Archiv akcí MŠ

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY

ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKYPoslední akcí v naší MŠ bylo slavnostní rozloučení s předškoláky. Proběhlo pasování na školáky a děti dostaly dárek - knížku.
Všichni jsme si společně připili a děti si pochutnaly na malém pohoštění.

Divadélko MÁMA TÁTA

Divadélko MÁMA TÁTAOpět k nám přijelo naše oblíbené divadélko MÁMA TÁTA s pohádkou o zlobivém Filípkovi a strašidýlku Emílkovi. Filípek byl neposlušný chlapec, proto na něj přišlo strašidýlko Emílek, který se ho snažil pomocí pohádek polepšit. Vše dobře dopadlo. Z Filípka se stal šikovný chlapec.

Budu čtenářem

Budu čtenářemV rámci projektu Budu čtenářem jsme s dětmi navštívili knihovnu, založili čtenářský deník a nakonec jsme navštívili prňáčky. Ti nám ukázali, co vše se již ve škole naučili (nechyběla ani ukázka ze čtení).

Výlet

Cílem našeho letošního výletu byla Pohádková kovárna v Selibově. Kromě prohlídky kovárny plné pohádkových postaviček pro nás byl připraven pěkný program a keramická dílnička.

Den dětí

Den dětíOslavu svátku dětí jsme zahájily ochutnávkou různých zmrzlin. Pro mladší děti připravily p.učitelky spoustu zábavných her a ti starší se vydali na cestu za pokladem.

Vítání občánků

V neděli 29.května děti z MŠ opět po roce přivítaly nové občánky do života.

Zdravé zoubky

Zdravé zoubkyKe konci května nás v MŠ navštívila dentální hygienistka T.Přibková.

Děti se dozvěděly vše zajímavé o zubech a péči o ně. Prakticky si vyzkoušely správný postup při jejich čištění a dostaly i praktické dárečky.

Mladý záchranář

Mladý záchranářV pátek 13.5 probíhal na školním hřišti projektový den Mladý záchranář. Děti z MŠ si nejen prohlédly hasičskou techniku. ale do určitých disciplín se i zapojily.

Svátek matek a besídka

Besídka nejen pro maminky ale i ostatní členy rodiny se kvapem blíží ( 11.5. ), a proto naše přípravy vrcholí.

Projektový den

Projektový denProjektového dne zaměřeného na dopravní výchovu se zúčastnily i děti ze
školky. Plnily různé sportovní disciplíny a pod vedením zkušených policistek projížděly na koloběžkách připravenou dráhu s důležitými dopravními značkami. Také si mohly prohlédnout policejní auta i opravdovou výbavu policistů.

Divadélko LUK

S pohádkou o Budulínkovi nás navštívilo naše oblíbené divadélko LUK. Napínavé situace vystřídaly humorné chvilky, kdy se dětským smíchem školka třásla v základech.

Tělocvična

Každý pátek se všichni těšíme do "cvičny", jak říkají naše dětiSmějící se.
Máme zde dostatek prostoru pro
pořádné pohybové vyžití.

Veselé Velikonoce

Veselé VelikonoceHody, hody, doprovody,
dejte vejce malovaný...

Abychom vše stihli do velikonočních svátků,

museli jsme s nácvikem koled,
malováním vajíček a přípravou velikonočních výrobků
začít již minulý týden :-)054 Velikonoční přání

Divadélko Dvou sluncí

Divadélko Dvou sluncíPříběhy kočky Micky

Ve veselém příběhu kočky Micky a jejích přátel se snažily děti pomoci dobrou radou při jarním úklidu její chaloupky.
Příběh byl proložen hezkými písničkami.

Zápis do MŠ

Ve čtvrtek 3.3.2016 proběhl zápis do MŠ na školní rok 2016/2017. Dostavilo se 8 dětí s rodiči. Několik míst zůstává zatím volných.
Těšíme se na Vás.

Karneval

V únorovém maškarním reji se děti proměnily v postavičky nejen pohádkové.
Tancování vystřídaly hry a soutěže. Nechybělo ani dobré občerstvení.
Mladší děti si vyrobily ozdobné papírové brýle a starší masky zvířátek a indiánů.

Výukový program zdravá 5

V programu Nadačního Fondu Albert se děti poučily o zásadách správné výživy v rámci zdravého životního stylu.Výuku měla lektora připravenu formou her, soutěží a nechyběla ochutnávka ovoce a zeleniny.

Divadélko Máma a táta

Pohádku Kouzelný zvoneček jsme zhlédli společně s dětmi z 1.třídy ZŠ. Chasník Ondra s pomocí zvonečku vykonával samé dobré skutky. Za svou dobrotu byl královsky odměněn.

Zimní radovánky

Zimní radovánkyKonečně napadlo trochu sněhu a radost dětí byla opravdu veliká.
Na svátek Tří králů jsme začali hned ráno s výrobou královských korun. Děti
stříhaly, zdobily a nakonec všem při královském pochodu popřály a zazpívaly.
Nezapomněli jsme přinést něco dobrého veverkám, ptáčkům i ovečkám.
Na rychle mizejícím sněhu si všichni užíváme. Usmívající se

Divadélko TÁTA A MÁMA

V pohádce Vysněné Vánoce se odehrával příběh dvou obyčejných dřevorubců, kteří o Vánocích nevěděli vůbec nic. Naštěstí ale existují skřítci, kteří uměli společně s dětmi poradit, jak se Vánoce slaví.

Besídka

Těšíme se na Vánoce,

nejkrásnější svátky v roce.
Už už aby tady byly,
aby se nám nezpozdily.

Mikulášská nadílka

Mikuláši, přání mám, nevoď čerty dneska k nám.

Přiveď radši anděla, ten dětem nic nedělá.

Výukový program

Po roce nás opět navštívila lektorka P.Tůmová z pobočky ekocentra Cassiopeia s velmi pěkným programem Poznáváme zvířátka.

Created by © 2014 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy