logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Bedřich Smetana

Snad každý občan ČR ví, kdo byl Bedřich Smetana. Protože v letošním roce to je 200 let, co se tento hudební skladatel narodil, věnovali jsme se mu více i my. Řekli jsme si něco o jeho životě, pustili jsme si díla, z nasbíraného materiálu jsme vytvořili plakáty. A o tom, že jsme se toho hodně dověděli, a hlavně i hodně zapamatovali, svědčí jedničky, které jsme dostaly ze samostatné práce.

Velikonoční jarmark – 27.3. 2024 se jako každý rok konal před Velikonocemi jarmark. Na jarmark jsme se připravovali už několik týdnů dopředu. Vyráběli jsme zajíčky, slepičky, ptáčky a pomocnou ruku přidali i rodiče, pomohli nám vyrobit např. věnečky, košíčky, 3D vajíčka, linecká vajíčka. Pomocí háčku, vlny a vajíčka pod rukama jedné maminky vznikly krásní zajíčci, z listového těsta zase jiná maminka umotala výborné šneky. Vše jsme naaranžovali na připravené lavice a nemohli se dočkat až budeme připravené zboží nabízet a prodávat. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří nám pomohli.

Vysvědčeníkaždý žák ví, že 31.1. se rozdává vysvědčení za 1. pololetí. I my jsme šli do školy s velkým očekáváním. Konečně máme vysvědčení v ruce a všichni máme radost, že se nám 1. pololetí podařilo na vyznamenání. Celý den byl navíc završen Maškarním rejem, který si pro nás připravily paní vychovatelky ŠD.

 

Ochutnávka exotického ovoce

Stejně letos jako loni nám Bovys přivezl několik druhů exotického ovoce na ochutnání. Letošní rok jsme ochutnávku provedli v cvičné kuchyňce, protože jsme z několik kousků avokáda vyrobili výbornou pomazánku. K avokádu stačilo přidat pomazánkové máslo a česnek. Hotovou pomazánku jsme namazali na rohlíky a krajíčky chleba. Všichni jsme si pochutnali, jak na ovoci, tak i na pomazánce.

Vánoce ve třídě

Hodně štěstí a zdraví v novém roce 2024.

Vánoce ve třídě

Jak jsme trávili poslední den ve škole v roce 2023. Připadlo to na pátek 22.12. 2023. Nejprve jsme šli hodit dopisy pro Ježíška do „Ježíškovské schránky“. Při zpáteční cestě do školy jsem se dohadovali, co asi najdeme pod třídním stromečkem. Odhady byly různé např, plyšák, tužka, ale nikdo neuhodl, že tam na nás budou čekat míčky. Když jsme si dostatečně pohráli a zatancovali, šli jsme neradi uklízet vánočně vyzdobenou třídu. Po té jsme si všichni společně popřáli krásné Vánoce a hodně zdraví v roce 2024.

Vánoční akademie

19.12. 2023 proběhla ŠKOLNÍ VÁNOČNÍ AKADEMIE. I naše třída se poctivě připravovala. Sehráli jsme scénku ze školního prostředí, která byla plná vtipů.  I přes trému se nám vystoupení povedlo a my z něj měli dobrý pocit. Při potlesku jsme si připadali jako opravdoví herci.

A konec je tu!

A konec je tu!Dne 24.11.2023 byl ukončen plavecký výcvik 3. a 4. třídy. Všechny děti byly vělmi šikovné a my pevně věříme, že své plavecké dovednosti budou i nadále zlepšovat.
Plavání zdar!

Plavání nás baví čím dál víc

Plavání? Ano. Plaveme a užíváme si u toho spoustu legrace.

Plavání

Plavání

Začal školní rok 2023/2024 a my jsme už třeťáci. Do třídy nám přibyly dvě nové kamarádky – Viktorka a Ája. Je nás celkem ve třídě čtrnáct, sedm dívek a sedm chlapců. Všichni se už těšíme na nové poznatky, které budeme během školního roku získávat, dále se těšíme na plavecké kurzy, které nás už brzy čekají a nesmíme opomenout ani výlety, které bývají poučné, ale i zábavné a užije se tam mnoho legrace.

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy