logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Podzimní prázdniny

21.10. 2022
Podzimní prázdniny

Letos nám to krásně dopadlo s podzimními prázdninami – státní svátek 28.10. vyšel na pátek, před ním jsou oficiální dva dny prázdnin pro všechny školáky a my jsme navíc dostali dva dny ředitelského volna, takže… celý týden nemusíme do školy! A navíc předpověď počasí je velice dobrá – měly by nás čekat teplé dny se spoustou sluníčka! Takový povedený konce října jsme vážně nečekali!

Halloweenské varování hruškám

21.10. 2022
Halloweenské varování hruškámNa konci října, před podzimními prázdninami, vyhlásil školní parlament soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni. Dýní se z jarní výsadby na školním kompostu urodilo dost, ale kvůli úpravám zahrady byl v září původní kompost zlikvidován a dýně byly sklizeny dřív než v předchozích letech, kdy na kompostu nerušeně přibíraly na váze o dvě měsíce déle, až do konce října. Proto byly letos dýně menší, to ale ocenily nižší ročníky, které by s velkými dýněmi asi trochu bojovaly. Naše dýně je taková vegetariánská kanibalka – ulovila chudinku hrušku, která na zahradě neroste a bůhví odkud se tam zatoulala, a drtí ji ve svých mohutných zubech… to je tak, když si někdo myslí, že zelenina ovoci neublíží. Naše dýně se porotě líbila (možná jí ty zuby nahnaly strach) a získala čtvrté místo z devíti účastnic. A tak si i my pochutnáme – ne na hrušce, ale na sladké odměně.

Uklidili jsme kousek Česka

14.10. 2022
Uklidili jsme kousek Česka

Po roce jsme opět vyrazili uklízet Česko – tedy jeho malou část, a to v rámci akce Ukliďme Česko, která je také známá pod názvem 72 hodin. Tolik hodin jsme na to opravdu neměli, těch 72 hodin značí tři dny, kdy se oficiálně tato akce po celé republice koná. Samozřejmě jsme uklízeli Štěkeň a její okolí. Letos jsme vyrazili na stejnou trasu jako vloni (okruhem k lomu a jinou cestou zpátky), protože je docela dlouhá a pro děti z nižších ročníků moc není. A i letos jsme nasbírali hodně odpadků, kterých by v odlehlejších částech člověk tolik nečekal. Kousek od lesní cesty jsme dokonce našli velký plastový kýbl od barvy, a i ten jsme cestou naplnili a na rozdíl od pytlů se nám i dobře nesl. Nejoriginálnějším úlovkem byly letos letní pánské sandály, které ležely na lesní pěšině. Asi si je tam za letního dne vyzul nějaký houbař a domů došel bos.

Zahradní proměny

09.09. 2022
Zahradní proměny

Přes léto zůstalo ve škole všechno tak, jak bylo před prázdninami. Ale změnila se zahrada. Kruhové záhony, které byly v zadní části zahrady, které byly odděleny dřevěnými palisádkami kvůli věčnému boji s okolní trávou a na kterých jsme na jaře, v létě a na podzim v hodinách pracovního vyučování vždycky pěkných pár odpracovali, během léta zmizely. Místo nich se objevily krásné vyvýšené záhony, pochozí chodníček a bylinková zahrádka, která vypadá jako šnečí hrad. Každá třída by měla mít na starost jeden vyvýšený záhon a v něm si pěstovat zeleninu, kterou bude chtít. To zní fajn a vypadá to, že naše zahradničení bude příští jaro a léto jak pohodlnější, tak ve větší pohodě.

Začali jsme osmou třídu

02.09. 2022
Začali jsme osmou tříduPrázdniny byly dlouhé a pěkné, ale utekly jako vždycky, a už jsme zase zpátky ve škole, letos v osmé třídě. A jsme skoro ve stejné sestavě - jedna spolužačka odešla na jinou školu a dva noví spolužáci nám přibyli. Loňský rok se nám opravdu vydařil, a tak se těšíme, co přinese ten letošní.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy