logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Jarní strom přání

Jarní strom přáníTento nádherný strom, který  zdobí chodbu v druhém patře naší školy, vytvořili kolektivní tvorbou naši žáci. A jak se jmenuje? Jednoznačně si děti odsouhlasily jméno Adam. Kdo ví, možná opravdu připomíná příběh, starý jako lidstvo samo. Ať tak, či onak, jsme rádi, že k vánočnímu stromu jménem Eda, přibyl jarní strom Adam. ,

Přípravy na Velikonoční jarmark vrcholí

Přípravy na Velikonoční jarmark jsou v plném proudu. Máte se na co těšit. Nechte se překvapit, jak nápadité výtvory mají žáci 3.A.

Voláme ptáčky z teplých krajin, voláme jaro

Voláme ptáčky z teplých krajin, voláme jaroTvoření nové  nástěnky se nese v duchu jara. Každý žák ze svého sluníčkového balónu volá: probuď se přírodo, zpívejte skřivánci, jaro vítej.

Na Masopust jsme připraveni

Na Masopust jsme připraveniMasopust je tradiční svátek, který značí začátek postní doby. Masopust je tradičně spojený s dobrým jídlem, tancem a všeobecným veselím. Kromě toho je spojený i s tradičními reji masek, které se děti snažily namalovat. Nástěnka je vskutku povedená.

Javorník byl náš

Javorník byl nᚎáci 3. třídy si 8.2. užívali zimních radovánek na zasněženém Javorníku. Okusili ranní mlhy šumavské přírody, ale i nádherné hřejivé, horské sluníčko. Výlet se vydařil na jedničku. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Odměna za vysvědčení

Odměna za vysvědčeníOdměnou za krásná pololetní vysvědčení byla dětem hra na Slepou bábu, ovšem v netradičním pojetí. Užili jsme si společně mnoho legrace. Závěrem slavnostního dne byla žákům dána sladká odměna, neboť si ji všichni zasloužili.  Jak hra děti bavila, se můžete podívat ve fotogalerii.

Pololetní vysvědčení

Pololetní vysvědčení Dne 31.ledna, jak již bývá tradičně zvykem, dostali žáci svá pololetní vysvědčení. Děti 3.A jsou velmi šikovné a tak jejich píle byla po zásluze odměněna. Z tváří dětí můžeme  číst, že jsou se svými vysvědčeními spokojené. (A my také).
Jak probíhalo samotné předávání vysvědčení naleznete ve fotogalerii.

Bovýskovo kreslené ovoce

Bovýskovo kreslené ovoceŽáci převedli  výborné exotické ovoce do kreslené podoby. Nádherná práce.

Vznik Země a planet sluneční soustavy - hodina prvouky

Vznik Země a planet sluneční soustavy - hodina prvoukyŽáci v této hodině prvouky byli nesmírně zvídaví a tak již nyní ví, že Země je třetí planeta naší sluneční soustavy. Jsme jediní, kde je dosud potvrzen život. Země vznikla výbuchem hvězdy (supernova), jejíž úlomky za pomocí gravitace vytvořily Slunce, zbylé části poté utvořily planety. 
Žáci pomocí voskovek, temper a vodovek vytvořili sluneční soustavu, která musí mít jistý řád. 
Výstavu ve třídě hlídá samozřejmě náš skřítek Eda.

Bovýsek nás opět zdraví

Bovýsek nás opět zdravíBovýsek nám připomíná, že zelenina a ovoce patří do našeho jídelníčku. Opět nám poslal ochutnávku exotického ovoce. Už bezpečně poznáme kiwi, avokádo, mango, granátové jablko. Dnešní hodina prvouky byla nejen poznávací, ale i ochutnávací. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Tělesná výchova

Tělesná výchovaTělocvik patří k našim nejoblíbenějším předmětům. Rádi si hrajeme s míči, skáčeme přes švihadlo, stavíme překážkovou dráhu. Cvičíme na lavičkách, žebřinách , učíme se i správně houpat na kruzích. S velkou radostí vítáme hru "Ředkvičky". Čím více se ředkvička směje, tím zahradník snáze sklízí.

Názorná hodina prvouky

Názorná hodina prvoukyHodina prvouky v přírodě je pro žáky vždy zábava. Určování stromů, poznávání krajiny kolem nás, určování světových stran a v neposlední řadě nádherná, tichá příroda.

Vánoční akademie

Vánoční akademie 19.12.2022 se uskutečnila Vánoční akademie. Děti si připravily a pečlivě natrénovaly choreografii na písničku od Imagine Dragons - Bones. Akce to byla velmi povedená a děti i my jsme byli nadšeni, jak vše perfektně zvládly. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Vánoce přišly i k nám do 3.třídy

Vánoce přišly i k nám do 3.třídyVánoční atmosféru jsme si užili i v naší třídě. Ráno jsme zahájili povídáním o zvycích, tradicích a zazněla i historie adventu a putování panenky Marie. Celý školní den děti netrpělivě očekávaly Ježíškův příchod, který si zpříjemnily mlsáním cukroví a různých dobrot.  A co více, dočkaly se. Úsměvy mluví za vše. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Přípravy na vánoční jarmark

Přípravy na vánoční jarmarkŽáci pečlivě tvoří na vánoční jarmark. Práce je baví a již se těší, jaký úspěch budou jejich produkty mít. Více fotek naleznete ve fotogalerii.

I my máme vánočního skřítka

I my máme vánočního skřítka. Říkáme mu Eda. Jak děti Edu ozdobily se můžete podívat ve fotogalerii.

Žáci z pěveckého sboru Kaštánek navštívili České Budějovice

Žáci z pěveckého sboru Kaštánek navštívili České Budějovice15.12.2022 jsme uspořádali výlet vlakem do Českých Budějovic.Pro děti jsme přichystali plán na celý den, tak aby si každý přišel na své.
Obdivovali jsme krásu adventních trhů, svezli jsme se na ruském kole, užili si kouzelně vyzdobené nákupní centrum a snědli oběd dle gusta každého "zpěváčka". Nechyběla ani návštěva cukrárny. Děti si pořídily krásné suvenýry a mnozí jistě potěšily i své rodiče.

Vánoční tvoření

Vánoční tvořeníVánoční tvoření dětí, již jako tradice, bývá v naší škole nedílnou součástí příprav na vánoční svátky.
Fotečky naleznete ve fotogalerii, která bude postupně o další fotky z vánočních příprav doplňována.

Čertovské mlsání

Čertovské mlsáníTímto příspěvkem bychom chtěli poděkovat velmi šikovné mamince Terezky V., že pro nás všechny připravila vskutku výtečné čertovské mlsání. Děkujeme
Jak dětem chutnalo si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Čertovská nadílka

Čertovská nadílka5.12.2022 nás návštívili Mikuláš, andělé a čerti, bez kterých by ty pravé Vánoce nemohlli ani začít.
Děti byly velmi statečné, nebojacné, avšak malá dušička malého hříšníka byla v kažném z nich. 
V knize hříchů nebyly "významné prohřešky", a tak si všechny děti odnesly čertovskou výslužku, ve které nechytělo ani pověstné uhlí.

Mikuláši, Mikuláši,
kdo to tady děti straší,
kdo tu řinčí řetězem
a proč s tebou přišel sem.
Rohatý, rohatý s kožichem
až na paty,
rohatý, rohatý černý, střapatý.


Více fotek naleznete ve fotogalerii

Přestávkové tvoření

Přestávkové tvořeníHra a představivost je pro děti stále důležitá. Není tedy vyjímkou, že mezi sebou bojují rytíři, farmáři i různá monstra.

První sníh

První sníhO víkendu se  začaly snášet první sněhové vločky, a i přesto, že v pondělí začaly roztávat, vykouzlily na tváři dětem úsměv.
Více fotek naleznete ve fotogalerii.

Svatý Martin - tvoření

Svatý Martin - tvoření11.11.2022 děti vyslechly legendu o Svatém Martinovi, a i když nepřijel na bílém koni, tak už nyní děti ví, že Svatý Martin je ochránce chudých. Své výtvory děti vystavily ve vestibulu školy.

Podzimní (halloweenské) tvoření s dětmi

Podzimní (halloweenské)  tvoření s dětmiDne 20.10.2022 se konaly v odpoledních hodinách halloweenské dílničky dětí s rodiči. Děti dorazili v nádherných kostýmech, s podzimními komponenty a s veselou náladou. Celé dění bylo zakončeno "strašidelnou" stezkou odvahy v nedalekém lese.
Krásné podzimní dekorace, které děti vytvořily za účasti rodičovské ruky, byly více než vydařené.
Rodičům tímto děkujeme za hojnou účast a za výborné občerstvení, které připravili. Vše se povedlo na jedničku. 
Více fotek naleznete ve fotogalerii 3.třídy.

Akce: 72 hodin

Akce: 72 hodinV ČR se koná již po deváté akce 72 hodin. Cílem  této akce je zapojit co nejvíce mladých lidí a ukázat jim, že stačí málo, aby společně dokázali mnoho!
Naši žáci nelenili a celé páteční dopoledne uklízeli okolí Štěkeňského náměstíčka. Akce se velmi podařila a děti měli z pomoci přírodě velikou radost. 
Více fotek naleznete v galerii.

Prvouka - názorné učení

Prvouka - názorné učení
Již dokonale zvládneme rozlišit hory, pohoří, rovinu, ale také ukázat naši nejdelší řeku a řeku s nejširším korytem v ČR.

Podzimní tvoření - počasí je na draka

Podzimní tvoření - počasí je na draka
Počasí je na draka
Počasí je na draka,
draka ale neláká. 
Padaj na něj deště kapky,
raděj by se schoval zpátky. 
Před deštěm a před mokrem.
Už si hoví za oknem. 
Až ho slunko vysuší,
bude létat v ovzduší. 
Má ocásek z papíru,
zamává nám z vesmíru. 
Pošle dolů psaníčko: Vidím dobře — zdravíčko!

Znovu do školy

Znovu do školyJe 1.září, jsme žáci 3.třídy. Opět se setkáváme s kamarádkami a s kamarády ze školních lavic. Povídáme si o svých prázdninových zážitcích, chlubíme se, kde jsme všude byli, co nového jsme zažili a poznali. Naše společné vyprávění nemá konce a je plné smíchu a hlasitého hovoru. Jsme rádi, že jsme zase všichni spolu. Třetí třída pro nás bude jistě plná radosti, veselý a krásných chvílí, které půjdou ruku v ruce s novým poznáním.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy