logotyp
Login

Aktuality naší třídy

Konec dobrý a prázdniny začínají!

30.06. 2022
Konec dobrý a prázdniny začínají!

Je tu poslední školní den, předání vysvědčení a začínají prázdniny! Tenhle rok se nám vydařil a snad se vydaří i prázdniny. Hodíme se teď všichni do klidu, my, učitelé i rodiče, abychom za ty dva měsíce prázdnin nabrali co nejvíc sil a energie na další školní rok. Tak na podzim na viděnou a na počtenou na našich stránkách, tentokrát už osmáckých!

Náš školní výlet

28.06. 2022
Náš školní výlet

Dva dny před vysvědčením jsme vyrazili na náš školní výlet. Měli jsme pár možností, kam jet a vybrali jsme si Prahu. Měli jsme komentovanou prohlídku Starým městem, prošli jsme od Rudolfina přes náměstí Křížovníků u Karlova mostu k Národnímu divadlu, odtud k Betlémské kapli, na Staroměstské náměstí, Celetnou a Kamzíkovou k budově Karolina, pak k Prašné bráně a Obecnímu domu. O kousek dál jsme pak měli rozchod v Palladiu, na ten jsme se moc těšili. Když jsme se znovu sešli, přejeli jsme do Tróji k zoologické zahradě. Během tří hodin, které jsme v ní strávili, se těm rychlejším podařilo projít všechny nebo skoro všechny pavilony. Těch je čtrnáct a přecházejí do venkovních výběhů, takže zvířata mohou volně přecházet dovnitř a ven. V pražské zoo se nachází 650 živočišných druhů, z toho 250 je ohrožených.  Zoo je moc pěkná a o zvířata se opravdu dobře starají. Návštěva zoo i celý výlet se nám líbily, a hlavně nám vyšlo počasí, takový jeden výjimečný den v týdnu, kdy bylo většinu dní moc horko a k tomu bouřlivo, anebo moc deštivo. Výlety jsou skvělá věc, už se těšíme na příští rok!

Anglické divadlo

08.06. 2022
Anglické divadlo

V úterý 7.6. k nám přijelo divadlo. Anglické! The Azyzah Theatre založila v roce 2010 jedna Kanaďanka, která žila tady v České republice, a začala nabízet představení pro školy. V nich využívá divadlo jako výukovou metodu angličtiny. Divadlo bylo v naší škole už počtvrté, naposledy před více jak třemi a půl roky. Pro nás sedmáky se hrálo představení The Decoding Mission. V něm se dvě hlavní postavy snaží zachránit planetu kontaminovanou virem, produkovaným zdrojem zla, a aby toho dosáhly, podstupují různé kroky pro získání schopností k dosažení tohoto cíle. Dopředu jsme věděli stručný obsah děje, to nám určitě usnadnilo pochopení celého představení. Obě herečky byly rodilé mluvčí, a tak porozumění pro většinu z nás nebylo snadné, taky kvůli tomu, že zvuk se v mikrofonech a reproduktoru trochu tříštil, a to spolu s neustálým pohybem obou hereček ztěžovalo srozumitelnost. A tak nevíme, jestli nás představení něco naučilo, co se týče angličtiny, ale zpestřením posledního měsíce školního roku rozhodně bylo.

Den dětí, pěkně oslavený

02.06. 2022
Den dětí, pěkně oslavený

Ve středu 1.6. byl Den dětí, náš svátek – a neučilo se, na naši oslavu. Učení nahradilo sportování a hry v novém sportovním areálu nad školou a pěší výlety po okolí Štěkně. Na naši třídu čekaly hned po ránu zápasy v přehazované, hráli jsme proti osmákům, napřed děvčata proti sobě, pak kluci. Po skončení obou zápasů jsme se šli podívat na ukázku tenisu v podání pánů učitelů Žitného a Vlasáka a pak jsme vyrazili na výlet k řece. Vzali jsme s sebou míč a na prostorné louce u řeky se s ním pár z nás pěkně vyřádilo. Několik otužilců přebrodilo několikrát řeku u jezu z jednoho břehu na druhý, koupat se ale nedalo, voda byla ještě studená. Ti, které nezlákal ani míč ani voda, si zahráli pár šachových partií. (Kdo nevěří, ať se podívá do naší galerie.) Do školy jsme se vrátili na oběd a byla to vydatná sladká tečka za celým dopolednem – paní kuchařky nám upekly lívance s vanilkovou omáčkou a malinovým přelivem. Smlsli jsme si, jak to ostatně o svátku má být.

Anička v první desítce!

20.05. 2022
Anička v první desítce!

Tak opravdu můžeme předchozí zprávu rozšířit o další úspěch naší spolužačky Aničky. V krajském kole biologické olympiády, která se konala 19.května, se sešlo 30 žáků ze základních škol a gymnázií, kteří obsadili v jednotlivých okresních kolech první tři místa. V této konkurenci skončila Anička na báječném osmém místě. V první desítce! Co by za to většina ostatních účastníků dala! Protože jak říkají sportovci, když jdou do nějakého dobře obsazeného turnaje: kdybych se umístil v první desítce, tak bych to považoval za obrovský úspěch, mezi takovými soupeři by takové umístění bylo tak trochu rovno medaili. I pro nás je Anička medailová!

V biologii jsme dobří! Vlastně dobré!

22.04. 2022
V biologii jsme dobří! Vlastně dobré!

Jako každoročně se konalo okresní kolo biologické olympiády. Naše dvě spolužačky, které se jí zúčastnily, dosáhly skvělého úspěchu – Anička Kulhová byla třetí a Verča Čejková jedenáctá. Test a poznávačky byly opravdu náročné (hodnoceno učiteli přírodovědy) a konkurence početná, takže musíme oběma vyseknout poklonu, co všechno se od zadání propozic v říjnu do samotné olympiády v dubnu dokázaly naučit. Aničce do krajského kola přejeme hodně, hodně štěstí a snad budeme moct tuhle zprávu rozšířit o další úspěch.

Velikonoční jarmark

11.04. 2022
Velikonoční jarmarkV pondělí 11.4. po obědě se v naší škole po dvouleté přestávce způsobené covidovou nákazou a s ní spojenými omezeními znovu konal velikonoční jarmark. Těšili jsme se na něj a připravili nejrůznější výrobky, od klasických zápichů do květináčů nebo do velikonočního osení, přes přáníčka a velikonoční sladkosti až po keramiku a nejrůznější dekorace. (Fotografie jsou ve fotogalerii naší třídy.) Vyšlo i počasí a krásný slunečný den přilákal do školy spoustu nakupujících. Prodali jsme téměř vše, co jsme měli na stánku, a za vydělané peníze vyrazíme koncem roku na nějaký pěkný školní výlet.

Plnou parou vpřed!

23.03. 2022
Plnou parou vpřed!

23.3. jsme se zúčastnili experimentu. Tedy přesněji přednášky Experiment, aneb plnou parou vpřed! Pan Miloslav Vaváček, který je sběratelem historických mechanických strojů a hraček a je autorem tohoto projektu pro školy, k nám přivezl několik modelů ze svojí sbírky (ke shlédnutí v naší fotogalerii), na kterých nám ukázal využití páry v průběhu staletí. Všechny modely byly funkční a mohli jsme na nich obdivovat důvtip vynálezců a řemeslo našich předků. Pan Vaváček nás aktivně zapojil do ukázek jednotlivých modelů a hodinová přednáška utekla jako pára nad těmi důmyslnými stroji, které pro nás postupně na ukázku zprovoznil.

Náš lyžák

20.03. 2022
Náš lyžák

Tak nám to doopravdy vyšlo! Co? No, přece naše přání ze začátku roku, aby tenhle školní rok proběhl normálně a mohli jsme jet na lyžařský výcvik. Ne že by první pololetí proběhlo kvůli covidu úplně normálně, ale směrem k našemu lyžáku postupně odpadala všechna opatření, která by nám ho bývala mohla zhatit (omezení pro neočkované, nutnost negativních testů, nošení respirátorů všude kromě lyžařského svahu apod.). Týden na horách jsme si užili a ani se nám nechtělo domů. Zůstane nám znalost ovládání lyžařských prkýnek a prima vzpomínky. (Koukněte se do naší fotogalerie.)

Ochutnávka od Bovýska

18.02. 2022
Ochutnávka od BovýskaKe konci února jsme si předposlední den ve škole před jarními prázdninami zpestřili ochutnávkou ovoce a zeleniny, které nám přivezla firma Bovys, která nám celoročně do školy dodává ovoce. Každá třída dostala přepravku a v ní kiwi, mango, avokáda a bílé ředkve. A k ní i mapu exotického ovoce, které firma dováží z celého světa. Ochutnávku jsme absolvovali za přítomnosti naší třídní učitelky, která nám pomohla ovoce a ředkve oloupat a nakrájet a připravit tak, aby se na všechny dostalo a každý mohl od každého druhu ochutnat. Chutnalo nám všechno, nejvíc asi mango a bílá ředkev, které někteří ochutnali poprvé. Ochutnávka se nám moc líbila a těšíme se, že třeba budeme moci brzy vyzkoušet i další druhy ovoce, které jsou na Bovýskově mapě. (Mapa a další fotografie jsou ve fotogalerii naší třídy na těchto stránkách.)

Olympiáda v anglickém jazyce

17.02. 2022
Olympiáda v anglickém jazyce

V polovině února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Mělo dvě části, poslech s porozuměním a konverzační část na jedno ze zadaných témat. Z naší třídy se kategorie I, do které patří šestá a sedmá třída, účastnilo šest děvčat a naše spolužačka Kája Mrázková školní kolo vyhrála a postoupila do okresního kola. Toho se ale nezúčastní, protože souhrou náhod se okresní kolo koná v týdnu, kdy bude naše třída na lyžařském výcviku. A na něj jedou všechna děvčata, která se účastnila školního kola, takže místo vítězky nemůžeme vyslat ani žádnou náhradnici. Tak snad příští rok budou děvčata z naší třídy stejně úspěšná a znovu některá z nich zvítězí a postoupí.

Pololetní vysvědčení

31.01. 2022
Pololetní vysvědčení

Po návratu z vánočních prázdnin jsme se ani neotočili, leden utekl jako voda v přívalovém dešti, a už tu bylo pololetní vysvědčení.  V pondělí 31.1. jsme se ráno zase otestovali a poslední hodinu před obědem jsme dostali vysvědčení. Všichni v naší třídě prospěli a skoro polovina třídy měla vyznamenání. Palec nahoru pro nás, 7.A! A na konci roku to snad bude ještě lepší!

Barevný (Duhový) týden

28.01. 2022
Barevný (Duhový) týden

Poslední lednový týden se v naší škole konal Barevný (Duhový) týden. Každý den dostal přiřazenou nějakou barvu a žáci měli možnost přijít v ten den v této barvě oblečeni. Pondělí bylo modré, úterý žluté a zelené, středa červená a oranžová, čtvrtek hnědý a pátek šedo-černý. Ukázalo se, které barvy nám v šatníku chybí nebo je nemáme moc rádi a které naopak rádi nosíme. Největší úspěch měl pátek s šedou a černou barvou, což jsou možná všeobecně nejvíc nošené barvy u dětí i u dospělých. I modrá celkem uspěla, ve žluté nás přišlo už jen pár. Do hnědé a oranžové se v naší třídě neoblékl nikdo. Ale třeba se za rok při podobné akci dostane i na tyhle barvy.

Vánoční svátky jsou tady!

23.12. 2021
Vánoční svátky jsou tady!

22.12. byl poslední den, který jsme tento rok strávili ve škole. Měli jsme – stejně jako ostatní třídy – vánoční dopoledne. Po ránu jsme si rozdali dárky, k těm, co jsme si přinesli navzájem a byly přichystané pod stromečkem, jsme měli ještě dva vánoční „tahy“ – z vánoční krabice jsme si naslepo vybrali dárek, kterých bylo v krabici tolik, aby se dostalo na každého. Po rozbalení všech dárků, což nám trvalo docela dlouho, jsme si v patře poslechli vystoupení školního pěveckého sboru, který si připravil pásmo z českých koled a vánočních písní. Pak jsme si pustili vánoční pohádku, ale venku bylo krásně, svítilo sluníčko, tak jsme vyrazili na procházku, zahráli si cestou pár her a vrátili se do školy k obědu. Pak už jenom rozloučení se spolužáky a hurá domů na vánoční prázdniny!

Mikulášský den

04.12. 2021
Mikulášský denTak jsme se letos dočkali a v pátek 3. 12. na začátku druhé vyučovací hodiny do naší třídy přišli Mikuláš, čerti a andělé. Byli jsme za jejich návštěvu rádi, neboť v prosinci 2020 nám epidemická situace jejich návštěvu neumožnila. Trochu jsme se báli, protože čerti vypadali opravdu hrozivě a šel z nich strach. Přinesli si s sebou pergamen opálený pekelným ohněm a na něm jména těch, kteří celý rok zlobili. Ti museli předstoupit před tabuli a zazpívat písničku. Jak je vidět na fotce, bylo nás opravdu hodně. Nicméně někteří měli pocit, že se před tabulí ocitli omylem. Ale na to, odkud čerti vzali jména na svém seznamu, se ze strachu radši neptali. Před tabulí nakonec všichni uspěli a nikdo nemusel s čerty do pekla. Po této zkušenosti víme, že zlobit se nevyplácí, protože se o tom ví až v pekle, a taky víme, že na příštího Mikuláše bude dobré znát nějaké pěkné písničky, abychom byli připraveni na další "pekelnou zkoušku".

Třídní schůzky

19.11. 2021
Třídní schůzky18.11. odpoledne proběhly čtvrtletní třídní schůzky, vzhledem ke covidové situaci se konaly pouze online, stejně jako v loňském roce.

Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

12.11. 2021
Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

Ve čtvrtek 11.11. k nám po dvou letech opět zavítal na přednášku ing.Miroslav Šobr, který pracuje na Městském úřadě ve Strakonicích na Odboru životního prostředí. Jeho specializací je ochrana přírody a ekologická výchova. Do naší školy je zván pravidelně každý rok a jeho přednášky jsou velmi zajímavé. Po loňské přestávce způsobené uzavřením škol kvůli koronaviru se škole podařilo s ním opět domluvit termín a při výběru třídy, pro kterou přednášku uspořádá, padla volba na naši třídu. Pan Šobr se tentokrát zaměřil na chráněné krajinné oblasti České republiky a na živočišné a rostlinné druhy, které se v nich vyskytují. Nejprve nás seznámil s CHKO na celém území a poté už se věnoval oblasti, kde jsme doma, tedy konkrétně chráněným územím na Strakonicku a Blatensku. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a taky nás zajímala spousta věcí, a tak jsme se hodně ptali, a všichni jsme si dvouhodinovou přednášku opravdu užili.

Ukliďme Česko

17.10. 2021
Ukliďme ČeskoV pátek 15.10. jsme se spolu s ostatními třídami zúčastnili akce Ukliďme Česko. Den předtím pršelo, ale pátek byl už naštěstí bez deště, s jasnou oblohou a sluníčkem, a tak jsme s chutí vyrazili na předem určenou trasu. Šli jsme ke hřbitovu a pak dál k lomu. Na začátku to vypadalo, že toho moc neposbíráme. Kolem hřbitova skoro nic, ale čím víc jsme se přibližovali k lomu, tím začalo nálezů přibývat. Našli jsme směsici všeho možného, plastové lahve, skleněné lahve, mnoho párů pracovních rukavic, částečně spálených v ohýnku, různé drobné plasty, kusy železa, velký šátek s třásněmi, větší plastovou nádobu, kusy látky, skleněné střepy, rozpadlou oplocenku... Nakonec nám toho do pytlů „naskákalo“ dost, a tak se nám z té dálky docela pronesly. O to lepší pocit jsme ze svého úlovku měli. Ale malý úlovek by nás býval taky potěšil – protože by bylo jasné, že lidi si ze svého okolí a přírody nedělají „odhodiště“ pro cokoliv, a že všichni tak vlastně průběžně celoročně udržují Česko čisté.

Otevření sportovního areálu u naší školy

27.09. 2021
Otevření sportovního areálu u naší školy

24.9. v 9:00 byl nad naší školou slavnostně otevřen zrekonstruovaný sportovní areál. Po modernizaci školní sportovní haly a přilehlých šaten je to další prostor určený pro nejrůznější druhy venkovních sportů, takže teď máme v naší škole opravdu skvělé sportovní zázemí, které nám spousta škol, nejen základních, ale i středních, může závidět. Po slavnostním otevření a přestřižení pásky začalo sportovní dopoledne, kterého se účastnily všechny třídy, od první po devátou. Byla vytvořena družstva kluků a děvčat z jednotlivých tříd a ta pak mezi sebou odehrála zápasy v různých sportech. Děvčata z naší třídy hrála přehazovanou proti děvčatům ze šesté třídy, kluci pak hráli malou kopanou proti klukům, také ze šesté třídy. Na výsledku úplně nezáleželo, vždyť to bylo vzájemné soupeření v rámci jedné školy, ale všichni jsme se samozřejmě snažili urvat pro nás sedmáky vítězství. Dopadlo to padesát na padesát, ale i tak jsme byli spokojeni. Hlavně jsme se pořádně protáhli a zapotili a otestovali hřiště, která budeme teď na podzim, a hlavně od jara do prázdnin hojně využívat.

Už jsme v sedmičce!

06.09. 2021

Letní prázdniny utekly jako voda a už jsme zase ve škole. Tentokrát v sedmé třídě, takže jsme postoupili o rok výš a ve škole naopak sešli o parto níž, z druhého do prvního, kde jsou třídy pro druhý stupeň. Třídu jsme tedy změnili, ale jinak jsme ve stejné sestavě a v plném počtu. Po zkušenostech z minulého školního roku, který jsme ze tří čtvrtin strávili na distanční výuce, jsme připraveni na všechno, ale zdá se, že letošní rok by mohl proběhnout zase normálně, tedy s každodenní docházkou do školy a pravidelnou prezenční výukou. To by bylo fajn, protože vidět se každý den je vážně lepší, než jak to bylo vloni a na jaře. A taky by to znamenalo, že bychom letos skoro určitě jeli na lyžařský výcvik, a na ten se moc těšíme. A taky na školní výlety, jak je známe. Tak ať je letos všechno úplně normální a ať se nám tenhle školní rok po všech stránkách vydaří!

   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy