logotyp
Login

8. třída: archiv

Začali jsme zvesela

Začali jsme zveselaS velkým elánem se zapojili žáci 1. třídy do života školy. Hned první den si zazpívali a naučili se první společnou říkanku.

Prvňáčci se dočkali!

Prvňáčci se dočkali!Na naší škole je již tradicí, že si každá 1. třída zasadí svůj strom. Dočkali se i ti letošní. Tentokrát to nebyl strom, ale keř krásného šeříku.
Jak je vidět, nebyli na to sami. Za podpory ředitelky školy Mgr. V. Cimrhanzlové se s chutí zapojili i žáci 9. třídy.
Však jim za to prvňáčci zatleskali.

  Byl u nás Mikuláš

  Usmívající seV pátek obcházel Mikuláš s čerty naši školu. Naštěstí jsme byli všichni hodní, takže nás naše paní učitelka před čerty uchránila.

  Připravujeme se na Jarmark

  Připravujeme se na Jarmark

  Divadélko LUK

  Divadélko LUK
  V pátek 15.4. jsme společně s dětmi z MŠ zhlédli pohádku O Budulínkovi.

  Všem se moc líbila.

  Dopoledne s dopravní tematikou

  Dopoledne s dopravní tematikou

  Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárny

  Výlet do krokodýlí Zoo a Pohádkové kovárnyVe čtvrtek 12.5.2016 jsme se se čtvrťáky vydali na školní výlet. Cílem byla krokodýlí Zoo v Protivíně a rovněž Pohádková kovárna v Selibově. V Zoo jsme měli průvodce, který nás zásobil informacemi o krokodýlech, ale také ochotně odpovídal na všetečné otázky dětí. V Zoo nás překvapilo nejen množství krokodýlů, ale také hadi nebo želvy. Za to, že se děti chovaly ukázkově, si mohly pohladit živého malého krokodýlka. Pro mnohé neskutečný zážitek. V Selibově na nás čekaly víly, které se nám po celou dobu skvěle a ochotně věnovaly. Pro děti měly připravenu soutěž, při které děti hledaly na zahradě kovárny soutěžní otázky a za odpověď na ně získaly razítko. Odměnou za vyplněný diplom, jim bylo sladké lízátko. V tematické dílničce ve stodole si děti mohly ozdobit a vymalovat sádrové odlitky a své výtvory odnést domů.
     ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
  ================================
  ↓   
  ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

  72 hodin

  72 hodinTo jsme my - druháci - nejmladší účastníci celoškolní akce " 72 hodin - Ruku na to !". V rámci této akce jsme uklidili
  okolí školy a školní hřiště. To jsme se divili, co všechno lidé odhazují!

  Bovýsek

  BovýsekDo naší třídy zavítal Bovýsek. Nejedná se o nového žáka, ten by se k nám asi nevešel. Byl to maskot akce "Ovoce a zelenina do škol". Jako v minulém školním roce se naše škola zapojila do této akce, která podporuje zdravou výživu dětí. Každý pátek dostáváme zdarma "zdravou svačinku", abychom si osvěžili jídelníček.

  Šmidingerova knihovna

  Šmidingerova knihovnaV úterý 1.11. si naše třída udělala malý výlet. Jeli jsme do Strakonic navštívit dětskou knihovnu. Seznámili jsme se se zajímavými knihami pro děti a taky jsme se zasmáli. Paní knihovnice nám totiž četla úryvky z legračních knih. Někteří z nás se rozhodli, ža se stanou členy knihovny, aby si zde mohli knihy také vypůjčovat. Naše návštěva určitě nebyla poslední!

  Vánoční akademie

  Vánoční akademiePo dudáckých stopách jsme se vydali na vánočním vystoupení.
  Atmosféru předvánoční nálady jsme si užili. Zpívání nás bavilo a už nyní se těšíme na další vystoupení.

  Čtenářské dovednosti

  Čtenářské dovednostiŽáci naší třídy už jsou zdatní čtenáři. Mohou se pochlubit tím, že každý z nich přečetl nějakou jinou knihu, než je čítanka. Proto si právě v současné době zakládají své první čtenářské deníčky. Velmi je to baví. Řada z nich si do deníčku zaznamenává další přečtené knihy. Ty si zapůjčují ve školní nebo obecní knihovně. Inspirací jim byla motivační návštěva dětské knihovny ve Strakonicích.

  Bovýsek navštívil 2. třídu

  Bovýsek navštívil 2. tříduPo roce k nám opět zavítal panáček Bovýsek, aby dětem připomněl, že zelenina a ovoce patří do našeho jídelníčku.

  Výlet na Karlštejn

  Výlet na KarlštejnVe středu 17.5.2017 jsme se vypravili spolu s 1. až 4. třídou na školní výlet do Divadla kouzel a magie Pavla Kožíška na kouzelnické představení. Dětem se kouzla moc líbila a možná se naučily i nějaký ten trik a doma si jej vyzkouší. Pa čarování už na nás čekal hrad Karlštejn, k jehož vrcholu jsme dostoupali pěšky. Po cestě na hrad nás vábila spousta lákadel, kterým jsme nemohli odolat a tak se našimi peněženkami prohnal pěkný vítr. Za to jsme si ale udělali radost a přivezli nejen drobné dárečky pro naše blízké, ale také spoustu zážitků třeba z Kaleidoskopu, ve kterém se nám vyobrazovaly jednotlivé korunovační klenoty a královská města. Na samotný závěr jsme si prohlédli muzeum voskových figurín, kde jsme mohli zblízka pohlédnout do očí katovi, ale i králi Karlu IV. Výlet byl báječný a děti nadšené. Tak to má být.
     ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
  ================================
  ↓   
  ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

  Zpátky do školy

  Zpátky do školy"Není nač čekat!" Pod tímto heslem jsme zahájili vyučování ve 3. třídě. Všichni jsme se do školy těšili. Hlavně nás potěšila výuka plavání, kterou jsme zahájili už 8. září.

  PROUD

  PROUDJiž v půlce září jsme navštívili centrum ekologické výchovy PROUD v Hražďovicích. Kromě toho, že jsme se dověděli řadu nových věcí, jsme si i pohráli se zvířaty, která jsou zde chována.

  Mladý záchranář 2017

  Mladý záchranář 2017Letos poprvé jsme se aktivně zapojili do akce Mladý záchranář. Pečlivě jsme se připravovali ve všech oblastech a vyplatilo se nám to. V celkovém hodnocení jsme dosáhli skvělého výsledku.

  Rozloučení

  Milé děti,
  děkuji za hezké tři roky s vámi, přeji vám hezké prázdniny a hodně úspěchů ve 4. třídě.
  Děkuji také rodičům za výbornou spolupráci a za milé rozloučení v poslední den školy. 

                                                Dana Koubová
     ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
  ================================
  ↓   
  ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

  4. třída zahájena

  Školní rok 2018/2019 jsme zahájili v plném počtu. Startujeme nové téma - vesmír, který nás bude provázet po celý školní rok. Připoutejte se 3,2,1, startujeme.

  Tak nám začalo plavání

  Tak nám začalo plaváníHurá máme zase plavání :) Už v loňském roce jsme zvládli uplavat hodně metrů, které se budeme snažit přeplavat. Plavání nás všechny moc baví, přesvědčte se sami v naší fotogalerii.

  Korespondence

  KorespondenceDnes jsme dostali dopis od našich nových kamarádu ze Zdislavic. Dozvěděli jsme se něco nového o jejich městysu a také něco málo o jejich zálibách. Už se těšíme, až jim pošleme něco my o Štěkni.

  Poplach

  Poplach5.11.2018 se po 10 hodině ozvalo ze školního rozhlasu, že se máme evakuovat z budovy školy. Na chodbách byl dým a s paní učitelkou jsme rychle opustili třídu. Vše jsme zvládli za krátký čas a po 9 minutách dorazily hasičské vozy, více u nás v galerii.

  Už jsou z nás plavci!

  Už jsou z nás plavci! Dnes 16.11.2018 jsme byli na posledním plaveckým výcviku. Hodně jsme se zlepšili a vyplavali si mokrá vysvědčení jako kapři a delfíni. Všechny lekce jsme si moc užili, ale tu poslední asi nejvíce. Proběhly závody, kde jsme porovnali své plavecké dovednosti a vystoupali na stupínky vítězů. Poté nás za odměnu čekalo zasloužené volno v podobě tobogánu, výřívky, malého bazénku a plovacích desek. Všichni jsme uplavali alespoň kousek bazénu.

  Rozsvěcování stromu - Štěkeň

  Rozsvěcování stromu - ŠtěkeňV neděli 2. prosince se někteří žáci šli podívat na rozsvěcování vánočního stromku ve Štěkni. Žákyně ze 4. třídy dokonce zahrály i koledy na zobcové flétny. Vystoupení se povedlo, i přes nepříznivé počasí. ,, Ať je léto nebo zima, při hraní je vždycky prima.´´ 
  Zveme Vás i na další vánoční vystoupení 9.12.2018 ve Strakonicích pod rumpálem v 10 hodin.

  Adventní hraní

  Adventní hraníDruhou adventní neděli si zahrály Štěkeňské zobcové flétny na adventních trzích pod rumpálem ve Strakonicích. Dopolední vystoupení se nám povedlo a já moc děkuji všem rodičům za dovezení dětí. Také děkujeme za hojnou účast kamarádů a spolužáků.

  Vánoční dílničky

  Vánoční dílničkyVe středu 12.12.2018 u nás ve škole probíhalo vánoční tvoření. Děti si vyrobily spoustu výrobků například svíčky, zápichy, čokolínu, oříšek na větvi,.... více se podívejte u nás ve fotogalerii.

  Vánoce 2018

  Vánoce 2018Dnešní vánoční den jsme si užili, co jen to šlo. Zahájili jsme ho tradiční pohádkou Tři oříšky pro Popelku, při tom popíjeli čaj a jedli cukroví. Netrpělivě jsme čekali, až půjdeme rozbalovat nadílku pod stromečkem. Více v naší fotogalerii.

  Divadlo a tlakohrátky

  Divadlo a tlakohrátkyTenhle týden jsme měli divadelní představení na téma Vikingové. Připluli k nám do tělocvičny na svojí lodi, více se podívejte do naší fotogalerie. 
  Ve čtvrtek nás čekal edubus, ve kterém jsme prováděli spousta zajímavých pokusů.

  Jarní výzdoba

  Jarní výzdobaZapojili jsme se do jarní soutěže o nejlépe vyzdobenou třídu na škole. Dneska ráno se ze školního rozhlasu ozvalo, že právě naše 4.třída vyhrála první místo! Školou se otřásl veliký jásot a radost. Více už u nás ve fotogalerii.

  Ponožkový den

  Ponožkový den Když se dají dvě ponožky patami k sobě, připomínají chromozom X. Jelikož právě jeho porucha způsobuje Downův syndrom, staly se ponožky symbolem Světového dne Downova syndromu. Lidé po celém světě tak 21. března vyjadřují symbolickou podporu lidem s tímto onemocněním nošením rozdílných ponožek.
  I naše třída se zapojila.

  Úniková čarodějnická hra

  Úniková čarodějnická hra

  Dnes 30.4.2019 nás čekalo překvapení. Na tabuli jsme měli napsané pokyny, co máme dělat. Byli jsme rozřazeni do skupinek a v obálkách nás čekal dopis. Naše hra začala. Plnili jsme různé úkoly a poté se napili kouzelného lektvaru, který nás zachránil.

  Mléčná svačinka

  Mléčná svačinkaDnes jsme si ve škole pochtnali na mléčných výrobcích. Dostali jsme krabici, která byla plná sýrů, mléka, kefírů, cottage sýrů a dalších dobrot. Moc nám chutnalo, více v naší galerii.

  Konec planety 4.A

  Konec planety 4.ADnes 26.6.2019 jsme dostali vysvědčení a všichni pokračujeme za dalším dobrodružstvím jako páťáci. Školní rok utekl vesmírnou rychlostí a doufám, že jste si ho užili jako já. Přeji všem krásné prázdniny, tř.učitelka Markéta Ševčíková
     ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
  ================================
  ↓   
  ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
     ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
  ================================
  ↓   
  ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

  Exkurze žáků 6. a 7. třídy na Šumavu

  06.10. 2020
  Fotogalerie

  Fotogalerie

  V úterý dne 6. října se žáci naší 6. a 7. třídy zúčastnili velmi zdařilé exkurze do míst centrální Šumavy. Akce proběhla v rámci jednoho z více školních projektů; tentokrát směřoval přímo do volné přírody. Žáci společně s pedagogy navštívili Informační centrum Svinná Lada, které je v gesci Národního parku Šumava se sídlem ve Vimperku.
  I přes zpočátku deštivé počasí si žáci velmi zblízka a aktivním způsobem prohlédli nejkrásnější šumavskou slať zvanou Chalupská a také absolvovali celou řadu opravdu zajímavých interaktivních her. Připravenost obou lektorů ze správy NP byla vynikající. Při vyhodnocení této environmentální akce charakterizovaly naše obě třídy exkurzi na Šumavu do regionu Borových Lad jako velmi zajímavou a pro ně přínosnou.

  Tak nakonec se vše povedlo!

  01.07. 2021


  Letošní školní rok byl opravdu výjimečný. V září jsme nastoupili do 6. třídy a očekávali jsme, co se na druhém stupni bude dít. Noví učitelé, nové vyučovací předměty a kdoví, co ještě. Ale že se budeme ve škole potkávat přibližně pouhé tři měsíce, asi málokdo z nás čekal.

  A tak jsme se museli začít zostra vypořádávat s distanční výukou. Někdy to byl boj, někdy zase pohoda a každý dělal, co uměl. I to, co se teprve naučit musel.

  Jedna věc je ale jistá, i když si to možná všichni ještě neuvědomujeme – byli jsme při něčem, co se do této doby ještě nestalo. Je pravda, že to začalo už v loňském školním roce, ale to byla jen malá ukázka. Letos jsme si takové práce „užili“ plně. A tak se můžeme považovat za průkopníky v úplně jiném způsobu výuky na základní škole.

  A ještě jedna věc se stala. Kvůli distanční výuce jsme se museli učit nové dovednosti a okamžitě je při školní i domácí výuce používat. To je přesně důvod, proč do školy chodíme – naučit se něco, co bude důležité pro život. A tak nás už teď nepřekvapí, když se budeme muset někdy v budoucnosti vypořádat s videokonferenčním hovorem, s prací na home office a podobně. A někteří z nás taky přišli na to, k čemu jsou doma ty krabičky s anténkami.
  Smějící se

  Školní rok to byl skutečně neobvykle zajímavý a je dobře, že se nám ho podařilo úspěšně 30. června zakončit. Vysvědčení byla velmi pěkná a přejeme si, aby byly pěkné i právě začínající prázdniny. A těšíme se, až se 1. září zase sejdeme a společně vstoupíme do 7. třídy.

   

     ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
  ================================
  ↓   
  ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

  Už jsme v sedmičce!

  06.09. 2021

  Letní prázdniny utekly jako voda a už jsme zase ve škole. Tentokrát v sedmé třídě, takže jsme postoupili o rok výš a ve škole naopak sešli o parto níž, z druhého do prvního, kde jsou třídy pro druhý stupeň. Třídu jsme tedy změnili, ale jinak jsme ve stejné sestavě a v plném počtu. Po zkušenostech z minulého školního roku, který jsme ze tří čtvrtin strávili na distanční výuce, jsme připraveni na všechno, ale zdá se, že letošní rok by mohl proběhnout zase normálně, tedy s každodenní docházkou do školy a pravidelnou prezenční výukou. To by bylo fajn, protože vidět se každý den je vážně lepší, než jak to bylo vloni a na jaře. A taky by to znamenalo, že bychom letos skoro určitě jeli na lyžařský výcvik, a na ten se moc těšíme. A taky na školní výlety, jak je známe. Tak ať je letos všechno úplně normální a ať se nám tenhle školní rok po všech stránkách vydaří!

  Otevření sportovního areálu u naší školy

  27.09. 2021
  Otevření sportovního areálu u naší školy

  24.9. v 9:00 byl nad naší školou slavnostně otevřen zrekonstruovaný sportovní areál. Po modernizaci školní sportovní haly a přilehlých šaten je to další prostor určený pro nejrůznější druhy venkovních sportů, takže teď máme v naší škole opravdu skvělé sportovní zázemí, které nám spousta škol, nejen základních, ale i středních, může závidět. Po slavnostním otevření a přestřižení pásky začalo sportovní dopoledne, kterého se účastnily všechny třídy, od první po devátou. Byla vytvořena družstva kluků a děvčat z jednotlivých tříd a ta pak mezi sebou odehrála zápasy v různých sportech. Děvčata z naší třídy hrála přehazovanou proti děvčatům ze šesté třídy, kluci pak hráli malou kopanou proti klukům, také ze šesté třídy. Na výsledku úplně nezáleželo, vždyť to bylo vzájemné soupeření v rámci jedné školy, ale všichni jsme se samozřejmě snažili urvat pro nás sedmáky vítězství. Dopadlo to padesát na padesát, ale i tak jsme byli spokojeni. Hlavně jsme se pořádně protáhli a zapotili a otestovali hřiště, která budeme teď na podzim, a hlavně od jara do prázdnin hojně využívat.

  Ukliďme Česko

  17.10. 2021
  Ukliďme ČeskoV pátek 15.10. jsme se spolu s ostatními třídami zúčastnili akce Ukliďme Česko. Den předtím pršelo, ale pátek byl už naštěstí bez deště, s jasnou oblohou a sluníčkem, a tak jsme s chutí vyrazili na předem určenou trasu. Šli jsme ke hřbitovu a pak dál k lomu. Na začátku to vypadalo, že toho moc neposbíráme. Kolem hřbitova skoro nic, ale čím víc jsme se přibližovali k lomu, tím začalo nálezů přibývat. Našli jsme směsici všeho možného, plastové lahve, skleněné lahve, mnoho párů pracovních rukavic, částečně spálených v ohýnku, různé drobné plasty, kusy železa, velký šátek s třásněmi, větší plastovou nádobu, kusy látky, skleněné střepy, rozpadlou oplocenku... Nakonec nám toho do pytlů „naskákalo“ dost, a tak se nám z té dálky docela pronesly. O to lepší pocit jsme ze svého úlovku měli. Ale malý úlovek by nás býval taky potěšil – protože by bylo jasné, že lidi si ze svého okolí a přírody nedělají „odhodiště“ pro cokoliv, a že všichni tak vlastně průběžně celoročně udržují Česko čisté.

  Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

  12.11. 2021
  Chráněná území na Strakonicku a Blatensku

  Ve čtvrtek 11.11. k nám po dvou letech opět zavítal na přednášku ing.Miroslav Šobr, který pracuje na Městském úřadě ve Strakonicích na Odboru životního prostředí. Jeho specializací je ochrana přírody a ekologická výchova. Do naší školy je zván pravidelně každý rok a jeho přednášky jsou velmi zajímavé. Po loňské přestávce způsobené uzavřením škol kvůli koronaviru se škole podařilo s ním opět domluvit termín a při výběru třídy, pro kterou přednášku uspořádá, padla volba na naši třídu. Pan Šobr se tentokrát zaměřil na chráněné krajinné oblasti České republiky a na živočišné a rostlinné druhy, které se v nich vyskytují. Nejprve nás seznámil s CHKO na celém území a poté už se věnoval oblasti, kde jsme doma, tedy konkrétně chráněným územím na Strakonicku a Blatensku. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a taky nás zajímala spousta věcí, a tak jsme se hodně ptali, a všichni jsme si dvouhodinovou přednášku opravdu užili.

  Třídní schůzky

  19.11. 2021
  Třídní schůzky18.11. odpoledne proběhly čtvrtletní třídní schůzky, vzhledem ke covidové situaci se konaly pouze online, stejně jako v loňském roce.

  Mikulášský den

  04.12. 2021
  Mikulášský denTak jsme se letos dočkali a v pátek 3. 12. na začátku druhé vyučovací hodiny do naší třídy přišli Mikuláš, čerti a andělé. Byli jsme za jejich návštěvu rádi, neboť v prosinci 2020 nám epidemická situace jejich návštěvu neumožnila. Trochu jsme se báli, protože čerti vypadali opravdu hrozivě a šel z nich strach. Přinesli si s sebou pergamen opálený pekelným ohněm a na něm jména těch, kteří celý rok zlobili. Ti museli předstoupit před tabuli a zazpívat písničku. Jak je vidět na fotce, bylo nás opravdu hodně. Nicméně někteří měli pocit, že se před tabulí ocitli omylem. Ale na to, odkud čerti vzali jména na svém seznamu, se ze strachu radši neptali. Před tabulí nakonec všichni uspěli a nikdo nemusel s čerty do pekla. Po této zkušenosti víme, že zlobit se nevyplácí, protože se o tom ví až v pekle, a taky víme, že na příštího Mikuláše bude dobré znát nějaké pěkné písničky, abychom byli připraveni na další "pekelnou zkoušku".

  Vánoční svátky jsou tady!

  23.12. 2021
  Vánoční svátky jsou tady!

  22.12. byl poslední den, který jsme tento rok strávili ve škole. Měli jsme – stejně jako ostatní třídy – vánoční dopoledne. Po ránu jsme si rozdali dárky, k těm, co jsme si přinesli navzájem a byly přichystané pod stromečkem, jsme měli ještě dva vánoční „tahy“ – z vánoční krabice jsme si naslepo vybrali dárek, kterých bylo v krabici tolik, aby se dostalo na každého. Po rozbalení všech dárků, což nám trvalo docela dlouho, jsme si v patře poslechli vystoupení školního pěveckého sboru, který si připravil pásmo z českých koled a vánočních písní. Pak jsme si pustili vánoční pohádku, ale venku bylo krásně, svítilo sluníčko, tak jsme vyrazili na procházku, zahráli si cestou pár her a vrátili se do školy k obědu. Pak už jenom rozloučení se spolužáky a hurá domů na vánoční prázdniny!

  Barevný (Duhový) týden

  28.01. 2022
  Barevný (Duhový) týden

  Poslední lednový týden se v naší škole konal Barevný (Duhový) týden. Každý den dostal přiřazenou nějakou barvu a žáci měli možnost přijít v ten den v této barvě oblečeni. Pondělí bylo modré, úterý žluté a zelené, středa červená a oranžová, čtvrtek hnědý a pátek šedo-černý. Ukázalo se, které barvy nám v šatníku chybí nebo je nemáme moc rádi a které naopak rádi nosíme. Největší úspěch měl pátek s šedou a černou barvou, což jsou možná všeobecně nejvíc nošené barvy u dětí i u dospělých. I modrá celkem uspěla, ve žluté nás přišlo už jen pár. Do hnědé a oranžové se v naší třídě neoblékl nikdo. Ale třeba se za rok při podobné akci dostane i na tyhle barvy.

  Pololetní vysvědčení

  31.01. 2022
  Pololetní vysvědčení

  Po návratu z vánočních prázdnin jsme se ani neotočili, leden utekl jako voda v přívalovém dešti, a už tu bylo pololetní vysvědčení.  V pondělí 31.1. jsme se ráno zase otestovali a poslední hodinu před obědem jsme dostali vysvědčení. Všichni v naší třídě prospěli a skoro polovina třídy měla vyznamenání. Palec nahoru pro nás, 7.A! A na konci roku to snad bude ještě lepší!

  Olympiáda v anglickém jazyce

  17.02. 2022
  Olympiáda v anglickém jazyce

  V polovině února proběhlo školní kolo olympiády v anglickém jazyce. Mělo dvě části, poslech s porozuměním a konverzační část na jedno ze zadaných témat. Z naší třídy se kategorie I, do které patří šestá a sedmá třída, účastnilo šest děvčat a naše spolužačka Kája Mrázková školní kolo vyhrála a postoupila do okresního kola. Toho se ale nezúčastní, protože souhrou náhod se okresní kolo koná v týdnu, kdy bude naše třída na lyžařském výcviku. A na něj jedou všechna děvčata, která se účastnila školního kola, takže místo vítězky nemůžeme vyslat ani žádnou náhradnici. Tak snad příští rok budou děvčata z naší třídy stejně úspěšná a znovu některá z nich zvítězí a postoupí.

  Ochutnávka od Bovýska

  18.02. 2022
  Ochutnávka od BovýskaKe konci února jsme si předposlední den ve škole před jarními prázdninami zpestřili ochutnávkou ovoce a zeleniny, které nám přivezla firma Bovys, která nám celoročně do školy dodává ovoce. Každá třída dostala přepravku a v ní kiwi, mango, avokáda a bílé ředkve. A k ní i mapu exotického ovoce, které firma dováží z celého světa. Ochutnávku jsme absolvovali za přítomnosti naší třídní učitelky, která nám pomohla ovoce a ředkve oloupat a nakrájet a připravit tak, aby se na všechny dostalo a každý mohl od každého druhu ochutnat. Chutnalo nám všechno, nejvíc asi mango a bílá ředkev, které někteří ochutnali poprvé. Ochutnávka se nám moc líbila a těšíme se, že třeba budeme moci brzy vyzkoušet i další druhy ovoce, které jsou na Bovýskově mapě. (Mapa a další fotografie jsou ve fotogalerii naší třídy na těchto stránkách.)

  Náš lyžák

  20.03. 2022
  Náš lyžák

  Tak nám to doopravdy vyšlo! Co? No, přece naše přání ze začátku roku, aby tenhle školní rok proběhl normálně a mohli jsme jet na lyžařský výcvik. Ne že by první pololetí proběhlo kvůli covidu úplně normálně, ale směrem k našemu lyžáku postupně odpadala všechna opatření, která by nám ho bývala mohla zhatit (omezení pro neočkované, nutnost negativních testů, nošení respirátorů všude kromě lyžařského svahu apod.). Týden na horách jsme si užili a ani se nám nechtělo domů. Zůstane nám znalost ovládání lyžařských prkýnek a prima vzpomínky. (Koukněte se do naší fotogalerie.)

  Plnou parou vpřed!

  23.03. 2022
  Plnou parou vpřed!

  23.3. jsme se zúčastnili experimentu. Tedy přesněji přednášky Experiment, aneb plnou parou vpřed! Pan Miloslav Vaváček, který je sběratelem historických mechanických strojů a hraček a je autorem tohoto projektu pro školy, k nám přivezl několik modelů ze svojí sbírky (ke shlédnutí v naší fotogalerii), na kterých nám ukázal využití páry v průběhu staletí. Všechny modely byly funkční a mohli jsme na nich obdivovat důvtip vynálezců a řemeslo našich předků. Pan Vaváček nás aktivně zapojil do ukázek jednotlivých modelů a hodinová přednáška utekla jako pára nad těmi důmyslnými stroji, které pro nás postupně na ukázku zprovoznil.

  Velikonoční jarmark

  11.04. 2022
  Velikonoční jarmarkV pondělí 11.4. po obědě se v naší škole po dvouleté přestávce způsobené covidovou nákazou a s ní spojenými omezeními znovu konal velikonoční jarmark. Těšili jsme se na něj a připravili nejrůznější výrobky, od klasických zápichů do květináčů nebo do velikonočního osení, přes přáníčka a velikonoční sladkosti až po keramiku a nejrůznější dekorace. (Fotografie jsou ve fotogalerii naší třídy.) Vyšlo i počasí a krásný slunečný den přilákal do školy spoustu nakupujících. Prodali jsme téměř vše, co jsme měli na stánku, a za vydělané peníze vyrazíme koncem roku na nějaký pěkný školní výlet.

  V biologii jsme dobří! Vlastně dobré!

  22.04. 2022
  V biologii jsme dobří! Vlastně dobré!

  Jako každoročně se konalo okresní kolo biologické olympiády. Naše dvě spolužačky, které se jí zúčastnily, dosáhly skvělého úspěchu – Anička Kulhová byla třetí a Verča Čejková jedenáctá. Test a poznávačky byly opravdu náročné (hodnoceno učiteli přírodovědy) a konkurence početná, takže musíme oběma vyseknout poklonu, co všechno se od zadání propozic v říjnu do samotné olympiády v dubnu dokázaly naučit. Aničce do krajského kola přejeme hodně, hodně štěstí a snad budeme moct tuhle zprávu rozšířit o další úspěch.

  Anička v první desítce!

  20.05. 2022
  Anička v první desítce!

  Tak opravdu můžeme předchozí zprávu rozšířit o další úspěch naší spolužačky Aničky. V krajském kole biologické olympiády, která se konala 19.května, se sešlo 30 žáků ze základních škol a gymnázií, kteří obsadili v jednotlivých okresních kolech první tři místa. V této konkurenci skončila Anička na báječném osmém místě. V první desítce! Co by za to většina ostatních účastníků dala! Protože jak říkají sportovci, když jdou do nějakého dobře obsazeného turnaje: kdybych se umístil v první desítce, tak bych to považoval za obrovský úspěch, mezi takovými soupeři by takové umístění bylo tak trochu rovno medaili. I pro nás je Anička medailová!

  Den dětí, pěkně oslavený

  02.06. 2022
  Den dětí, pěkně oslavený

  Ve středu 1.6. byl Den dětí, náš svátek – a neučilo se, na naši oslavu. Učení nahradilo sportování a hry v novém sportovním areálu nad školou a pěší výlety po okolí Štěkně. Na naši třídu čekaly hned po ránu zápasy v přehazované, hráli jsme proti osmákům, napřed děvčata proti sobě, pak kluci. Po skončení obou zápasů jsme se šli podívat na ukázku tenisu v podání pánů učitelů Žitného a Vlasáka a pak jsme vyrazili na výlet k řece. Vzali jsme s sebou míč a na prostorné louce u řeky se s ním pár z nás pěkně vyřádilo. Několik otužilců přebrodilo několikrát řeku u jezu z jednoho břehu na druhý, koupat se ale nedalo, voda byla ještě studená. Ti, které nezlákal ani míč ani voda, si zahráli pár šachových partií. (Kdo nevěří, ať se podívá do naší galerie.) Do školy jsme se vrátili na oběd a byla to vydatná sladká tečka za celým dopolednem – paní kuchařky nám upekly lívance s vanilkovou omáčkou a malinovým přelivem. Smlsli jsme si, jak to ostatně o svátku má být.

  Anglické divadlo

  08.06. 2022
  Anglické divadlo

  V úterý 7.6. k nám přijelo divadlo. Anglické! The Azyzah Theatre založila v roce 2010 jedna Kanaďanka, která žila tady v České republice, a začala nabízet představení pro školy. V nich využívá divadlo jako výukovou metodu angličtiny. Divadlo bylo v naší škole už počtvrté, naposledy před více jak třemi a půl roky. Pro nás sedmáky se hrálo představení The Decoding Mission. V něm se dvě hlavní postavy snaží zachránit planetu kontaminovanou virem, produkovaným zdrojem zla, a aby toho dosáhly, podstupují různé kroky pro získání schopností k dosažení tohoto cíle. Dopředu jsme věděli stručný obsah děje, to nám určitě usnadnilo pochopení celého představení. Obě herečky byly rodilé mluvčí, a tak porozumění pro většinu z nás nebylo snadné, taky kvůli tomu, že zvuk se v mikrofonech a reproduktoru trochu tříštil, a to spolu s neustálým pohybem obou hereček ztěžovalo srozumitelnost. A tak nevíme, jestli nás představení něco naučilo, co se týče angličtiny, ale zpestřením posledního měsíce školního roku rozhodně bylo.

  Náš školní výlet

  28.06. 2022
  Náš školní výlet

  Dva dny před vysvědčením jsme vyrazili na náš školní výlet. Měli jsme pár možností, kam jet a vybrali jsme si Prahu. Měli jsme komentovanou prohlídku Starým městem, prošli jsme od Rudolfina přes náměstí Křížovníků u Karlova mostu k Národnímu divadlu, odtud k Betlémské kapli, na Staroměstské náměstí, Celetnou a Kamzíkovou k budově Karolina, pak k Prašné bráně a Obecnímu domu. O kousek dál jsme pak měli rozchod v Palladiu, na ten jsme se moc těšili. Když jsme se znovu sešli, přejeli jsme do Tróji k zoologické zahradě. Během tří hodin, které jsme v ní strávili, se těm rychlejším podařilo projít všechny nebo skoro všechny pavilony. Těch je čtrnáct a přecházejí do venkovních výběhů, takže zvířata mohou volně přecházet dovnitř a ven. V pražské zoo se nachází 650 živočišných druhů, z toho 250 je ohrožených.  Zoo je moc pěkná a o zvířata se opravdu dobře starají. Návštěva zoo i celý výlet se nám líbily, a hlavně nám vyšlo počasí, takový jeden výjimečný den v týdnu, kdy bylo většinu dní moc horko a k tomu bouřlivo, anebo moc deštivo. Výlety jsou skvělá věc, už se těšíme na příští rok!

  Konec dobrý a prázdniny začínají!

  30.06. 2022
  Konec dobrý a prázdniny začínají!

  Je tu poslední školní den, předání vysvědčení a začínají prázdniny! Tenhle rok se nám vydařil a snad se vydaří i prázdniny. Hodíme se teď všichni do klidu, my, učitelé i rodiče, abychom za ty dva měsíce prázdnin nabrali co nejvíc sil a energie na další školní rok. Tak na podzim na viděnou a na počtenou na našich stránkách, tentokrát už osmáckých!

  Nástěnka

  Doučování žáků

  obrázek
  Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

  Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

  Virtuální prohlídka školy

  Aktuální plán práce

  Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

  Přijímací řízení na SŠ 2022/23

  Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

  Jsme škola otevřená rodičům

  obrázek
  Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

  Škola pro demokracii

  obrázek
  Jsme zapojeni do programu.

  Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

  obrázek

  Aktuální jídelníček

  obrázek
  Vaříme chutně a zdravě.
  www.zssteken.cz

  Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
  HOME
  ZŠ a MŠ Štěkeň
  Slatinská 155
  387 51 Štěkeň
  IČ: 75000521
  ID dat. schránky: j35mh8r
  Ředitelka školy:
  Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
  skola@zssteken.cz
  ZŠ 730 700 144
  ŠJ 730 700 143
  ŠD I.   728 233 132
  ŠD II.  731 314 668
  ŠD III. 606 529 078
  MŠ 730 700 142
   

  Kontakt
  Formuláře ke stažení
  Mapa stránek
  Napište nám
  Kniha návštěv
     ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

  Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy