logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Vánoční svátky jsou tady!

23.12. 2021
Vánoční svátky jsou tady!

22.12. byl poslední den, který jsme tento rok strávili ve škole. Měli jsme – stejně jako ostatní třídy – vánoční dopoledne. Po ránu jsme si rozdali dárky, k těm, co jsme si přinesli navzájem a byly přichystané pod stromečkem, jsme měli ještě dva vánoční „tahy“ – z vánoční krabice jsme si naslepo vybrali dárek, kterých bylo v krabici tolik, aby se dostalo na každého. Po rozbalení všech dárků, což nám trvalo docela dlouho, jsme si v patře poslechli vystoupení školního pěveckého sboru, který si připravil pásmo z českých koled a vánočních písní. Pak jsme si pustili vánoční pohádku, ale venku bylo krásně, svítilo sluníčko, tak jsme vyrazili na procházku, zahráli si cestou pár her a vrátili se do školy k obědu. Pak už jenom rozloučení se spolužáky a hurá domů na vánoční prázdniny!

Mikulášský den

04.12. 2021
Mikulášský denTak jsme se letos dočkali a v pátek 3. 12. na začátku druhé vyučovací hodiny do naší třídy přišli Mikuláš, čerti a andělé. Byli jsme za jejich návštěvu rádi, neboť v prosinci 2020 nám epidemická situace jejich návštěvu neumožnila. Trochu jsme se báli, protože čerti vypadali opravdu hrozivě a šel z nich strach. Přinesli si s sebou pergamen opálený pekelným ohněm a na něm jména těch, kteří celý rok zlobili. Ti museli předstoupit před tabuli a zazpívat písničku. Jak je vidět na fotce, bylo nás opravdu hodně. Nicméně někteří měli pocit, že se před tabulí ocitli omylem. Ale na to, odkud čerti vzali jména na svém seznamu, se ze strachu radši neptali. Před tabulí nakonec všichni uspěli a nikdo nemusel s čerty do pekla. Po této zkušenosti víme, že zlobit se nevyplácí, protože se o tom ví až v pekle, a taky víme, že na příštího Mikuláše bude dobré znát nějaké pěkné písničky, abychom byli připraveni na další "pekelnou zkoušku".

Třídní schůzky

19.11. 2021
Třídní schůzky18.11. odpoledne proběhly čtvrtletní třídní schůzky, vzhledem ke covidové situaci se konaly pouze online, stejně jako v loňském roce.

Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

12.11. 2021
Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

Ve čtvrtek 11.11. k nám po dvou letech opět zavítal na přednášku ing.Miroslav Šobr, který pracuje na Městském úřadě ve Strakonicích na Odboru životního prostředí. Jeho specializací je ochrana přírody a ekologická výchova. Do naší školy je zván pravidelně každý rok a jeho přednášky jsou velmi zajímavé. Po loňské přestávce způsobené uzavřením škol kvůli koronaviru se škole podařilo s ním opět domluvit termín a při výběru třídy, pro kterou přednášku uspořádá, padla volba na naši třídu. Pan Šobr se tentokrát zaměřil na chráněné krajinné oblasti České republiky a na živočišné a rostlinné druhy, které se v nich vyskytují. Nejprve nás seznámil s CHKO na celém území a poté už se věnoval oblasti, kde jsme doma, tedy konkrétně chráněným územím na Strakonicku a Blatensku. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a taky nás zajímala spousta věcí, a tak jsme se hodně ptali, a všichni jsme si dvouhodinovou přednášku opravdu užili.

Ukliďme Česko

17.10. 2021
Ukliďme ČeskoV pátek 15.10. jsme se spolu s ostatními třídami zúčastnili akce Ukliďme Česko. Den předtím pršelo, ale pátek byl už naštěstí bez deště, s jasnou oblohou a sluníčkem, a tak jsme s chutí vyrazili na předem určenou trasu. Šli jsme ke hřbitovu a pak dál k lomu. Na začátku to vypadalo, že toho moc neposbíráme. Kolem hřbitova skoro nic, ale čím víc jsme se přibližovali k lomu, tím začalo nálezů přibývat. Našli jsme směsici všeho možného, plastové lahve, skleněné lahve, mnoho párů pracovních rukavic, částečně spálených v ohýnku, různé drobné plasty, kusy železa, velký šátek s třásněmi, větší plastovou nádobu, kusy látky, skleněné střepy, rozpadlou oplocenku... Nakonec nám toho do pytlů „naskákalo“ dost, a tak se nám z té dálky docela pronesly. O to lepší pocit jsme ze svého úlovku měli. Ale malý úlovek by nás býval taky potěšil – protože by bylo jasné, že lidi si ze svého okolí a přírody nedělají „odhodiště“ pro cokoliv, a že všichni tak vlastně průběžně celoročně udržují Česko čisté.

Otevření sportovního areálu u naší školy

27.09. 2021
Otevření sportovního areálu u naší školy

24.9. v 9:00 byl nad naší školou slavnostně otevřen zrekonstruovaný sportovní areál. Po modernizaci školní sportovní haly a přilehlých šaten je to další prostor určený pro nejrůznější druhy venkovních sportů, takže teď máme v naší škole opravdu skvělé sportovní zázemí, které nám spousta škol, nejen základních, ale i středních, může závidět. Po slavnostním otevření a přestřižení pásky začalo sportovní dopoledne, kterého se účastnily všechny třídy, od první po devátou. Byla vytvořena družstva kluků a děvčat z jednotlivých tříd a ta pak mezi sebou odehrála zápasy v různých sportech. Děvčata z naší třídy hrála přehazovanou proti děvčatům ze šesté třídy, kluci pak hráli malou kopanou proti klukům, také ze šesté třídy. Na výsledku úplně nezáleželo, vždyť to bylo vzájemné soupeření v rámci jedné školy, ale všichni jsme se samozřejmě snažili urvat pro nás sedmáky vítězství. Dopadlo to padesát na padesát, ale i tak jsme byli spokojeni. Hlavně jsme se pořádně protáhli a zapotili a otestovali hřiště, která budeme teď na podzim, a hlavně od jara do prázdnin hojně využívat.

Už jsme v sedmičce!

06.09. 2021

Letní prázdniny utekly jako voda a už jsme zase ve škole. Tentokrát v sedmé třídě, takže jsme postoupili o rok výš a ve škole naopak sešli o parto níž, z druhého do prvního, kde jsou třídy pro druhý stupeň. Třídu jsme tedy změnili, ale jinak jsme ve stejné sestavě a v plném počtu. Po zkušenostech z minulého školního roku, který jsme ze tří čtvrtin strávili na distanční výuce, jsme připraveni na všechno, ale zdá se, že letošní rok by mohl proběhnout zase normálně, tedy s každodenní docházkou do školy a pravidelnou prezenční výukou. To by bylo fajn, protože vidět se každý den je vážně lepší, než jak to bylo vloni a na jaře. A taky by to znamenalo, že bychom letos skoro určitě jeli na lyžařský výcvik, a na ten se moc těšíme. A taky na školní výlety, jak je známe. Tak ať je letos všechno úplně normální a ať se nám tenhle školní rok po všech stránkách vydaří!

   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Tak nakonec se vše povedlo!

01.07. 2021


Letošní školní rok byl opravdu výjimečný. V září jsme nastoupili do 6. třídy a očekávali jsme, co se na druhém stupni bude dít. Noví učitelé, nové vyučovací předměty a kdoví, co ještě. Ale že se budeme ve škole potkávat přibližně pouhé tři měsíce, asi málokdo z nás čekal.

A tak jsme se museli začít zostra vypořádávat s distanční výukou. Někdy to byl boj, někdy zase pohoda a každý dělal, co uměl. I to, co se teprve naučit musel.

Jedna věc je ale jistá, i když si to možná všichni ještě neuvědomujeme – byli jsme při něčem, co se do této doby ještě nestalo. Je pravda, že to začalo už v loňském školním roce, ale to byla jen malá ukázka. Letos jsme si takové práce „užili“ plně. A tak se můžeme považovat za průkopníky v úplně jiném způsobu výuky na základní škole.

A ještě jedna věc se stala. Kvůli distanční výuce jsme se museli učit nové dovednosti a okamžitě je při školní i domácí výuce používat. To je přesně důvod, proč do školy chodíme – naučit se něco, co bude důležité pro život. A tak nás už teď nepřekvapí, když se budeme muset někdy v budoucnosti vypořádat s videokonferenčním hovorem, s prací na home office a podobně. A někteří z nás taky přišli na to, k čemu jsou doma ty krabičky s anténkami.
Smějící se

Školní rok to byl skutečně neobvykle zajímavý a je dobře, že se nám ho podařilo úspěšně 30. června zakončit. Vysvědčení byla velmi pěkná a přejeme si, aby byly pěkné i právě začínající prázdniny. A těšíme se, až se 1. září zase sejdeme a společně vstoupíme do 7. třídy.

 

Exkurze žáků 6. a 7. třídy na Šumavu

06.10. 2020
Fotogalerie

Fotogalerie

V úterý dne 6. října se žáci naší 6. a 7. třídy zúčastnili velmi zdařilé exkurze do míst centrální Šumavy. Akce proběhla v rámci jednoho z více školních projektů; tentokrát směřoval přímo do volné přírody. Žáci společně s pedagogy navštívili Informační centrum Svinná Lada, které je v gesci Národního parku Šumava se sídlem ve Vimperku.
I přes zpočátku deštivé počasí si žáci velmi zblízka a aktivním způsobem prohlédli nejkrásnější šumavskou slať zvanou Chalupská a také absolvovali celou řadu opravdu zajímavých interaktivních her. Připravenost obou lektorů ze správy NP byla vynikající. Při vyhodnocení této environmentální akce charakterizovaly naše obě třídy exkurzi na Šumavu do regionu Borových Lad jako velmi zajímavou a pro ně přínosnou.
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Konec planety 4.A

Konec planety 4.ADnes 26.6.2019 jsme dostali vysvědčení a všichni pokračujeme za dalším dobrodružstvím jako páťáci. Školní rok utekl vesmírnou rychlostí a doufám, že jste si ho užili jako já. Přeji všem krásné prázdniny, tř.učitelka Markéta Ševčíková

Mléčná svačinka

Mléčná svačinkaDnes jsme si ve škole pochtnali na mléčných výrobcích. Dostali jsme krabici, která byla plná sýrů, mléka, kefírů, cottage sýrů a dalších dobrot. Moc nám chutnalo, více v naší galerii.

Úniková čarodějnická hra

Úniková čarodějnická hra

Dnes 30.4.2019 nás čekalo překvapení. Na tabuli jsme měli napsané pokyny, co máme dělat. Byli jsme rozřazeni do skupinek a v obálkách nás čekal dopis. Naše hra začala. Plnili jsme různé úkoly a poté se napili kouzelného lektvaru, který nás zachránil.

Ponožkový den

Ponožkový den Když se dají dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X. Jelikož právě jeho porucha způsobuje Downův syndrom, staly se ponožky symbolem Světového dne Downova syndromu. Lidé po celém světě tak 21. března vyjadřují symbolickou podporu lidem s tímto onemocněním nošením rozdílných ponožek.
I naše třída se zapojila.

Jarní výzdoba

Jarní výzdobaZapojili jsme se do jarní soutěže o nejlépe vyzdobenou třídu na škole. Dneska ráno se ze školního rozhlasu ozvalo, že právě naše 4.třída vyhrála první místo! Školou se otřásl veliký jásot a radost. Více už u nás ve fotogalerii.

Divadlo a tlakohrátky

Divadlo a tlakohrátkyTenhle týden jsme měli divadelní představení na téma Vikingové. Připluli k nám do tělocvičny na svojí lodi, více se podívejte do naší fotogalerie. 
Ve čtvrtek nás čekal edubus, ve kterém jsme prováděli spousta zajímavých pokusů.

Vánoce 2018

Vánoce 2018Dnešní vánoční den jsme si užili, co jen to šlo. Zahájili jsme ho tradiční pohádkou Tři oříšky pro Popelku, při tom popíjeli čaj a jedli cukroví. Netrpělivě jsme čekali, až půjdeme rozbalovat nadílku pod stromečkem. Více v naší fotogalerii.

Vánoční dílničky

Vánoční dílničkyVe středu 12.12.2018 u nás ve škole probíhalo vánoční tvoření. Děti si vyrobily spoustu výrobků například svíčky, zápichy, čokolínu, oříšek na větvi,.... více se podívejte u nás ve fotogalerii.

Adventní hraní

Adventní hraníDruhou adventní neděli si zahrály Štěkeňské zobcové flétny na adventních trzích pod rumpálem ve Strakonicích. Dopolední vystoupení se nám povedlo a já moc děkuji všem rodičům za dovezení dětí. Také děkujeme za hojnou účast kamarádů a spolužáků.

Rozsvěcování stromu - Štěkeň

Rozsvěcování stromu - ŠtěkeňV neděli 2. prosince se někteří žáci šli podívat na rozsvěcování vánočního stromku ve Štěkni. Žákyně ze 4. třídy dokonce zahrály i koledy na zobcové flétny. Vystoupení se povedlo, i přes nepříznivé počasí. ,, Ať je léto nebo zima, při hraní je vždycky prima.´´ 
Zveme Vás i na další vánoční vystoupení 9.12.2018 ve Strakonicích pod rumpálem v 10 hodin.

Už jsou z nás plavci!

Už jsou z nás plavci! Dnes 16.11.2018 jsme byli na posledním plaveckým výcviku. Hodně jsme se zlepšili a vyplavali si mokrá vysvědčení jako kapři a delfíni. Všechny lekce jsme si moc užili, ale tu poslední asi nejvíce. Proběhly závody, kde jsme porovnali své plavecké dovednosti a vystoupali na stupínky vítězů. Poté nás za odměnu čekalo zasloužené volno v podobě tobogánu, výřívky, malého bazénku a plovacích desek. Všichni jsme uplavali alespoň kousek bazénu.

Poplach

Poplach5.11.2018 se po 10 hodině ozvalo ze školního rozhlasu, že se máme evakuovat z budovy školy. Na chodbách byl dým a s paní učitelkou jsme rychle opustili třídu. Vše jsme zvládli za krátký čas a po 9 minutách dorazily hasičské vozy, více u nás v galerii.

Korespondence

KorespondenceDnes jsme dostali dopis od našich nových kamarádu ze Zdislavic. Dozvěděli jsme se něco nového o jejich městysu a také něco málo o jejich zálibách. Už se těšíme, až jim pošleme něco my o Štěkni.

Tak nám začalo plavání

Tak nám začalo plaváníHurá máme zase plavání :) Už v loňském roce jsme zvládli uplavat hodně metrů, které se budeme snažit přeplavat. Plavání nás všechny moc baví, přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

4. třída zahájena

Školní rok 2018/2019 jsme zahájili v plném počtu. Startujeme nové téma - vesmír, který nás bude provázet po celý školní rok. Připoutejte se 3,2,1, startujeme.
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

Rozloučení

Milé děti,
děkuji za hezké tři roky s vámi, přeji vám hezké prázdniny a hodně úspěchů ve 4. třídě.
Děkuji také rodičům za výbornou spolupráci a za milé rozloučení v poslední den školy. 

                                              Dana Koubová

Mladý záchranář 2017

Mladý záchranář 2017Letos poprvé jsme se aktivně zapojili do akce Mladý záchranář. Pečlivě jsme se připravovali ve všech oblastech a vyplatilo se nám to. V celkovém hodnocení jsme dosáhli skvělého výsledku.

PROUD

PROUDJiž v půlce září jsme navštívili centrum ekologické výchovy PROUD v Hražďovicích. Kromě toho, že jsme se dověděli řadu nových věcí, jsme si i pohráli se zvířaty, která jsou zde chována.

Zpátky do školy

Zpátky do školy"Není nač čekat!" Pod tímto heslem jsme zahájili vyučování ve 3. třídě. Všichni jsme se do školy těšili. Hlavně nás potěšila výuka plavání, kterou jsme zahájili už 8. září.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Výlet na Karlštejn

Výlet na KarlštejnVe středu 17.5.2017 jsme se vypravili spolu s 1. až 4. třídou na školní výlet do Divadla kouzel a magie Pavla Kožíška na kouzelnické představení. Dětem se kouzla moc líbila a možná se naučily i nějaký ten trik a doma si jej vyzkouší. Pa čarování už na nás čekal hrad Karlštejn, k jehož vrcholu jsme dostoupali pěšky. Po cestě na hrad nás vábila spousta lákadel, kterým jsme nemohli odolat a tak se našimi peněženkami prohnal pěkný vítr. Za to jsme si ale udělali radost a přivezli nejen drobné dárečky pro naše blízké, ale také spoustu zážitků třeba z Kaleidoskopu, ve kterém se nám vyobrazovaly jednotlivé korunovační klenoty a královská města. Na samotný závěr jsme si prohlédli muzeum voskových figurín, kde jsme mohli zblízka pohlédnout do očí katovi, ale i králi Karlu IV. Výlet byl báječný a děti nadšené. Tak to má být.

Bovýsek navštívil 2. třídu

Bovýsek navštívil 2. tříduPo roce k nám opět zavítal panáček Bovýsek, aby dětem připomněl, že zelenina a ovoce patří do našeho jídelníčku.

Čtenářské dovednosti

Čtenářské dovednostiŽáci naší třídy už jsou zdatní čtenáři. Mohou se pochlubit tím, že každý z nich přečetl nějakou jinou knihu, než je čítanka. Proto si právě v současné době zakládají své první čtenářské deníčky. Velmi je to baví. Řada z nich si do deníčku zaznamenává další přečtené knihy. Ty si zapůjčují ve školní nebo obecní knihovně. Inspirací jim byla motivační návštěva dětské knihovny ve Strakonicích.

Vánoční akademie

Vánoční akademiePo dudáckých stopách jsme se vydali na vánočním vystoupení.
Atmosféru předvánoční nálady jsme si užili. Zpívání nás bavilo a už nyní se těšíme na další vystoupení.

Šmidingerova knihovna

Šmidingerova knihovnaV úterý 1.11. si naše třída udělala malý výlet. Jeli jsme do Strakonic navštívit dětskou knihovnu. Seznámili jsme se se zajímavými knihami pro děti a taky jsme se zasmáli. Paní knihovnice nám totiž četla úryvky z legračních knih. Někteří z nás se rozhodli, ža se stanou členy knihovny, aby si zde mohli knihy také vypůjčovat. Naše návštěva určitě nebyla poslední!

Bovýsek

BovýsekDo naší třídy zavítal Bovýsek. Nejedná se o nového žáka, ten by se k nám asi nevešel. Byl to maskot akce "Ovoce a zelenina do škol". Jako v minulém školním roce se naše škola zapojila do této akce, která podporuje zdravou výživu dětí. Každý pátek dostáváme zdarma "zdravou svačinku", abychom si osvěžili jídelníček.

72 hodin

72 hodinTo jsme my - druháci - nejmladší účastníci celoškolní akce " 72 hodin - Ruku na to !". V rámci této akce jsme uklidili
okolí školy a školní hřiště. To jsme se divili, co všechno lidé odhazují!
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárny

Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárnyVe čtvrtek 12.5.2016 jsme se se čtvrťáky vydali na školní výlet. Cílem byla krokodýlí Zoo v Protivíně a rovněž Pohádková kovárna v Selibově. V Zoo jsme měli průvodce, který nás zásobil informacemi o krokodýlech, ale také ochotně odpovídal na všetečné otázky dětí. V Zoo nás překvapilo nejen množství krokodýlů, ale také hadi nebo želvy. Za to, že se děti chovaly ukázkově, si mohly pohladit živého malého krokodýlka. Pro mnohé neskutečný zážitek. V Selibově na nás čekaly víly, které se nám po celou dobu skvěle a ochotně věnovaly. Pro děti měly připravenu soutěž, při které děti hledaly na zahradě kovárny soutěžní otázky a za odpověď na ně získaly razítko. Odměnou za vyplněný diplom, jim bylo sladké lízátko. V tematické dílničce ve stodole si děti mohly ozdobit a vymalovat sádrové odlitky a své výtvory odnést domů.

Dopoledne s dopravní tematikou

Dopoledne s dopravní tematikou

Divadélko LUK

Divadélko LUK
V pátek 15.4. jsme společně s dětmi z MŠ zhlédli pohádku O Budulínkovi.

Všem se moc líbila.

Připravujeme se na Jarmark

Připravujeme se na Jarmark

Byl u nás Mikuláš

Usmívající seV pátek obcházel Mikuláš s čerty naši školu. Naštěstí jsme byli všichni hodní, takže nás naše paní učitelka před čerty uchránila.

Prvňáčci se dočkali!

Prvňáčci se dočkali!Na naší škole je již tradicí, že si každá 1. třída zasadí svůj strom. Dočkali se i ti letošní. Tentokrát to nebyl strom, ale keř krásného šeříku.
Jak je vidět, nebyli na to sami. Za podpory ředitelky školy Mgr. V. Cimrhanzlové se s chutí zapojili i žáci 9. třídy.
Však jim za to prvňáčci zatleskali.

Začali jsme zvesela

Začali jsme zveselaS velkým elánem se zapojili žáci 1. třídy do života školy. Hned první den si zazpívali a naučili se první společnou říkanku.

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2021/2022

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy