logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Návštěva Londýna

15.03. 2023
Návštěva Londýna

Na začátku března vyrazilo šest našich spolužáků na výlet do Londýna. Proč jenom šest? Byl to počet míst, které jedna škola z okolí v rámci svého výletu neobsadila a nabídla je naší škole. S touto nabídkou byla v rámci školy oslovena naše třída a šest z nás ji využilo. Do Londýna autobusem cesta dlouhá, ale předělila ji jednodenní návštěva Bruselu a zastávka v Bruggách. V Londýně spolužáci navštívili všechny nejvýznamnější památky, o kterých jsme si v hodinách angličtiny povídali a zhlédli o nich videa, a i další zajímavá místa. Zastavili i v Greenwichi a postáli na nultém poledníku a jednoduchým úkrokem vlevo a vpravo na chvíli „si přešlápli“ v čase zpět a pak zase dopředu. Zajímavou zkušeností bylo i to, že pobývali v anglických rodinách, které jim připravovali snídaně a večeře. Každá cesta člověku přinese zážitky a našich šest spolužáků si jich přivezlo spoustu.

Únor - měsíc olympiád

24.02. 2023
Únor - měsíc olympiád

Olympiáda z anglického jazyka na konci ledna zahájila každoroční zimně-jarní „soutěžní“ období, kdy se konají okresní kola olympiád v jednotlivých předmětech. Únor byl doslova měsícem olympiád a naše třída měla v každé svoje zástupce. Do dějepisné se zapojila Klárka Myslivcová, do zeměpisné Tomáš Vokroj, do olympiády z němčiny Natálka Čermáková a v dubnu bude ještě olympiáda přírodopisná, které se zúčastní Anička Kulhová. Všichni tihle spolužáci jsou báječní – museli ve svém volném čase načíst a projít spoustu knížek, kvůli konzultacím chodili buď brzy ráno nebo využívali různé volné časy během dne. To vše dělali ze svého vlastního zájmu o ten který předmět. Bez ohledu na umístění v okresních kolech jsou pro nás všichni vítězové – v dnešní době malého zaujetí většiny lidí pro cokoliv je takové nadšení a zájem třeba jen chválit. A my chválíme!

První pololetí je za námi

31.01. 2023
První pololetí je za námiTento týden skončilo první pololetí letošního školního roku a dostali jsme vysvědčení. Stále si držíme svoji laťku – máme stejně vyznamenání jako vloni a všichni jsme prospěli. A těšíme se na pololetní prázdniny, které nám všem prospějí. Je to jen jeden den, ale nereptáme. I když si říkáme, jestli by po pěti měsících chození do školy neměly být pololetní prázdniny dlouhé pět dní?

Školní kolo olympiády z anglického jazyka

27.01. 2023
Školní kolo olympiády z anglického jazyka

Na konci ledna se konalo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Z naší třídy se zúčastnili tři žáci – Kája Mrázková, Terka Karvanová a Bojan Rankov. Olympiáda měla opět dvě části – poslechovou část na porozumění a konverzační část. Protože jsme v osmé třídě, patříme už do vyšší kategorie než loni, a v té jsme spolu s deváťáky. V posleších jsme si vedli dobře, v konverzační části byli lepší deváťáci, a z devítky je také postupující do okresního kola. Ale my jsme spokojení a jsme rádi, že jsme se zúčastnili, a víme, co zlepšit na příští ročník.

Vánoční jarmark

21.12. 2022
Vánoční jarmark

Na den zimního slunovratu se ve škole uskutečnil první vánoční jarmark. Jak už napsáno v předchozím příspěvku o přípravě na tento jarmark, času na vyrábění věcí s vánoční tématikou jsme moc neměli, a tak jsme přemýšleli, co vedle perníčků, ozdob na stromeček z vizovického pečiva, krásných sádrových andělů a vánočních přání nabídneme. Inspirováni zimním počasím, kdy mrazy a sněžení vystřídalo nevlídné počasí s větrem, deštěm a oblevou, jsme uvařili vánoční nealkoholický svařák a poctivou horkou čokoládu se šlehačkou. Trefili jsme se do noty jak návštěvníkům, tak spolužákům – oba nápoje šly neuvěřitelně na odbyt. Čokolády jsme dělali tři dávky a celkem jí uvařili a prodali 13 litrů. Svařáku bychom asi prodali také tolik, ale neměli jsme už dost ingrediencí na další várku. Tak příští rok určitě připravíme víc!

Vánoční akademie

19.12. 2022
Vánoční akademie

V pondělí 19.12. vpodvečer se po třech letech opět konala vánoční akademie. My jsme ji naposledy zažili jako čtvrťáci, což je už tak dávno, že si to moc nepamatujeme. Na akademii každá třída připravuje vystoupení podle vlastního výběru v délce asi šesti sedmi minut. Nápady, co dělat, jsme měli, ale nedařilo se nám se ve třídě shodnout. Když byla půlka třídy pro, druhá byla proti. Někdy jsme něco začali a pak to zase pozastavili a začali s něčím jiným. A nakonec jsme se – tlačeni časem – rozhodli, že zazpíváme české koledy za doprovodu dud, na které hraje maminka jedné naší spolužačky. Z pěti písniček nakonec zbyly dvě s dudami a tři za doprovodu elektrických varhan. Dudy totiž mají vysokou tóninu a pro nás bylo těžké některé koledy vyzpívat. Do toho většinu třídy skolily různé respirační choroby, a tak nás v den konání podpořilo pár žáků z páté třídy, kteří zpívají rádi a dobře. Přes všechny tyhle komplikace nakonec naše vystoupení dopadlo a my jsme poučeni – ze zkoušení i z účinkování – na příští akademii.

Chystáme se na vánoční jarmark

15.12. 2022
Chystáme se na vánoční jarmark

Letos poprvé bude škola pořádat vánoční jarmark. Každý rok je jarmark velikonoční, před letošními Vánocemi je potřeba se ještě připravit na ten vánoční. Moc času a příležitostí vyrábět věci ve škole nemáme, protože jediné dva předměty, kdy můžeme něco na jarmark tvořit – pracovní vyučování a výtvarná výchova, jsou jednou za dva týdny. Ale snažíme se a spíš se budeme muset spolehnout na vlastní výrobu doma. Při poslední letošní výtvarné výchově jsme se pokusili i o vizovické pečivo. Je to časově docela náročné tvoření – po vytvoření motivů musí těsto schnout a pak se dost dlouho peče při nízké teplotě. Ale podle nás se nám povedlo, některé kousky vypadají, jako bychom je koupili.

M.+a.+č. opět po roce

05.12. 2022
M.+a.+č. opět po roce

V pondělí po svátku Barbory k nám dorazili Mikuláš, andělé a čerti. Slyšeli jsme je už z dálky, protože jich byla od prvního zvonění plná škola, hlavně čertů, kteří chrastili řetězy a zvonci. Když přišli do naší třídy, viděli jsme, že se děti v nižších třídách měli čeho bát – většina čertů vypadala docela hrozivě. Po prvním nárazu nebeských a pekelných energií jsme se rozkoukali a připadalo nám, že tihle čerti by mohli být žáci z deváté třídy. Ale vzhledem k tomu, že jsme zrovna měli hodinu češtiny, tak kdyby to byli deváťáci, určitě by je paní učitelka vyzkoušela z přednesu Máje nebo Pocestného. Takže to asi museli být praví čerti...

Podzimní prázdniny

21.10. 2022
Podzimní prázdniny

Letos nám to krásně dopadlo s podzimními prázdninami – státní svátek 28.10. vyšel na pátek, před ním jsou oficiální dva dny prázdnin pro všechny školáky a my jsme navíc dostali dva dny ředitelského volna, takže… celý týden nemusíme do školy! A navíc předpověď počasí je velice dobrá – měly by nás čekat teplé dny se spoustou sluníčka! Takový povedený konce října jsme vážně nečekali!

Halloweenské varování hruškám

21.10. 2022
Halloweenské varování hruškámNa konci října, před podzimními prázdninami, vyhlásil školní parlament soutěž o nejhezčí vydlabanou dýni. Dýní se z jarní výsadby na školním kompostu urodilo dost, ale kvůli úpravám zahrady byl v září původní kompost zlikvidován a dýně byly sklizeny dřív než v předchozích letech, kdy na kompostu nerušeně přibíraly na váze o dvě měsíce déle, až do konce října. Proto byly letos dýně menší, to ale ocenily nižší ročníky, které by s velkými dýněmi asi trochu bojovaly. Naše dýně je taková vegetariánská kanibalka – ulovila chudinku hrušku, která na zahradě neroste a bůhví odkud se tam zatoulala, a drtí ji ve svých mohutných zubech… to je tak, když si někdo myslí, že zelenina ovoci neublíží. Naše dýně se porotě líbila (možná jí ty zuby nahnaly strach) a získala čtvrté místo z devíti účastnic. A tak si i my pochutnáme – ne na hrušce, ale na sladké odměně.

Uklidili jsme kousek Česka

14.10. 2022
Uklidili jsme kousek Česka

Po roce jsme opět vyrazili uklízet Česko – tedy jeho malou část, a to v rámci akce Ukliďme Česko, která je také známá pod názvem 72 hodin. Tolik hodin jsme na to opravdu neměli, těch 72 hodin značí tři dny, kdy se oficiálně tato akce po celé republice koná. Samozřejmě jsme uklízeli Štěkeň a její okolí. Letos jsme vyrazili na stejnou trasu jako vloni (okruhem k lomu a jinou cestou zpátky), protože je docela dlouhá a pro děti z nižších ročníků moc není. A i letos jsme nasbírali hodně odpadků, kterých by v odlehlejších částech člověk tolik nečekal. Kousek od lesní cesty jsme dokonce našli velký plastový kýbl od barvy, a i ten jsme cestou naplnili a na rozdíl od pytlů se nám i dobře nesl. Nejoriginálnějším úlovkem byly letos letní pánské sandály, které ležely na lesní pěšině. Asi si je tam za letního dne vyzul nějaký houbař a domů došel bos.

Zahradní proměny

09.09. 2022
Zahradní proměny

Přes léto zůstalo ve škole všechno tak, jak bylo před prázdninami. Ale změnila se zahrada. Kruhové záhony, které byly v zadní části zahrady, které byly odděleny dřevěnými palisádkami kvůli věčnému boji s okolní trávou a na kterých jsme na jaře, v létě a na podzim v hodinách pracovního vyučování vždycky pěkných pár odpracovali, během léta zmizely. Místo nich se objevily krásné vyvýšené záhony, pochozí chodníček a bylinková zahrádka, která vypadá jako šnečí hrad. Každá třída by měla mít na starost jeden vyvýšený záhon a v něm si pěstovat zeleninu, kterou bude chtít. To zní fajn a vypadá to, že naše zahradničení bude příští jaro a léto jak pohodlnější, tak ve větší pohodě.

Začali jsme osmou třídu

02.09. 2022
Začali jsme osmou tříduPrázdniny byly dlouhé a pěkné, ale utekly jako vždycky, a už jsme zase zpátky ve škole, letos v osmé třídě. A jsme skoro ve stejné sestavě - jedna spolužačka odešla na jinou školu a dva noví spolužáci nám přibyli. Loňský rok se nám opravdu vydařil, a tak se těšíme, co přinese ten letošní.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy