logotyp
Login

Aktuality naší třídy

1. červen - Den dětí

Den plný překvapení, radosti a veselí. " Vyučování " jsme zahájili v tělocvičně pozdravem ke Dni dětí. A hned po té následovala jedna hra za druhou. Rybičky, Mrazík, Dobyvatelé hradu a nejoblíbenější Ředkvičky. Dobrodružství bylo i stavění a překonávání překážkové dráhy. Zhoupnutí na laně přes " řeku plnou krokodýlů " vyžadovalo velmi velké obratnosti a hbitosti. Celý den jsme zakončili sladkou odměnou - velkou míchanou zmrzlinou. Více ve fotogalerii 2. třídy.

Dosavadní události školního roku 2021/2022

Sportovní den

V pátek 26.9. jsme se všichni žáci a učitelé  naší školy zúčastnili slavnostního otevření víceúčelového hřiště. S radostí jsme si všichni zazpívali píseň „Když nemůžeš, tak přidej víc“ od skupiny Mirai a velmi se těšili z toho, že máme takové hřiště k dispozici. Po přestřihnutí pásky paní ředitelkou a panem starostou jsme si mohli vše prohlédnout zblízka. Hned jsme si také zasoutěžili v člunkovém běhu a ve skoku do dálky. Výherce čekala sladká odměna.

72 hodin

V pátek 15.10. jsme šli do školy, ale tentokrát jsme v lavicích neseděli a neučili se. I naše oblečení neodpovídalo školnímu prostředí. Všichni jsme přišli pracovně oděni. Obdrželi jsme ochranné rukavice a velké pytle na odpadky. Velmi jsme se těšili. Ještě nikdy jsme neuklízeli v okolí školy. Bylo to pro nás velké dobrodružství. Naše úklidová trasa vedla k autobusové zahrádce, kolem pošty a pokračovala na fotbalové hřiště. Vyrazili jsme ze školy a okamžitě se zapojili do sběru odpadků. Pracovali jsme poctivě. Zpočátku jsme se i zaradovali, že vidíme volně pohozené odpadky a my je můžeme sbírat. Ovšem s naplňováním pytlů jsme si ale uvědomili, že je smutné žít v nepořádku. Všude jsou přeci odpadkové koše, popelnice a kontejnery. Posmutněle jsme dorazili na fotbalové hřiště. Až po vybalení svačin a proběhnutí se po trávníku se nám smutek pomalu vytrácel. Nakonec jsme se do školy vraceli s úsměvem na tváři a s pocitem, že jsme dnes vykonali správnou věc.

 

Vánoce ve škole

Vánoční nálada u nás ve třídě začala již 28.11.rozsvícením Vánočního stromu ve Štěkni. Náš pěvecký sbor Kaštánek byl pozván panem starostou, aby zpěvem vánočních písní a koled otevřel adventní čas občanům Štěkně a okolí. Byli jsme odměněni potleskem i sladkou odměnou. Bylo to naše první veřejné vystoupení a měli jsme z něj velikou radost.

Vánoční atmosféra ve škole dále pokračovala. Zpívali jsme koledy a poslouchali vánoční příběhy. Zdobili jsme třídu předlouhým vánočním řetězem, ustrojili stromeček, malovali obrázky s vánoční tématikou, vystřihovali vločky z papíru a lepili vánoční přání. Dali jsme si s tím velkou práci a v soutěži tříd jsme vyhráli pěkné třetí místo.

Před odchodem na prázdniny jsme potěšili žáky a učitele zpěvem. Připravili jsme varhany a všechny sezvali na školní chodbu, kde si s námi zazpívali nejznámější koledy. Po návratu do třídy nás čekal Ježíšek se svými dárky. Nadílka byla opravdu bohatá, při jejím rozbalování jsme popíjeli čaj a ochutnávali cukroví. Na závěr tohoto dne jsme prošli Vánoční spirálou, která plní všechna přání.

 

Vysvědčení

Leden byl pro nás smutným měsícem. Každý z nás byl nějakou dobu nemocen. Trápila nás rýma, kašel, někdy i horečky. Učili jsme se na dálku. Proto jsme termín rozdávání vysvědčení v písemné podobě odložili až na 14.února. To už jsme byli všichni ve škole. Radovali jsme se, že už jsme všichni pospolu a školní život se nám vrací do starých pořádků. To se musí oslavit!!! Hurá na hostinu.

 

Bovýskovy ochutnávky

Firma Bovys nám do školy celoročně dodává ovoce. Všichni se z toho těšíme. Velkým překvapením pro nás byla poslední dodávka. Bovýsek nám připravil ochutnávku exotického ovoce. V přepravce jsme našli kiwi, mango, bílé ředkve a mapa výskytu těchto plodů. Ovoce jsme oloupali, nakrájeli, naservírovali na tácky a ochutnávali. Mango zvítězilo.

A už jsou z nás druháčci

Od záři jsme již ve druhé třídě. Vyrostli jsme, zmoudřeli a hlavně se jeden na druhého moc těšili. Přivítali jsme mezi námi novou spolužačku a hned jsou z nás kamarádi. Pracujeme pilně a těšíme se z našich úspěchů. Při dopravní výchově nás navštívily dvě policistky v uniformách a prožili jsme s nimi krásný dopravní den. Paní učitelka pro nás sehnala úžasné dopravní hřiště i s dopravními značkami a my si přinesli z domova naše koloběžky. Nejprve jsme se něco dověděli o dopravních značkách a k čemu vůbec na silnicích slouží a pak to začalo. Nasedli jsme na své stroje a rázem jsme byli účastníky silničního provozu.
V nejbližší době nás čeká strašidelná stezka na Halloween. Budeme se krásně bát, ale jistě to všichni zvládneme. Už se moc těšíme. Rodiče jsou srdečně zváni ku pomoci.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy