logotyp
Login

6. třída: archiv

Jarmark

JarmarkTři princezny z naší třídy uspěšně prodávají vánoční výtvory na jarmarku.

Akademie

AkademiePáťáci opět nezklamali a předvedli sportovní vystoupení. Probíhali pod dlouhým švihadlem a skákali přes něj. Zacvičili gymnastické prvky na žíněnkách, na hrazdě a ukázali se i v přeskocích přes kozu.

Mikuláš v 5. třídě

Mikuláš v 5. tříděMalá hříšnice, Valentýna, se schovává pod křídlo paní učitelky Strakové. Chrání ji i hodný Mikuláš a čtyři andělé. Jen jeden čert mohl vstoupit do naší třídy. Zbytek cházky četovské musel zůstat na chodbě, aby se Valentýna nezhroutila strachy. Asi má velmi černé svědomí.

Loučíme se s plaveckým výcvikem

Loučíme se s plaveckým výcvikemLoučíme se s plaveckým výcvikem. Naše skóre - 19 delfínů, 3 kapři a 1 želva. A teď hurá na florbal. Čeká nás předvánoční okresní turnaj 4.-5. tříd. Blíží se zima, snad si letos i zabruslíme, zahrajeme hokej či zaběžkujeme.

Svátek zesnulých

Svátek zesnulýchTouto krásnou vydlabanou dýní jsme ozdobili dušičkové období.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikUž nejsme jenom suchozemci, ale obratní obojživelníci. Na naše prsa, kraul i znak, nepřijde si ryba ani rak.

Září 2022 - plavecký výcvik a florbal

Září 2022 - plavecký výcvik a florbalVe školním roce 2022/2023 probíhá od 9.9. do 25.11. dvě hodiny týdně tělesná výchova formou plaveckého výcviku. Třetí hodinu se věnujeme nácviku florbalu. Chceme dobře obstát na turnaji ve Strakonicích, který se bude konat někdy koncem října nebo v listopadu.

Náš rekord v plavání

Náš  rekord v plaváníV pátek 24.6.  ukončila naše třída plavecký výcvik. Deset týdnů jsme jezdili každý pátek na plavecký bazén ve Strakonicích. Lekce plavání jsme si užívali plnými doušky. Pod vedením skvělých lektorek jsme si všichni zlepšili svůj plavecký výkon. Na začátku výcviku uplavala naše třída celkem  908 metrů. Kdybyste měli tipovat, na kolik metrů jsme se  zlepšili, určitě byste to neuhádli. Bylo to 4 419 metrů! To je dobrá zpráva hlavně nyní, kdy začnou letní prázdniny.

Den dětí

Užili jsme si Den dětí

Užili jsme si Den dětíNa 1. červen se žáci každý rok těší. Letos jsme tento den využili pro sportování. Společně se třetí třídou jsme vytvořili smíšená družstva a utkali se ve vybíjené. Vítězi se stali všichni, protože jsme si toto zápolení hezky užili. Sladká odměna pak byla už jen "třešničkou na dortu".

Degustace exotického ovoce

Den s lidovou písničkou

Valentýnský týden

Valentýnský týden Než začaly prázdniny, proběhl ve škole valentýnský týden. Žáci celý týden nadělovali sladkosti a přáníčka svým kamarádům. Házeli je do krabice, která byla na chodbě, kde máme třídu. V naší třídě se počet přáníček sešel opravdu ve velkém. V žádné jiné třídě jich nebylo tolik, jako u nás. Každý z nás něco dostal, avšak 8 žáků bylo nemocných, tudíž ne každý  si mohl své přání rozbalit. U nás ve třídě panují dobré vztahy.

Den s lidovou písničkou

Den s lidovou písničkouV tomto školním roce probíhá na naší škole projekt Společné vzdělávání v ZŠ a MŠ Štěkeň II. Tento projekt nám otvírá řadu možností, jako prožít pobyt ve škole trochu jinak. Protože rádi zpíváme, zvolili jsme hudební tématiku. Náš projektový den jsme nazvali Den s lidovou písničkou. Přizvali jsme si do třídy dva muzikanty. Tím prvním byl pan Štěpán Komrska, který nám přiblížil dechové nástroje. Přinesl flétny, klarinet a saxofon. O těchto nástrojích nám řekl mnoho nového a vyslechli jsme si krásné melodie. Také jsme si s chutí zazpívali několik písniček. Druhým hostem byla dudačka paní Eliška Nováková. Měli jsme možnost se podrobně seznámit s hudebním nástrojem, dokonce si někteří sami vyzkoušeli, jak se hraje na dudy. Bylo velmi příjemné si zazpívat lidové písničky jinak, než jsme zvyklí. Za doprovodu dud. Tyto hezké chvíle nám bude připomínat řada fotografií, které najdeme ve fotogalerii naší třídy.

Den černé barvy

Den černé barvy

Den černé barvy Poslední týden v lednu se na naší škole konal tzv. Duhový týden. Každý den ve znamení jiné barvy. Nejvíce jsme se těšili na pátek, který byl "dnem černé barvy". Avšak, bohužel, toho dne jsme se nedočkali, neboť jsme museli být už od čtvrtka v karanténě. Všechny nás to moc mrzelo.
Nicméně, bylo nám přesto nabídnuto zažít tento den dodatečně, ve čtvrtek 10. února. Udělalo nám to ohromnou radost a většina z nás přišla v ten den v černém oblečení. Někteří si přinesli i černé brýle. Všem to moc slušelo a někteří z nás vypadali obzvlášť drsně.

Barevný (Duhový) týden

Vánoce ve škole

Vánoce ve školeI ve škole jsme si užili vánoční náladu. Ozdobený vánoční stromeček ve třídě nám pomohl naladit tu správnou atmosféru a s chutí jsme si zazpívali koledy spolu se školním pěveckým sborem. Těšíme se na prázdniny, ale také jsme plni očekávání, co nám přinese nový rok 2022. Přáli bychom si, aby nám přinesl samé příjemné věci. Aby se nám dařilo doma i ve škole, abychom byli zdraví. Totéž přejeme i vám všem, kteří sdílíte naše stránky.
Žáci 4. třídy.

72 hodin

72 hodinV pátek 15. 10. 2021 jsme šli do školy, ale neučili jsme se. Naše škola se zúčastnila projektu, nesoucí název 72 hodin," který spočívá v dobrovolnické pomoci přírodě a okolí, kde bydlíme. Naše třída šla pomáhat formou úklidu do okolí zámku ve Štěkni. 
Byli jsme rozděleni do 3 skupin. Každá skupina měla svůj pytel, kam putovaly veškeré odpadky, které členové dané skupiny našli. Obávali jsme se, že se vrátíme s prázdnou, neboť 2 dny předtím jsme šli trasu projít s naší paní učitelkou, ale skoro žádné odpadky nebyly k vidění. K našemu velkému překvapení jsme toho posbírali docela dost. Každá skupina naplnila svůj pytel určitým množstvím odpadků. Ve výsledku, když se to sečetlo a podtrhlo, 4. A toho dohromady našla opravdu hodně. 
Po vykonané práci jsme se dočkali vytouženého oběda, na který jsme se všichni těšili. Největší radost nám udělaly dárečky, které jsme obdrželi za tento pracovní výkon, a které symbolizovaly naši dnešní pomoc. Nejvíce nás potěšily píšťalky, které jsme museli okamžitě vyzkoušet.
Den nám zpestřilo příznivé počasí a celkově to bylo hezké dopoledne.

72 hodin

Sportovní den na novém školním hřišti

Vítězné družstvo Vítězové ve skoku Běh Běh Slavnostní nástup

Podzimní zátiší

   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021  

Podzimní zátiší

Podzimní zátišíPodzim může být příjemným obdobím, i když už nejsou tak teplé a slunné dny. Líbí se nám, jak se pomalu barví příroda kolem nás. Kousek jsme si jí také přinesli do naší třídy. Sebrali jsme různé přírodniny, ze kterých jsme si vyrobili podzimní dekorace.

Zase zpátky ve škole 1. září

S velkou chutí do práce se sešla naše třída 1. září. Všichni se těšili, že až usednou do lavic, bude všechno zase tak, jak má být. Dokonce nám přibyli dva noví spolužáci - Anetka a Adam. Hned jsme se pustili do práce a těšíme se na všechno nové, co nás ve čtvrté třídě čeká.
   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Skončil školní rok 2020/2021

Ve středu jsme se rozloučili se školním rokem. Byl to rok plný změn a my jsme tak měli možnost naučit se nové věci. Vedle nového učiva to byla výuka na dálku. Zprvu se nám to líbilo, ale pak jsme zjistili, že nám chybí kamarádi a vlastně celá naše třída. Naštěstí jsme si to ke konci školního roku stačili všechno ještě užít. Jedničky a tu a tam nějaká dvojka svědčí o tom, že jsme i přes různé překážky třetí třídu úspěšně zvládli a už se těšíme do 4. třídy.   Hezké prázdniny všem a v září na shledanou!

Společné vzdělávání ZŠ a MŠ Štěkeň II

Společné vzdělávání ZŠ a MŠ Štěkeň II Naše třída se s radostí zapojila do projektu Společné vzdělávání ZŠ a MŠ Štěkeň II. V rámci tohoto projektu  jsme se vypravili na výlet do Protivína. Navštívili jsme velmi zajímavé muzeum Království času a potěšili jsme se s krokodýly v místní ZOO. Výlet se nám vydařil a vrátili jsme se se spoustou krásných zážitků.

Krokodýli a muzeum času PROTIVÍN

Galaden

GaladenI naše třída se s radostí zapojila do akce ,, Galaden,,. A že nám to slušelo.

Děkujeme maminkám

Děkujeme maminkám V neděli 9.5. slavíme Den matek. To je vždy chvíle, kdy máme možnost našim maminkám poděkovat za jejich péči a za všechno, co pro nás každý den dělají. Platí to zvláště v dnešní složité době, kdy bychom se bez jejich pomoci neobešli. Děkujeme a posíláme jim srdečné pozdravy s přáním všeho nejlepšího.
Děvčata a chlapci 3.A

Začíná druhé pololetí

Stojíme na prahu druhého pololetí školního roku. Jak vždycky říkáme, první pololetí je za námi a my stojíme opět všichni na stejné startovní čáře. Jindy poklidný  průběh školního roku se nám však změnil z klidného poklusu v překážkovou dráhu. My třeťáci už jsme se hodně naučili a věříme, že všechny překážky zdoláme. Kromě toho, že jsme úspěšně zvládli učivo prvního pololetí, naučili jsme se ještě zručně ovládát techniku, která nás v novém způsobu výuky vzájemně propojuje. Získali jsme nové návyky, které jsou při výuce na dálku velmi důležité. Umíme naslouchat spolužákům a paní učitelce, hbitě reagujeme na pokyny při společné práci, naučili jsme se udržet pozornost při učení, i když v domácím prostředí je to někdy velmi těžké. Shodujeme se všichni v tom, že ve škole je to stejně nejlepší. Přejme si, aby současná mimořádná situace brzy skončila, abychom se zas mohli vrátit do třídy.

Vánoční čas

Vánoční čas

Vánoční čas My-žáci 3.třídy jsme se konečně dočkali Vánoc. I přes přísná hygienická pravidla si je hezky užijeme. Přejeme všem našim rodičům, prarodičům a ostatním přátelům školy hezké svátky a hodně zdraví.

3. třída využívá zahradu pro venkovní vyučování

   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Vydání vysvědčení za 2. ročník

Vysvědčení bude vydáno rodičům dne 30. 6. 2020 v čase 8.00 - 8.15 hod. před budovou školy.

Pomůcky do 3. třídy

Pracovní sešit z Ma a Čj z 2. třídy si přinesou děti ještě v září. Poslouží nám k opakování učiva.
Pracovní sešity pro 3. ročník si žáci objednají jednotně v září. Učebnice pro 2. třídu se odevzdají v září.
Sešity
Někteří žáci mají ve škole čisté sešity, ty mohou použít ve 3. třídě.
sešit č. 510  1 ks, sešit č. 513 nebo 523 5 ks, sešit č. 512 5 ks.
Rýsovací potřeby
pravítko 30 cm, trojúhelník s ryskou, tužky na rýsování, kružítko až na 2. pololetí
Výtvarné a pracovní potřeby
vodové barvy, tempery, pastelky, voskovky, ubrus na lavici,
štětce ( plochý velký a malý, kulatý velký a malý)
nůžky s kulatou špičkou, kelímek na vodu, lepidlo, barevné papíry
Čtvrtky budou zakoupeny z fondu třídy.
Cvičební úbor, přezůvky.
Všechny věci je nutno podepsat.

Preventivní program ,, Bezva třída,,

Preventivní program ,, Bezva třída,,Jsme zase o něco chytřejší. V pátek 6.3. jsme se zapojili do preventivního programu, který je zaměřen na vztahy mezi dětmi. Pohráli jsme si se dvěma instruktorkami, které nám zahrály hezké divadlo, a pak jsme si povídali o kamarádství. Program se nám moc líbil.

Preventivní program ,, Bezva třída,,

Vánoce ve 2. třídě

72 hodin - Ruku na to!

72 hodin - Ruku na to!V rámci akce 72 hodin - Ruku na to!, jsme se i my podíleli na úklidu městečka a na fotbalovém hřišti. Děti to moc bavilo a bylo vidět, že jim na životním prostředí opravdu záleží. Všichni jsme byli patřičně vybaveni ochrannými pomůckami a naše dva pytle se za chvilku zcela zaplnily nepořádkem rozházeným po okolí. Tak zase za rok. A budeme doufat, že nepořádku bude o poznání méně.

72 hodin - Ruku na to!

Nový školní rok 2019/2020

Nový školní rok 2019/2020Tak už jsme druháci. Do školy jsme se všichni těšili. A s radostí jsme se pustili do práce.
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Návštěva budoucích prvňáčků

Ochutnávka mléčných výrobků

Náš první krásný výlet - Švihov

Náš první krásný výlet - ŠvihovTak už je za námi náš první výlet, který jsme si moc užili. Hodně nových věcí o naší minulosti jsme se dozvěděli.  A hodně jsme i uhádli. Paní průvodkyně nás pochválila. Už se těšíme na další hezký výlet.

Náš první krásný výlet - Švihov

Vzácná návštěva v první třídě

Vzácná návštěva v první třídě

Vzácná návštěva v první tříděVelké překvapení jsme prožili tento pátek. Přivítali jsme ve třídě jednu z maminek -  paní Novákovou. Přišla mezi nás ve svém lidovém kroji a hlavně s dudami. Seznámila nás s dudami a tím jak se na ně hraje. Nejhezčí bylo, když jsme si s ní zazpívali jehočeské lidové písničky. Ještě jednou děkujeme za krásný zážitek.

Velikonoční jarmark

Krásné Velikonoce přeje 1. třída

Krásné Velikonoce přeje 1. třída

Byli jsme v divadle v Cehnicích

Byli jsme v divadle v Cehnicích

Byli jsme v divadle v Cehnicích

Návštěva

Návštěva

NávštěvaUž jen chvilku budem prvňáci. Ve středu 27. února nás navštívili naši nástupci. Přišly totiž děti ze školky, které nás příští rok nahradí. Ukázali jsme jim, jací jsme už čtenáři, zazpívali jsme jim a také jsme je naučili novou píseň. Nejhezčí však bylo, když jsme zpívali společné písně z mateřské školky. Moc se nám to líbilo.

Veselé zoubky

Veselé zoubky

Veselé zoubkyHezký den jsme prožili ve čtvrtek 21. února. Kromě čtení a počítání jsme se učili pečovat o naše zoubky. Zapojili jsme se do preventivního programu dm ,, Veselé zoubky ,, . Pohádka s Hurvínkem a Máničkou nám poradila, jak správně čistit zuby. Pak jsme si to s paní učitelkou sami vyzkoušeli. Každý z nás dostal hezký balíček s pastou, kartáčkem a žvýkačkou. Sami jsme se divili, kolik času bychom správně měli zoubkům věnovat. K tomu nám pomohou i přesypací hodiny, které nám ukáží, jak dlouho je třeba zuby čistit. Našli jsme je také v balíčku. Kéž by nám naše zoubky vydržely co nejdéle.

A je to tady!

A je to tady!A je to tady! Konečně se děti dočkaly prního vysvědčení. Je to sice jen výpis, ale jedničky platí! Kromě hezkých známek však, patří každému z nich velká pochvala za poctivou práci. Pochvalu od paní učitelky zaslouží i všichni rodiče, bez jejichž pomoci by to tak dobře nedopadlo. Milí rodiče, kousek z každé jedničky patří také Vám!

Srdečné přání

Srdečné přání Hezké svátky, hodně štěstí a zdraví v novém roce všem žákům, rodičům a přátelům 1.tř.

My se čertů nebojíme

My se čertů nebojíme

Čerti a my

Už víme, co je poplach

Už víme, co je poplach

Už víme, co je poplachŽáci 1. třídy si v pondělí 5.11. vyzkoušeli na vlastní kůži jaké by to bylo, kdyby se na škole stala mimořádná událost. Podařilo se jim bleskově opustit školu mezi prvními. Když paní ředitelka vyhlásila falešný požár. Za odměnu si děti mohly prohlídnout požární techniku a osobně se setkat s hasiči ,,hrdiny,,.

Divadlo O Budulínkovi

Divadlo O Budulínkovi

Divadlo O BudulínkoviByli jsme na pohádce O Budulínkovi. Pohádka se nám libila. Rádi jsme se podívali opět do MŠ mezi naše bývalé kamarády.

72 hodin - Ruku na to!

72 hodin - Ruku na to!

72 hodin - Ruku na to!Na naší škole proběhla tradiční akce ,, 72 hodin - Ruku na to!,,. Také jsme se zapojili do zkrášlení okolí školy. Pomohli jsme na školní zahradě zasázet tři keře růží. Budou to naše růže a my se o ně budeme s radostí starat:-)

Pasování prvňáčků

Pasování prvňáčků

Pasování prvňáčkůHezký den zažili 25.9. žáci naší třídy. Kamrádi z 1. stupně je oficiálně přivítali do školy. Prvňáčci si pro ně připravili krátký hudební program. Všichni jim od srdce zatleskali a pak je paní učitelka pasovala na žáky školy.

Přivítání prvňáčků ve škole

Děti, škola se už na vás těší!

Nástěnka

Online schránka důvěry

obrázek
NNTB - NeNech To Být
Trápí tě něco? Chceš nám důvěrně něco sdělit? Využij tuto anonymní schránku.

Digitalizujeme školu

obrázek
Naše škola je zapojena do projektu „Digitalizujeme školu“ – realizace investice Národního plánu obnovy – komponenta 3.1. V rámci komponenty 3.1 Inovace ve vzdělávání v kontextu digitalizace investice přispívá na vybavení žáků digitálními technologiemi pro rozvoj jejich informatického myšlení a digitálních kompetencí a na prevenci digitální propasti.

Kroužky pro jihočeské děti

obrázek
Naše škola je zaregistrována do programu "Pomáháme s kroužky pro jihočeské děti", který podporuje nízkopříjmové domácnosti. Lze čerpat finanční podporu na LVVK (7. ročník) a na poplatek za školní družinu. Příspěvek je možné čerpat za období od 1.9. 2023 do 30.6. 2024. Případné dotazy zasílejte na email: rajtmajerova@zssteken.cz, nebo na tel. č. 606529078

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Přijímací řízení na SŠ 2023/24

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   608 592 907 
ŠD II.  731 314 668
ŠD  III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy