Ohlédnutí za LVVZ Štěkeň 2018

Od neděle 16.12. do pátku 21.12.2018 uspořádala ZŠ Štěkeň ve spolupráci se ZŠ Volenice lyžařský kurz v lyžařském areálu Zadov, s cílem poskytnout žákům 7. a 8. tříd základní lyžařský výcvik a seznámit je s pohybem na horách.

Podařilo se nám vyrazit na lyže opět mimo hlavní sezónu, což díky výhodným finančním nákladům přilákalo rekordních 29 žáků 7. a 8. tříd ZŠ Štěkeň.

Samotný lyžařský výcvik probíhal pod vedením lyžařských instruktorů z lyžařské školy Zadov, kteří si budoucí skiáky rozdělili do malých skupinek, ve kterých se pak realizovala velmi intenzivní a efektivní výuka lyžování. Rodící se mladí lyžaři u nich oceňovali bezmeznou trpělivost a především vysokou profesionalitu. Podle toho, jak se děti postupně lyžařsky zdokonalovaly, přestupovaly do lepšího družstva, čímž je lyžařští instruktoři šikovně motivovali k další snaze a lepším výkonům.

Součástí LVVZ byla také přednáška o krásách Šumavy, nebezpečí hor a historii lyžování. Navštívili jsme samozřejmě stanici horské služby Zadov, kde se naši lyžníci seznámili s prací horské služby a poskytováním první pomoci na horách.

Děti také s radostí přivítaly, že jsme pro zpestření pobytu na horách jeden večer věnovali i bowlingu u Horejšů a užili si i závěrečnou diskotéku se společenskými hrami.

Poslední dopoledne bylo věnováno lyžařským závodům ve slalomu. Vítězem byli vlastně všichni. Všichni uměli vykrajovat slalomové obloučky, všichni projeli alespoň jedno kolo slalomu a získali tudíž glejt lyžaře. My, doprovod dětí, vedoucí kurzu učitel TV Jiří Vlasák a asistentka pedagoga Kristýna Píbalová jsme byli rádi, že i personál Hotelu Zadov byl s našimi dětmi spokojen.

Zpracoval: Jiří Vlasák-vedoucí LVVZ