logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Hory – kalendářně je zima. Venku mrzne, ale sníh nikde, proto jsme společně s třetí a čtvrtou třídou vybaveni teplým oblečením vyjeli na Javorník. Nejprve nás tam přivítala mlha a také mráz, ale postupně se vyčasilo. Než jsme vypili horký čaj, udělalo se nádherně. Modrá obloha, sluníčko a třpytivý sníh byly krásné kulisy pro bobování. Den jsme si užili a určitě si ho budeme dlouho pamatovat.

Karneval – jako odměnu za pěkné známky jsme uspořádali třídní karneval. Nejprve jsme si vyslechli historii karnevalů a masopustu, následně jsme nachystali malé pohoštění a připravili třídu. Karneval mohl začít. Tancovali jsme s kloboukem a koštětem. Soutěžili jsme v jízdě na madračkách, podlézali jsme pod koštětem nebo stavěli věž z kostek. Bavili jsme se při židličkované nebo při hře na sochy. Karneval se nám vydařil a už se těšíme na další společnou akci.

Vysvědčení -1. poletí uteklo jako voda. My jsme se naučili novým věcem např. umíme sčítat a odčítat do 100, víme jaké i, y psát po měkkých a tvrdých souhláskách, kdy za větou napsat ? nebo ! . Veškerá naše píle byla náležitě oceněna na pololetním vysvědčení. Všichni jsme měli z výborných známek radost, a to byl důvod k uspořádání třídního karnevalu.

Ochutnávka exotického ovoce – i letos nám Bovýsek poslal exotické ovoce. Abychom si o něm něco pověděli, ale hlavně poznali chuť pro nás neznámého ovoce. Ochutnali jsme kiwi, avokádo, mango a granátová jablíčka. Kiwi známe a často nám ho maminky zařazují do našich jídelníčků, z avokáda nám zase připravují výborné pomazánky, ale chuť manga a granátového jablíčka pro některé z nás byla nová. Z ochutnávky jsme byli nadšení.

V roce 2023 všem přejeme 365 dní krásných a plných zdraví.

 

Vánoce ve třídě – celý prosinec jsme se těšili na 24.12., ale také na 22.12., 22. prosince jsme slavili třídní Vánoce. Během tohoto dne jsme si povídali, hráli, poslouchali koledy a také dostali dárky. Pod stromečkem jsme našli propisku a tužku se svým jménem, dále kluci dostali autíčka, holčičky zase gumičky do vlasů, a ještě na každého čekal malý plyšák.

Čertí rojení – 5. prosince ráno se u nás ve třídě vyrojila velká skupina čertů. Naštěstí měli s sebou i andílky, kteří ďáblíky krotili. Do třídy také důstojně vkráčel sv. Mikuláš, který nám rozdělil drobné dárečky.

Dopis Ježíškovi – první adventní týden jsme ve třídě napsali dopisy Ježíškovi a následně jsme je šli společně hodit do ježíškovské poštovní schránky. A pak už jsme jenom věřili, že nám toho Ježíšek pod stromeček, co nejvíce nadělí.

Podzimní sběr papíru – Letošního sběru papíru se zúčastnila většina žáků naší třídy. A to nám pomohlo se umístit na 1. místě. Velkou zásluhu na tom mají rodiče žáků, kteří třídí odpad a papír pečlivě střádají. Utržené peníze za sběr budou přidány do třídního fondu.

Škola strašidel – 21.10. 2022 jsme se do školy těšili. Čekaly nás dvě události. První bylo vyhlášení nejhezčí dýně a druhá událost – naše třída se změnila ve školu strašidel. Ráno jsme se převlékli do strašidelných kostýmů. Ve třídě byli netopýři, kostlivci, čarodějnice … přivítáni strašidláckou hudbou. Vyučování probíhalo ve dvojicích. Malovali jsme strašidla, vymýšleli jejich životopisy a příběhy. Při hodině matematiky jsme zase počítali úlohy plné strašidel. Také jsme si zkusili slalom mezi klobouky černokněžníků, nebo jak projít úzkým otvorem. Dopolední vyučování ve strašidelné škole nám příjemně uteklo a my se těšíme, že brzy něco podobného opět zažijeme.

Zdobení dýní – Školní parlament v rámci halloweenu vyhlásil soutěž o nejhezčí dýni. Jak známo dýně se zpravidla zdobí vydlabáváním a vyřezáváním. My jsme z bezpečnostních důvodů zvolili jinou techniku. Dýně jsme pomalovali temperovými barvami. I když jsme neobsadili přední místa žebříčku, měli jsme z našich barevných dýní radost.

72 hodin  - I naše třída dobře ví, že zdravá příroda je pro nás velmi důležitá, proto jsme se přidali k projektu „72 hodin“. Téměř celé dopoledne jsme se věnovali úklidu přírody. V odpadkových pytlích se nahromadily: papíry, plasty, obaly od sušenek, ale také např. stará košile. Z vykonané práce jsme měli radost a hezký pocit, že jsme něco maličkého pro naši přírodu udělali.

     Je září a začal nový školní rok. Z nás jsou už druháci. Do třídy k nám přibyli noví kamarádi – Ema a Matyáš. My oběma přejeme, ať se jim mezi námi líbí.

     Všichni se už těšíme, co všechno společně zažijeme, co nové se naučíme.

 

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy