesa a děti hned začaly stavět domečky pro skřítky a jiné lesní tvory a obyvatele. Od 17. května jsme v družině zase společně 1. a 2. třída a hned je o zábavu postaráno. Každé dítě má plnou hlavu úžasných nápadů, o které se mezi kamarády s radostí podělí. Chyběla nám společnost druháčků, a tak si nyní konečně užíváme společného hraní, které je mnohem zábavnější, když je nás plná družina. A že je u nás v družině někdy hóódně veselo.

…a tak volám jako hrom, ať je koček milion 1. a 2. třída

Blíží se léto a s ním i prázdniny. Těšíme se na zážitky, které na nás čekají a rovněž na dobrodružství, která bychom rádi prožili. Vyrobili jsme si fotoaparát, který k létu jednoznačně patří. Uchová totiž naše vzpomínky jako živé. Náš fotoaparát zatím fotil jen samé kočky, ale po prázdninách k nim přibydou jistě další krásné obrázky. A pozor, zapojili se i chlapci. A dokonce rádi. Asi jim dělá radost, že jejich malá dílka budou obdivovat ostatní spolužáci, když jdou na oběd.

Letní louka

V srdci už nás hřeje letní pocit. Proto jsme si museli ve 3 třídě namalovat, rozpíjející technikou, letní louku. Každý si namaloval svoji louku, kterou si nosí v hlavě. Bylo hodně vody všude kolem jen ne na papíře. Hodně jsme se u toho nasmáli.

Čarodějnice řádí

Čarodějnice přiletěla i k nám do 2 třídy. Zanechala nám tu sebe v papírové podobě. Každý si ji mohl vybarvit podle své fantazie. Vystřihli jsem ji a slepili. Čekalo nás další překvapení v podobě čarodějnického klobouku, který z toho vznikl. Klobouky jsme si odnesli domů, aby jsme měli, co na večerní čarodějnické rejdění.

Včeličky 1. třída

Tento týden s prvňáčky. Přáníčko maminkám k svátku jsme již vyrobili a odnesli domů. Někteří z nás to nevydrželi a maminky hned obdarovali. Teď si jen přejeme krásné jarní počasí. Sluníčko nemá ještě plnou sílu, ale nám ani déšť za oknem nevadí. Vymalovali a vystřihli jsme si papírové včelky jako maličkého posla jara. Duha na našich oknech září všemi barvami a volá teplé počasí. Tak snad se už brzičko dočkáme.

Čarodějnické vábení 5. třída

Čarodějnické vábení        5. třídaTakto kouzelně vyzdobily družinu děti z 5. třídy pro své malé spolužáky z 1. třídy. Když se po týdnu vrátili prvňáčci do školy, měli obrovskou radost, že o čarodějnické kouzlo nepřišli. Nejprve z povzdálí sledovali celou scenérií, obdivovali lektvar i lahvičku s jedem a někteří odvážlivci si dokonce pohladili plazícího se hada i krysu, která leze čarodějnici po rameni. Brrrr.

Setkání s živočichem 5. třída

Při hrátkách na školní zahradě jsme měli obrovské štěstí. Našli jsme krásnou ještěrku, která si jen tak volně běhala po zahradě. Mohli jsme ji chytit a opatrně zblízka prohlédnout. Bylo to jako malý zázrak.

Jen si tak trochu poskočit 5. třída

Nadýchat se čerstvého vzduchu, zadovádět s ostatními spolužáky. To bylo hlavní, o co nám šlo. Děti překypovaly energií, kterou do sebe naakumulovaly během distanční výuky. A ta teď, po návratu do školy, musela okamžitě a bleskurychle ven. Dětská radost nezná mezí.

5. třída zase ve škole

Jak ty děti za pár let vyrostly. Při rotační výuce si v naší družině zavzpomínaly při společenských hrách i děti z 5. třídy. Děti byly rády, že se po dlouhé době opět vidí a s radostí se pustily do hraní, aby si zkrátily polední přestávku. Po skončení výuky jsme vyběhli ven na školní zahradu a hráli fotbal, vybíjenou a hodně jsme si spolu povídali. Probrali jsme možné i nemožné, nasmáli jsme se, a to je hlavní.

Znovusetkání s prvňáčky

Tak jsme se konečně dočkali. Po týdnech odloučení od kamarádů, jsme se opět všichni shledali ve škole a družině. Někteří se těšili na kamarády, jiní na tvoření, ale všichni na dovádění v našem milovaném lese. Počasí nám přálo, a tak jsme hned v pondělí do lesa vyrazili. Les se mezitím, co jsme v něm nebyli, úplně proměnil. Stromy nasadily pupeny, listy na větvích se začínají zelenat a mezi spadaným listím se proklubávají nové výhonky. Ta příroda je ale opravdu mocná čarodějka.

Pomáháme na školní zahradě 1. a 2. třída

Pan školník dopoledne pracoval na zahradě, řezal větve a stromy připravoval na blížící se jaro. My jsme odpoledne pomohli uklidit větve, abychom si na zahradě mohli hezky a bezpečně hrát. Z uklizené zahrady jsme měli dobrý pocit. Bylo nádherné počasí. Jako by ani nebyl únor. Vzali jsme ven podložku, udělali piknik a hrály dobble. Nakonec jsme ještě malovali křídami. A to jsme ani netušili, že to byl náš “zatím” poslední školní den. Ale užili jsme si ho prímově.

Máme rádi zvířata 1. třída

Příroda jásá, sluníčko hřeje a s námi si hraje. S jarem přichází nový život. Všichni máme rádi zvířátka, umíme se o ně starat a víme, jak se k nim chovat. V zimě jsme ptáčkům na školní zahradě vyrobili krmítka a dali do nich ptačí dobrůtky. Teď nás sluníčko láká k vyrábění zvířátek. A kočičky máme asi nejraději. Také jich máme plnou družinu a usmívají se na nás i z chodby ve škole. Už teď se těšíme na to, co nás zase napadne.

Kočičí silueta Kočičky se rády vyhřívají na sluníčku Pejska s kočičkou zná jistě každý Chameleoni září barvami

A jsme zase v lese 1. třída

Každý den v lese je úplně jiný. Jednou nás překvapí sníh, podruhé šumění větru ve větvích. Jindy běháme jen v mikině anebo dokonce v tričku. Hrajeme si na doktory pro zvířátka, na stavitele lesních domečků a na honěnou nebo na schovávanou. Pokaždé si to v lese užijeme dosyta a do družiny se vracíme hladoví ale šťastní. Pak si o tom ve škole při svačince vyprávíme.

Lesohrátky 1. třída

Trávíme spoustu času venku. Hrajeme si nejraději v lese, který je blízko školy. Stavíme si z větví různé skrýše a sledujeme stopy zvířat ve sněhu. Tyto fotografie dělí pouze jeden den. Zimu a sníh vystřídaly příjemné sluneční paprsky a hřejivé teplo. V únoru to je překvapivé.

Klauniáda 1. třída

Maškarní období vystřídala postní doba. S klauny jsme se rozloučili a hned se vrháme do další práce. Sluníčko začíná svými paprsky krásně hřát, příroda se probouzí a ptáčkové štěbetají při našich procházkách. Všechno zkrátka volá, že jaro už je pomalu za dveřmi. Naše první výtvory tedy budou patřit zvířátkům, která máme všichni rádi.

Pracovní činnosti -šití

Dnes jsme si vzali za vzor dnešní hodinu pracovních činností a to šití. Zkoušeli jsme namalovat knoflíky, které jsme se předtím učili přišívat. Moc nás to bavilo a i hodně z nás se to povedlo.

Přáníčka pro babičky a dědečky

Hodně mě překvapilo, že máme ve družince tolik dětí, které chtějí pomáhat. Namalovali jsme a napsali přáníčka pro staré lidi, kteří jsou v této době sami v domově důchodců a nemohou se potkat se svou rodinou. Někteří už ji dokonce třeba ani nemají. Chtěli jsme jim udělat radost a poslat trošku té naší lásky. Myslím, že se nám to povedlo :-)

Všichni se krásně snaží Jde nám to od ruky Malujeme i podle předlohy Hlavně hodně veselosti Hotové přáníčko Přáníčko, které udělá radost V barevnosti se meze nekladou Svět, který musíme chránit Krásný motýl Zvířátka také potěší Příroda ta musí být Duha vždy potěší Srdíčka ty vždy udělají radost Kytičky a motýlci Žabička nám přiskákala na pomoc

Kouzelný Valentýn

Na Valentýna jsme chtěli udělat radost hlavně našim maminkám, babičkám, tatínkům, dědečkům, ale i lidem, které máme rádi. Proto jsme vystřihávali a vybarvovali přáníčka, které jsme odnesli domů pro naše nejmilejší.

Musíme se pochlubit, co jsme vyrobili :-) Vystřihování nás baví Při práci dokážeme pozorovat i okolí Moc nám záleží na přáníčku, proto se hodně snažíme Hotové přáníčko, které potěší

Náš první sníh v roce 2021

Už jsme se nemohli dočkat. Stále jsme se ptali, kdy už půjdeme ven. Venku jsme si užívali každou sekundu. Nejvíc nás bavilo křupání sněhu a kutálení koulí.

Konečně sníh :-) Opravdu to zbožňujeme Zima, zima To bude velký sněhulák Sníh krásně lepí Ahoj zimo

karnevalové řádění alespoň na papíře 1. třída

I v této složité době nezapomínáme na tradice. K únoru neodmyslitelně patřil karnevalové rejdění. Pro nás alespoň na papíře. Vystřihli jsme si medvídka, vybarvili a dozdobili podle své fantazie. A medvídci nám dělají radost hned před třídou.

Nahradíme si karneval

Vyrábíme prstová zvířátka 1. třída

Zvířátka jsou všude kolem nás. Dali jsme si tedy práci, vybarvili a vystřihli zvířátka, která se nám nejvíc líbila.

Celý týden jsme žili jen zvířátky Zvířátka kam se podíváš Děti se barevně vyřádili Fantazie nezná hranic

Venku nás to baví

Sněhuláci kolem nás 1. třída

Je tu pravá zima. Chodíme hodně ven, ale nezapomínáme i na tvoření. Sněhuláky jsme nabarvili inkoustem a posypali solí. Vystřihli tělíčko a ubrouskem polepšili čepičku. A máme hotovo.

Náš sněhový kamarád 1. třída

Kouzelná příroda 1. třída

V zimě nesmíme zapomínat ani na ptáčky v naší školní zahradě. Vyrobili jsme jim krmítka z ptačího zobu. Tak ptáčkové, ať vám chutná.

Sněhové radovánky 1. třída

Sněhuláci jsou pašáci 1. třída

Když školní Ježíšek naděluje :-)

Zavítal k nám Ježíšek a nadělil nám dáreček

Šití nás baví a máme bezva dárek

Jednodenní sněhová nadílka

Vánoční čas nastal a my opět plníme vánoční úkoly 1. třída

S láskou vyráběné 1. třída

Kratičká sněhová nadílka 1. třída

Když myslíme na ptáčky, nevadí nám upatlané ruce 1. třída

Podzimní radovánky v listí 1. třída

Zima- zimní vyrábění :-)

První sníh :-)

Vyrábíme zimní stromečky :-)

Zdobíme si družinu z přírodnin 1. a 2. třída

Neoslavený Halloween a kaštanové hrátky 1. a 2. třída

Vycházka do lesa, dokonce i fotka s traktorem :-)

Podzimní tvoření a výzdoba

Užíváme sluníčka

Malujeme na nástěnku :-)

Skáčeme přes švihadlo a hrajeme si venku :-)

Vyrábíme draky :-)

Zlobíme, ale tentokrát počítáme a baví nás to :-)

Malujeme podzim venku :-)

Náš družinový projekt STROM :-)

Zlobit se ve družině nemá :-)

Když je krásně a my si to užíváme

Hrajeme si na babu

Hrátky v lese a tajuplný nález 1. a 2. třída

Les a zámecký park 1. a 2. třída

Nejlíp je nám venku 1. a 2. třída

Když nepřeje počasí, máme čas na tvoření 1. a 2. třída

Když prší a my nemůžeme jít ven :-(

Když prší a my nemůžeme jít ven :-(
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Voláme jaro

Velikonoční výstava v Muzeu Strakonice
Opět se naše družina účastnila Velikonoční výstavy, kterou každoročně pořádá Muzeum Strakonice. Tentokrát pod názvem VOLÁME JARO. Vzhledem k rekonstrukci strakonického hradu výstava probíhá v prostorách černé kuchyně a výrobky našich dětí jsou k vidění ve skvělé společnosti převážně strakonických škol a školních družin. Vernisáž výstavy proběhne 10. března a bude trvat do 13. dubna 2020. Přijďte společně se svými dětmi shlédnout výrobky nejen svých dětí. Jste srdečně zváni.

Karnevalové čepičky

Na závěr masopustu jsme si vyrobili rozpustilé karnevalové čepičky, které jsme si dozdobili podle fantazie. Můžete hodnotit, jaké krásné výtvory se nám povedli.

Baví nás puzzle a medvídci :-)

Maškarní rejdění

Tak jsme si báječně užili maškarní.
Skákalo se v pytli kolem překážek, přenášel se pingpongový míček, děti si v týmech podávaly tenisové míčky a samozřejmě si zaskákali i s toaletním papírem mezi koleny. Nezapomněli jsme ani na kapitány jednotlivých týmů, kteří měli za úkol přefouknout lentilky a vyluštit přesmyčky. A nakonec? Vyhráli přece všichni. Jinak to u nás ani nechodí.
V tombole byl sladký bonbon, ovocné žužu, pěnové puzzle, balonek Mc Donald's, gumová kachnička Siko, propiska Siko a míč do vody Siko. A samozřejmě nechyběla sladká koblížka.
Tímto bychom moc rádi poděkovali našim věrným dodavatelům sponzorských darů do tomboly. Velice si Vaší pomoci vážíme. Děkujeme.

V družině už Ježíšek zazvonil

Ve družině už naděloval ježíšek

S láskou vyrobené vánoční dárečky pro naše blízké

A jsou tu Vánoce

Čertovské radovánky

Ozdobili jsme stromeček ve Strakonicích

Chystáme se na Vánoce - jéje, to nám to jde

...a po práci svačina, to je naše odměna

Kdo si hraje, toho zlobit nenapadne

Hrátky s listím

Svatý Martin naší třetí třídy :-)

Svatého Martina jsme v družině přivítali pečením rohlíčků. Mňam. A upekli jsme jich dost i pro druháky

Vánoční výtvarná soutěžní výstava - šijeme, šijeme, ne botičky do roboty, ale zvonečky jako ozdoby na stromečky

Svatý Martin přijel do družiny

Naše dýnička

HALLOWEEN a dýňování :)

Kdo si hraje nezlobí- podzim, malování draků

Sportujeme s úsměvem

Naše úchvatné halloweenské lucerničky

A už je to tady, budeme se krásně bát

Podzimní vyrábění - zavařujeme ovoce, malujeme dýně a strašidýlka

Drakiáda

Tak jsme si dnes báječné užili drakiádu. I přesto, že počasí od rána nebylo nijak příznivé, do odpoledne se malinko umoudřilo a draci nám opravdu pěkně létali. Děti se proběhli na fotbalovém hřišti, předvedli na obloze krásné draky a akci si všichni pěkně užili. Dokonce i jejich bříška byla spokojená, jelikož v občerstvení byl velký výběr dobrůtek. Tímto moc děkujeme panu Zíkovi za velkou ochotu otevřít kvůli nám. Možná si tuto krásnou akci ještě během podzimu zopakujeme. Vše záleží jen na počasí.

Naše první tvoření - kočičky, ježečci, podzimní rozvrhy hodin a veverky

   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Duhový týden

Vyrábíme přáníčka pro maminky k jejich svátku

Čarodějnický rej

Velikonoční jarmark

Pohádkový zápis do 1. tříd

Morena

Vítáme jaro tvořením a výzdobou

Jaro jaro už je tu

Zimní radovánky ve školní družině

Maškarní rej 30.1.2019

Podzimní výzdoba a vycházky za zvířátky

Nový školní rok 2018/2019 v ŠD

Čas běží, život utíká a my jsme zase o rok starší. V družinách jsme přivítali nové žáčky prvňáčky a hned jsme se s chutí zapojili do práce. A že jí letos bude.

V říjnu se zapojíme do výtvarné soutěže "Svět kolem nás". A podle počasí půjdeme pouštět draky na fotbalové hřiště. Poslední dobou nám počasí příliš nepřálo, tak doufejme, že letos to vyjde.
Listopad je ve znamení duchů a my rozhodně nezůstaneme pozadu. Družiny si vyzdobíme strašidláky a bubáky a budeme se krásně bát.
V prosinci se koná tradiční Vánoční akademie, do které i naše děti z družin přispívají hodnotnými dárky. Kromě toho vyrábíme i dárečky pro rodiče, které si děti před štědrým dnem odnesou domů.
Leden by měl být přikrytý sněhem a ledem. Také naše v družiny se zahalí do zimního hávu a mnohdy máme hezčí výzdobu, než jakou vykouzlí příroda venku. 
V únoru si přichystáme masky a vyrazíme na maškarní. Je totiž masopust a naše rejdění v tělocvičně má grády. Také slavíme  svátek zamilovaných a naše družiny jsou jedno velké otevřené srdce.
Březen a s ním je tu jaro. Příroda se probouzí po zimním spánku a rodí se nový život. Slavíme Velikonoce a chystáme Velikonoční jarmark, kde nabízíme vlastnoručně vyrobené dárky pro potěchu i k zakousnutí.
V dubnu nasedneme na košťata všech tvarů, přizveme veškerou možnou i nemožnou havěť a vyrazíme slavit Valpuržinu noc. 
A už je tu květen, kdy mají naše milované maminky svátek. Přesně druhou neděli v květnu. Uchystáme, vyrobíme nebo namalujeme maminkám z lásky překvapení, protože naše maminky si to opravdu zaslouží.
V červnu si hlavně povídáme o blížících se prázdninách, kam kdo pojede, a kde bude. A hlavně musíme myslet na bezpečnost o prázdninách, abychom se zase po létě všichni ve zdraví sešli. Ahóóóóój.
 

   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

Velikonoční jarmark

Morena

Maškarní rej

V duchu masopustní tradice se na naší škole uskutečnil 24.1.2018 maškarní ples pro děti. Předvedlo se celkem 70 krásných masek. Některé k nám přijely z velké dálky, jako například havajské tanečnice nebo indiánky. Další byli zástupci povolání (kuchařinka, policista, zpěvák Michael Jackson, pošťák atd. Pozvání na maškarní rej přijali i akční hrdinové (Spiderman, Superman). Dokonce mezi nás přiletěla i raketa. Samozřejmě, že v přestrojení. Nechyběly ani tradiční masky - princezny, čerti, čarodějové všech kategorií a rovněž nechyběli ani zástupci zvířecí říše. Dokonce mezi nás zavítal i pan školník v převleku za jarní strom obalený květinami a motýly. Děti byly nadšené.
Opět musely podstoupit zkoušky vědomostní i sportovní, aby si mohly na konci odnést drobnou tombolu. Skákalo se v pytli, přirovnávaly pohádkové dvojice, přenášel pingpongový míček, hledala se zvířata ukrytá ve slovech, lovily rybičky a házelo se do klobouku. V mezičase se tančila zumba, která má u dětí obrovský ohlas a strhává je ke skvělým tanečním kreacím.
Průvodcem celé akce byl pan učitel Matěj Štěrbík, který se skvěle zhostil tohoto náročného úkolu a jeho pomocnicemi byla děvčata z 8. a 9. třídy, která byla menším dětem oporou. Patří jim všem náš velký dík.
tak zase za rok Ahóóóój.

Vánoce v ŠD

strašně strašidelný svátek

Užíváme si podzimu

PODZIM V NAŠÍ DRUŽINĚ

Podzimní vyrábění

Tak nám nastal podzim. Chodíme na procházky do houbami provoněného lesa a už jsme jich nasbírali pěknou řádku. Nejvíce babek, ale nouze nebyla ani o praváky, bedly a dokonce václavky.
A že jsme šikovní, umíme přírodu uplatnit i ve výtvarném tvoření. Ze šišek a kartonu jsme si vyrobily nádherné sovičky a z našich rukou vznikly roztomilé obtisknuté sovičky, které jsme dotvořily slunečnicovými semínky.

S chutí do práce

Je sice teprve začátek nového školního roku, ale my mámě pořád co dělat. Seznamujeme se s novými kamarády a to jde nejlépe při práci. Tak například pod našima rukama vznikla krásná jablíčka s červíkem Pepíkem nebo malovaní draci, kteří nám chtěli hned uletět a také jsme si vyrobili z ruliček a kartonu roztomilé ježečky. Ale taky si hodně hrajeme a samozřejmě i běháme venku v přírodě při vycházkách do lesa nebo jen na školním hřišti.

V nejbližší době nás v družinách čeká pouštění draků. Čekáme jen na vhodné větrné počasí, při kterém nám draci budou létat sami. Děti si přinesou podepsané draky sebou a nechají je uschovány ve škole do té doby, než se nám počasí vydaří. Tak nám držte palce, ať to netrvá dlouho.

Nový školní rok

Nový školní rokAni jsme se nenadáli, a už jsme zase zpátky ve škole. Jen jsme o trochu starší a moudřejší. Opět máme nové kamarády, se kterými budeme trávit náš čas ve školních družinách. Každý začátek je jako nepopsaná kniha a záleží jen na nás, co do té knihy budeme psát. A protože jsme všichni kamarádi, jistě nám tento školní rok přichystá spoustu nových a skvělých zážitků, na které se už teď můžeme společně těšit.
Vychovatelky ŠD
I. oddělení 1. a 2. třída (přízemí) Bc. Šímová Monika
II. oddělení 3. třída (2. patro) Iva Majewski
III. a IV. oddělení 4. a 5. třída (2. patro) Kristýna Píbalová
Pedagogický asistent v ŠD III. a IV. oddělení (2. patro) Lenka Kubernová
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Vítání jara - Morena

V družinách si hrajeme a vyrábíme pro radost

maškarní rej modelujeme a tvarujeme hrajeme a přemýšlíme stavíme až do nebe malujeme a tvoříme velikonoce se blíží

Maškarní rej

       sponzorský dar pekařství V. Caissponzorský dar cukrárna Štěkeňdárky ze školy sponzorský dar paní Divišová

Rádi v družině tvoříme

Hrátky na sněhu

Zimní radovánky

Nadílka od Ježíška

Ježíšek

Vánoční výtvarná soutěž - III. a IV. oddělení

Vánoční výtvarná soutěž na téma VÁNOČNÍ DÁREK II.oddělení

Vánoční výtvarná soutěž - Vánoční dárek

I. oddělení ŠD

Vyrábíme a hrajeme si

   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Rej čarodějnic

Středověký vodní mlýn Hoslovice - výlet ŠD

Veselé Velikonoce

Vynášení Moreny

Maškarní rej

Pohádkový zápis 2016

Vánoční tvoření

strašidelná výzdoba kluci pečou cukroví holky to také umí mysleli jsme i na druháky v družině máme taky stromeček

Vánoce jsou tady

nejkrásnější dárek

V pátek 4.12.2015 jsme se vypravili do Strakonic. Odjeli jsme autobusem v 13:14 ze Štěkně a celkem nás bylo 46. Byl pro nás předem připravený program v zámecké galerii, kde na nás čekala tematická dílnička zaměřená na rukodělnou činnost. Programu předcházela prohlídka nejstarších dochovaných hraček ze soukromých sbírek.V nadšených dětských tvářích bylo vidět, že se jim zážitek líbil a fakt, že si svůj ručně vyrobený výrobek mohly vzít domů, vypovídal své. Tak zase někdy příště.

vánoční snění

Zima klepe na dveře

Chystáme se na zimu

vánoční soutěž IC Strakonice na téma zvířátka v lese

ŠD - 3. třída ŠD - 1. a 2. třída

Podzim plný barev ve školní družině

Přestože na podzim se ujímá vlády nevlídné, sychravé a pošmourné počasí, tak ten letošní je nadmíru krásný. Počasí nám přeje užívat dosytosti sluníčka při pobytu venku a tak jsme i v družině plni elánu do podzimního vyrábění. Podívejte se, jak jsme šikovní.

obrázky ze slunečnicových semínek strašidla ovládla i družinu šikovné a hravé netopýři útočí strom duchů nepíchavé šípkové keře strašidlácké, ale praktické záložky mimoní mánie k čemu všemu jsou dobré voskovky? Přece k výrobě duchů

Nový začátek plný vyrábění

Tak jsme si v družině vyrobili Woodoo panenky pro štěstí

MS ve školním fotbálku

Moře

MořeStejně tak, jako probíhala soutěž o nejzdařilejší čarodějnici, tak se uskutečnila i volba o nejkrásnější moře. Děti se rozhodovaly mezi 22 výkresy, které byly opravdu krásné a zdařilé, tudíž vybrat nejlepší tři obrázky bylo náročné. Nakonec zůstalo 5 výherců, přesto, ale drobnou sladkost obdržel každý. Snaha se vždy cení. A v družině vyhrává opravdu každý.

Soutěž o nejkrásnější čarodějnici

Soutěž o nejkrásnější čarodějniciVe školní družině jsme si uspořádali výtvarnou soutěž na téma Čarodějnice. Soutěž probíhala téměř 2 týdny a o výsledku rozhodovaly děti. Na fotografii jsou vítězové a tudíž autoři nejlepších výtvarných děl na toto téma. Sladkou odměnu ale obdrželi všichni účastníci.

Den Matek

Ke Dni matek jsme si ve družině vyrobili vázičku ze sádry a ozdobili květinou. Věnované všem maminkám s láskou a pro radost.

Slet čarodějnic

Soutěž "O slova"

Tak jsme si upekli Jidáše

Blíží se velikonoce,a tak si o nich v družině povídáme. Známe pranostiky spojené s těmito jarními svátky, umíme pojmenovat názvy nedělí, jak jdou po sobě a také jsme si vyprávěli příběh Jidáše. Před velikonočním jarmarkem jsme si je upekli a moc si na nich pochutnali. Můžete se podívat, jak se nám povedli.

Vynášení Moreny

Pečení palačinek

Pečení palačinek Dali jsme si záležet na přípravě Pěkně jsme palačinky nazdobili Dostali jsme nové kostky na hraní

pohádkový zápis 2015

vánoční dárky pro naše blízké

I v družině jsme pekli vánoční cukroví

Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

Výlet do Strakonic

turnaj mistrů v pexesu

Když sněhová vločka zebe

Když sněhová vločka zebe

Martinské rohlíčky

vánoční výtvarná soutěž - Když sněhová vločka zebe

práce dětí z IV. oddělení ŠD práce dětí z I. oddělení ŠD práce dětí z II. a III. oddělení ŠD

Halloween

Barevné skleničky pro radost

sportovní hry na školním hřišti

Stejně jako minulý týden, tak i včera proběhlo sportovní odpoledne se ŠD. Soutěžilo se v rychlosti, obratnosti a důvtipu. Děti všech věkových kategorií klání úspěšně zvládly a získaly zaslouženou odměnu.

malování solí a zavařování

Sportovní hry na školním hřišti

září 2014

II. a III. oddělení ŠD
práce s přírodními materiály

Začínáme - září 2014

IV. oddělení ŠD

První měsíc školy je skoro za námi a my vpluli do školního života. Odpoledne si zpříjemňujeme tvořením toho, co nás baví. První dílka už jsou na světě.

Eva Kunclová

červík Pepík a vrány z papíru

I. oddělení ŠD

už jsou z nás kamarádi

   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

Červen - II. oddělení

Obrázků: 1-3 z celkem: 13    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Odpoledne plné her

Odpoledne plné her - ŠD

Odpoledne plné her - ŠD

            První středu v červnu proběhlo ve školních družinách „Odpoledne plné her“. Rozeběhli jsme se po celém školním hřišti, kde byly rozmístěny jednoduché hry. Každý si vybral tu, která ho nejvíce zaujala. Lovili jsme rybky, házeli do terče z plat od vajíček, shazovali kuželky, trefovali se do koše, přecházeli po kartonech, přelévali vodu, přenášeli ping – pongový míček na lžičce, házeli míčky skrz kruhy a kroužky na tyč, tenisákem mířili do klauna a navíjeli míček na tyčku. Všichni jsme si zasloužili sladkou odměnu a malé překvapení z košíku.

Květen - 2. a 3. oddělení

Květen - 4. oddělení

Netradiční olympiada

Květen I. oddělení ŠD

DUBEN - II.oddělení ŠD

Duben - 4. oddělení

Do družiny přilétly čarodějnice  Let na koštěti Velký slet čarodějnic Srdíčka ke Dni matek Přáníčka ke Dni matek

slet čarodějnic

prsty staré čarodějnice

Velikonoce - 4. oddělení

VELIKONOCE - 2. a 3. oddělení

Duben - 1. oddělení - Velikonoční jarmark a jidáše

Poslední úpravy... ...A beránci jsou jako živí Venku si trochu zaběháme, abychom nevyšli z formy šachový kroužek servítky z pěnové gumy velikonoční košíčky jarní prozářená družina naše výrobky do jarmarku servítky z vlnité lepenky květinová zahrádka prodávání šlo děvčatům na jedničku Jen udělat pořádné uzly Válíme a válíme Pekelně se soustředíme ...A šup s nimi do trouby

Morena

ŠD a školka jde vyprovodit Morenu Dětská fantazie je nekonečná Slavnostní průvod Zimo, odpluj do moře... ...A už se nevracej Uf, zima už je pryč Teď si navážeme líto a budeme si něco tajně přát Hlavně pořádně zauzlovat, aby nám to přání neuteklo A hurá domů

Březen 2. a 3. oddělení

Březen 4. oddělení

Březen 2014 - 1. oddělení

holubičky, jen vzlétnout veverky vybíjená vytváříme želví ostrov stavíme věže Stále jen věže Stavebnice, kam se podíváš

Únor 2014 - 2. a 3. oddělení

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy