Jméno:
Heslo:

Školní družina

   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Nový rok 2017

Ani jsme se nenadáli, a už je tu nový rok. V družinách si vyprávíme, co nám nadělil Ježíšek i o tom, jak jsme prožili nejkrásnější svátky v roce. Chodíme na vycházky do nádherné zimní přírody, máme obrovskou radost ze sněhové nadílky a soutěžíme o nejkrásnějšího sněhuláka. Pomalu se ale také připravujeme na vše, co nás v nadcházejícím období čeká.
Nejprve se budeme veselit při maškarním reji v tělocvičně 24. února. Pro děti budou připravené napínavé soutěže, hravá diskotéka i drobná sladkost. Nebude chybět ani báječná tombola pro všechny účastníky.
V březnu se konečně rozloučíme s paní Zimou a jako každý rok ji přistrojíme za Morenu, kterou vhodíme do řeky. Zárověň přivítáme kouzelné Jaro.
Na duben máme připraveno spoustu akcí. Nejprve prodáme své vlastnoruční výrobky i výtvory na Velikonočním jarmarku, který již mnozí dobře znáte, pak se naše škola promění v pohádkovou kancelář, do které přijdou noví školáčci k zápisu a na konci dubna si trochu začarujeme a užijeme si náš báječný slet čarodějnic.
Květen, to mají svátek naše milované maminky, pro které vyrobíme z lásky dárečky pro radost a potěšení.
A v červnu nás čeká olympijské sportovní klání napříč družinami. 
Nebojte se, budeme Vás o všem, co se právě v družinách děje, pečlivě informovat.
MrkajícíVychovatelky ŠD.

Ježíšek naděloval ve školních družinách

Tento týden navštívil Ježíšek všechna oddělení školní družiny. Děti dostaly dárky, které si moc přály. Mezi dárky nechyběly dřevěné kostky, autíčka, stavebnice, kuličkové dráhy, ale také stolní hry, které jsou velmi oblíbené. Patří mezi ně především postřehové hry, ale také šachy, které se těší v poslední době velké popularitě. Zbývající dny před prázdninami si tedy užíváme dosytosti.  Poslední věc, která  nám tento rok zbývá, je vyhlášení vítězů v naší tradiční vánoční soutěži o nejkrásnější vánoční stromeček. A to by bylo pro tento rok vše. Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků, do nového roku hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

 

Pozdrav ze školní družiny

Pozdrav ze školní družiny

Opět vás zdravíme z našich družin. Během dvou měsíců jsme si pohráli s novými kamarády a především si naše družiny krásně vyzdobili. Na sítích se na nás smějí ježečci, draci, stromy s barevným listím. Ovšem to není vše, co podnikáme. Soutěžíme v různých hrách jako je například mistrovství v pexesu, piškvorkách, tvoje družina má známý hlas. Nezapomínáme na vycházky do přírody, míčové hry na školním hřišti nebo v tělocvičně. Aktuálním tématem je však pro nás Halloweenský svátek, na který se důkladně připravujeme. V každém oddělení se to hemží pavouky, dýněmi a duchy.

Jako každým rokem se opět účastníme soutěže vyhlášené městským informačním centrem Strakonice. Tentokrát na téma „ Vánoční dárek“.  O tom, jak se nám naše dílka vydařila, budeme informovat později. A to je pro tentokrát vše.

Vaše vychovatelky ŠD

Nový školní rok

Prázdniny utekly jako voda, a už je tady opět škola. Přivítáme mezi sebou nové spolužáky a budeme si zase hrát, vyrábět a dovádět s kamarády. To vše na vás milé děti čeká v našich družinách. A tak pusu od ucha k uchu a do školy bez bázně a strachu.
   ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2015/2016   

Rej čarodějnic

Rej čarodějnicKaždoroční pořádání „ Reje čarodějnic“ nám letos připadlo na pátek 29.4.2016. Pro všechna oddělení naší družiny bylo připraveno hravé odpoledne na dopravním hřišti. Každému účastníkovi byl přidělen čarodějnický průkaz opravňující k účasti na soutěžích. Na děti čekalo skákání v pytlích, házení koštětem, shazování kuželek, hod kuřecím pařátem do čarodějnického kotlíku. Zároveň byly připraveny pohádkové kvízy a Morseova abeceda. Poté jsme se přesunuli k blízkému rybníku, kde jsme si opekli buřty na ohni. Slunečné počasí podtrhlo povedené odpoledne zakončené drobnou sladkostí pro každého. Krásné májové počasí přejí vychovatelky ŠD.

Hoslovický mlýn

Hoslovický mlýn1.4.2016 se ŠD vypravila na výlet do vodního mlýna v Hoslovicích. Sice nám moc nepřálo počasí, ale děti to nijak neodradilo od prohlídky mlýna a okolí. Pan průvodce děti pobavil několika hrůzostrašnými historkami ze života obyvatel mlýna, ale zároveň děti vybídl, aby zapřemýšlely, jak se dříve těžce žilo. Rovněž jsme zavzpomínali na pohádky, které se ve mlýně natáčely, a nechyběla ani obhlídka rybníka nad mlýnem. V rámci našeho výletu jsme pro děti připravily překvapení - tematickou dílničku. Pozvaly jsme naše známé dvě paní lektorky, které se nám stejně jako na podzim bezvadně věnovaly a spolu s nimi si každé dítě vyrobilo travňáčka. Skřítka, o kterého se musíme denně starat a kterému díky naší péči zanedlouho vyrostou vlásky. Děti měly silnou motivaci, protože si vlastnoručně vyrobeného travňáčka upravily podle své vlastní fantazie a odnesly si jej domů. 
Poděkování patří již výše zmíněným lektorkám, pracovníkům hoslovického mlýna, paní učitelce Loubalové a pánům řidičům, kteří se rovněž chopili práce a pomáhali dětem s vyráběním.

Vynášení Moreny

Vynášení Moreny

V pátek 11.3 se uskutečnilo tradiční vynášení Moreny.  Figuru Moreny jsme si v družině připravili a ozdobili. Pro letošní rok jsme jako bonus přidali navázané krajíčky chleba, které posloužily jako dobroty pro obyvatele řeky. Ve 13:00 se všechna oddělení družiny sešla před školou. Za hlasitého burácení  vařeček, řehtaček a doprovodných říkanek  jsme se vydali na pouť k jezu.  Cestou  jsme se zastavili v Jednotě Štěkeň, kde každý dostal za odměnu  drobnou sladkost. Tímto bychom chtěli Jednotě  Štěkeň poděkovat.  Zimu jsme vyprovodili vhozením Moreny  do řeky, a na cestu jsme jí pořádně zařehtali, aby se nám opravdu nevrátila. Poté si každý navázal na větvičku pentličku, aby se mu splnilo jeho tajné přání. Navázané větvičky nám zdobí foyer školy. A teď už nás čeká „ Velikonoční jarmark“ a o tom už zase příště. Fotky z vynášení Moreny můžete vidět  v naší fotagalerii. 

Maškarní rej

Maškarní rej

Dne 12.2.2016 se na naší škole pořádal Maškarní rej. Setkání masek se konalo v tělocvičně školy. K vidění bylo nejrůznější množství pohádkových bytostí, zvířatek, ale i filmových hrdinů, kovbojů atd. Na úvod proběhlo představení jednotlivých masek, následovala diskotéka a různé pohybové a vědomostní soutěže.   Pro téměř 50 účinkujících byla připravená zajímavá tombola. Děti si poslední odpoledne před prázdninami náležitě užily. Na závěr ještě následovala sladká tečka v podobě koblih a věnečků. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se na pořádání tohoto reje podíleli, paní učitelce Ivě Loubalové, rodičům, Pekařství Vladimír Cais, paní Vokrojové z cukrárny Štěkeň.

Rej masek 2016

Usmívající se  V tomto masopustním období se s maskami nejrůznějších podob doslova roztrhl pytel. Vesnické masopustní dovádění je v plném proudu a děti z ŠD naší školy, které zde podle přihlášek zůstávají, v žádném případě nezůstanou pozadu. Již 12. února, tedy příští pátek se v době od 13 - 14:30 proměníme v tělocvičně v různobarevné maškary.  Smějící se Pro děti jsou připravena soutěžní klání ve sportovních činnostech, ale i ve vědomostních znalostech. Discotéka a malá tombola. Zkrátka, od každého trochu. Úžasný

Rok 2016

Po novém roce jsme tady s novinkami zase. Je před námi další, jistě úspěšný rok, na jehož počátku přivítáme budoucí prvňáčky u nás ve škole. Pohádkové bytosti z řad dětí ze ŠD je provedou cestou nejrozmanitějších úkolů, za jejichž splnění je budou čekat dárky, které ve školní družině vytvářely děti samy. Pro nové prvňáčky jsme připravili krásné diplomy a ty jim budou milou připomínkou prvního seznámení se školou. 27. ledna od 13 do 16 hodin se naše škola promění na pirátskou loď, začarovaný les, cirkusové šapitó, kouzelný zámek nebo šikovnou dílničku dvou malých nešiků. 
Tak se na Vás budeme všichni těšit. Vychovatelky a děti ze ŠD.

Vánoce jsou tady

Vánoce jsou tady

Vánoční období je vždy pro dělání výrobků to nejkrásnější a nejhojnější období. Letos jsme si udělali stromečky z bavlnek, které pak děti ozdobily dle svého gusta a přání. Nechybělo zde ani slané těsto nebo figurkové zápichy dělané ze sádry. Pátá třída vyrobila krásný adventní věnec, který nám visí na vstupních dveřích.  Nezapomněli jsme ani na vánoční přáníčka, které jsme s láskou dělali pro naše rodiče. Dále nás čekalo pečení lineckého cukroví, při kterém jsme si dali čaj a to vše při poslechu těch nejkrásnějších českých koled. Děti si nazdobily vánoční stromeček a teď už nás čeká vánoční akademie, na kterou se všichni moc těšíme a pak už očekávaný Ježíšek.  Fotky toho,  jak jsme si advent užili, můžete vidět v naší fotogalerii.

Vesele Vánoce přeje IV. oddělení

Nejkrásnější dárek

Nejkrásnější dárek
V pátek 4.12.2015 jsme se vypravili do Strakonic. Odjeli jsme autobusem v 13:14 ze Štěkně a celkem nás bylo 46. Byl pro nás předem připravený program v zámecké galerii, kde na nás čekala tematická dílnička zaměřená na rukodělnou činnost. Programu předcházela prohlídka nejstarších dochovaných hraček ze soukromých sbírek.V nadšených dětských tvářích bylo vidět, že se jim zážitek líbil a fakt, že si svůj ručně vyrobený výrobek mohly vzít domů, vypovídal své. Tak zase někdy příště.  

Zima klepe na dveře

Zima klepe na dveře

Tak už se zase po roce přiblížil čas vánoční a s ním i paní Zima.  Naše družiny se postupně přeměňují do motivů Vánoc a zimních radovánek.  Vločky, sněhuláky, stromečky, hvězdičky můžete  vidět na každé síti či nástěnce. Letos jsme opět vyhlásili soutěž o Nejkrásnější vánoční stromeček, které se účastní všechna oddělení našich družin. Vyhodnocení této soutěže proběhne před prázdninami a je rozděleno do kategorií podle oddělení. Každé oddělení bude mít tedy své tři vítěze. Všichni se těšíme na vánoční akademii, kde pro vás budou připraveny výrobky z naší tvorby. Srdečně Vám přejeme hezké prožití adventu. 

Vychovatelky ŠD

Září 2015

Milé děti,

vítáme Vás ve školním roce 2015/2016 a těšíme se na Vás v našich školních družinách, kde mezi sebou opět přivítáme nové kamarády, užijeme si zde mnoho legrace. Budeme si hrát, soutěžit, vyrábět, zpívat, hrát míčové hry. O zábavu bude jistě postaráno.  Těšíme se na Vás

Vychovatelky ŠD

Monika Šímová

Ivana Kopencová

Kristýna Píbalová

Soutěž "O slova"

Ve středu 15.4. se 40 dětí ze všech družin zúčastnilo soutěže „ O slova“ ve které muselo 8 družstev „lovit“ v lese písmena a z těch v časovém limitu složit co nejvíce slov. Zvítězilo družstvo KOČKOLVI ve složení Adam Pichner, Tereza Štěpánková, Tomáš Němec, Markéta Fouňová a Eliška Vondráková. Kočkolvi našli  17 písmen z 21 a složili 37 slov. Na druhém místě byli Gepardi s 34 slovy a na třetím místě Pumy s 30 slovy. Na umístěná družstva čekala sladká odměna. 
Fotky z této soutěže můžete vidět v naší fotogalerii.

Morena
18. března 2015 se v rámci činnosti ŠD uskuteční jarní slavnost spojená s vynášením zimy "Moreny". Tato akce je určena dětem, které ve středu zůstavájí ve družině do 14:30 a déle. Akce začíná průvodem ze školy ve 13:00, za hlasitého doprovodu  projde obcí, až dojde k řece, kde se společně rozloučíme s Morenou, kterou pošleme po vodě pryč. Zpět do školy se vrátíme do 14:30 a zúčastněné děti budou odcházet domů podle přihlášek. S sebou potřebují pouze řehtačku nebo 2 vařečky, abychom dělali velký rámus. 

Vychovatelky ŠD

Soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček

Výlet do Strakonic

 V pátek 21.11. uskutečnila všechna oddělení naší družiny výlet do Strakonic.   Nejdříve jsme se vydali do městského informačního centra, kde jsme si mohli prohlédnout naše ...

Vánoční výtvarná soutěž

Stejně jako v loňském roce se všechna oddělení ŠD zúčastnila vánoční výtvarné soutěže, kterou pořáda IC MěÚ ve Strakonicích. Letos s názvem "Když sněhová vločka zebe".

Halloween

Halloween

Na  pátek 31. října připadá anglosaský svátek všech svatých Halloween.  Tento svátek jsme se rozhodli oslavit i v našich družinách.  Postupně jsme si vyzdobili družiny samotné, všude byly vidět symboly tohoto svátku, tj. dýně všech možných variant, různá strašidla, pavouci a nechyběly ani halloweenské masky, které si děti samy vytvořily. Po vyučování se naše družiny změnily v hodovní síně. Většina dětí se účastnila ve strašidelných převlecích. Z domova si přinesly různé dobroty, na kterých jsme si všichni moc pochutnali. Po velkolepé hostině jsme se přesunuli do tělocvičny, kde probíhaly různé tématické soutěže a společná zábava, která trvala zbytek odpoledne. Děti si domů odnesly sladkosti a drobné dárky, ze kterých měly velkou radost. To, jak jsme si poslední říjnové odpoledne užili, můžete vidět v naší fotogalerii. 

Barevný podzim

První měsíc ve školním roce začal v naší družině ve znamení „Indiánského léta“.  Z každého květináče vykukuje jeden indián. Naše družina není jen v duchu divokého ...

Podzim je tu.

Léto definitivně skončilo a máme tu podzim. Celé září jsme se snažili užít si posledního pěkného počasí a trávili čas venku. Zbyla však i chvíle na to, něco si vyrobit. Obrázky našich výrobků najdete ve fotogalerii.

Eva Kunclová

Září 2014

Milí malí školáčkové.

Vítáme Vás v novém školním roce 2014/2015 a těšíme se na spoustu zábavy, hraní, sportování, vyrábění a povídání. Přivítáme mezi sebou nové kamarády a zažijeme jistě spoustu legrace. Ahojky - kamarádi.
 Mrkající

Vychovatelky ŠD 
Bc. Monika Šímová    -  I. oddělení - přízemí 
Bc. Ivana Kopencová -  II. a III. oddělení - 2. patro
Mgr. Eva Kunclová     -  IV. oddělení - 2. patro

   ŠKOLNÍ ROK 2014/2015   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2013/2014   

ČERVEN – II. oddělení ŠD

            Přestože byl poslední měsíc školního roku, využili jsme ho do posledního dne. Slunečné dny jsme trávili venku – nejen na školním hříšti, ale i na hřišti fotbalovém. Byli jsme se podívat u studánky, v zámeckém parku, a dokonce jsme jednou došli skoro až k lomu. Ve školní družině jsme vyráběli indiánské náhrdelníky, náramky a čelenky. Také jsme si zkusili stát se na chvilku kuchtíky a věnovat se studené kuchyni.

Teď už zbývá jenom se rozloučit a popřát nám všem hezké prázdniny plné sluníčka, zábavy, smíchu a pohody.

D R U H Á C I   a   T Ř E Ť Á C I   a   G A L I N A  B Í Z K O V Á

KVĚTEN – II.a III.  oddělení ŠD

            Měsíc květen jsme začali výrobou přáníček pro maminky. Moc se nám povedla a snad udělala i radost. Velký úspěch měla i modelína, kterou jsme si zdobili ruce, a vytvořili jsme z ní spoustu hezkých výrobků. Také jsme si nezapomněli hrát, soutěžit a povídat. Ve skupinách jsme vyráběli roboty. Každý měl originální nápady, které se podařilo dát dohromady. V závěru měsíce proběhla „Netradiční olympiáda“ na Šibeničním vrchu. Soutěžili jsme v pěti skupinách v několika disciplínách. Snad si červen užijeme stejně hezky a ještě navíc se budeme moc těšit na prázdniny.

Mgr. Galina Bízková

Květen - 4. oddělení

Květen - 4. oddělení

V měsíci květnu jsme se opravdu v naší družině vyřádili. Hned na úvod jsme vyráběli přáníčka ke Dni matek. Poté jsme se začali těšit na netradiční olympiádu, která proběhla na Šibeničním vrchu. Občas nám i sprchlo, a tak jsme tento čas využili k hraní deskových a karetních her. Nezaháleli jsme ani činností vzdělávací a začali jsme číst Staré pověsti české. V naší družině se to nyní hemží krásnými motýly a  pestrobarevnými květinami.  Všechno, co jsme v měsíci květnu vyrobili, můžete vidět v naší fotogalerii. Ve středu 4. června nás čeká odpoledne plné her na školním hřišti, na které se všichni moc těšíme. Už jen pouhý měsíc zbývá do velkých prázdnin.


Bc. Ivana Kopencová

Květen - I. oddělení ŠD

Květen - I. oddělení ŠDNejkrásnější měsíc v roce nastoupil svou vládu. Skoro všechno začíná rozkvétat a to nás v družině inspirovalo k vytvoření nevšedního dárečku pro milované maminky. Viz fotogalerie ŠD.
Bc. Šímová Monika

DUBEN – II. oddělení ŠD

            Tento měsíc byl velmi tvořivý. Nejprve jsme vyráběli na velikonoční jarmark – věnečky,větvičkové dekorace do květináčů a na stůl. Poté jsme se začali připravovat na pálení čarodějnic. Vystřihovali jsme, malovali, lepili, a když bylo hotovo, některým z nás se čarodějnice upálit nechtělo. Raději jsme si je schovali do tašky. Poslední den v měsíci jsme si užili – létali jsme na koštěti, házeli pařátem, vytahovali havěť ze slizu, skládali rozbité zrcadlo a dokonce skákali přes oheň. Celý měsíc jsme využívali nádherné počasí ke hrám na hřišti a k vycházkám do přírody.

Mgr. Galina Bízková

Duben - 4. oddělení

Čtvrtý měsíc tohoto roku se z velké míry nesl ve znamení Velikonoc. Tomu také odpovídala naše výtvarná činnost a v družině se to velikonočními motivy jen hemžilo. Při této příležitosti proběhl školní jarmark výrobků našich žáků.  Poté se u nás v družině začaly objevovat různé ježibaby a čarodějnice, které naháněly hrůzu. Vyvrcholením toho byl čarodějnický rej, který se konal u  štěkeňského jezu. Děti plnily dané disciplíny, za které dostaly sladkou odměnu. V návaznosti na toto období přichází čas máje. Ve školní družině nás čekají další rozmanité události. Kromě jiného vytváříme motivy ke Dni matek, které bychom rádi potěšili srdíčkovými přáníčky. Počasí nám zatím přeje, což je velké lákadlo pro to, abychom se častěji vypravovali do přírody.

V průběhu měsíce května nás čeká netradiční sportovní olympiáda. Termín olympiády bude zveřejněn na stránkách školy. A o tom už zase někdy příště….

Bc. Ivana Kopencová

BŘEZEN – II. oddělení ŠD

První jarní měsíc březen nás vůbec nepřekvapil krásným počasím. Většinu času jsme trávili v přírodě, kde jsme nejraději hráli na schovávanou, ale také pozorovali přírodu a využívali její části na „výtvarná díla“. Na školním hřišti jsme pokračovali hlavně ve fotbale a vybíjené. Děvčata se zdokonalila také ve skákání přes lano a přes švihadla. Padal jeden rekord za druhým. Ve školní družině jsme malovali a vyráběli ptáky všeho druhu a krásné kytičky, modelovali jsme, stavěli ze stavebnic, hráli hry a hlavně vytvářeli různé dekorace na Velikonoce. Ale to až příště. Tak hezké jarní svátky přeje celá naše družina.

Mgr. Galina Bízková

Březen - IV. oddělení ŠD

Připravujeme se na Velikonoce 

Jaro nám konečně nastavilo svou veselejší tvář v podobě sluníčka. Díky tomu se můžeme častěji podívat na čerstvý vzduch, zahrát si na hřišti nebo jen tak vyrazit na procházku. Motivy k našemu tvoření vidíme snad za každým plotem, kde jaro rozkvétá a roste do krásy. Stejně tak se jaru snažíme podobat i v naší družině. Hemží se to zde různě vyrobenými zvířátky a v oknech nám vyrostly první veselé sedmikrásky. Pomalu na nás dýchá kouzlo Velikonoc a s ním spojených tradic. Nápaditosti se meze nekladou, zdobená vajíčka, kuřátka i zajíčci samozřejmě nesmějí chybět.

Přijměte tedy srdečné pozvání na velikonoční jarmark, kde na Vás bude čekat spousta naší tvorby. Termín jarmarku je 14. dubna 2014.

 

Bc. Jonášová Ivana, vychovatelka

ÚNOR – II. oddělení ŠD
Další zimní měsíc bez sněhu. Proto stále vyrábíme sněhuláky a těšíme se, že si je konečně postavíme venku. Nezapomněli jsme ani na Valentýna a udělali jsme srdíčka pro radost maminkám, tatínkům a možná… Nejvíce se nám líbí v přírodě. Les je naším oblíbeným místem nejen k vycházkám. Taká jsme si užili krátký maškarní rej v naší ŠD. Sami jsme si připravili masky a poté v nich hráli hry a soutěžili. Nejlepší byl odpočinek a dobrá svačinka po akci.
Mgr. Galina Bízková

Nástěnka

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2018/2019

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2018/2019 naleznete v sekci výchovné poradenství

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2017/2018 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz
HOME
ZŠ 383 393 115
ZŠ 730 700 144
ŠJ  383 393 232
ŠJ 730 700 143
ŠD 607 808 024
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014/15 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy