logotyp
Login

Aktuality naší třídy

P R O S I N E C ...  Poslední měsíc roku bývá tradičně plný nejrůznějších akcí, jako by lidé chtěli dohánět, co v průběhu roku nestihli. Ale to není ten pravý důvod. Většina událostí je totiž spojena s oslavou Vánoc... U nás např. bude 9. třída dne 5. 12 zajišťovat nadílku od sv. Mikuláše pro základní, ale i mateřskou školu. 19. 12. v 17 hodin se sejdeme na vánoční akademii v Čejeticích a na ni potom naváže náš nově připravovaný vánoční jarmark v budově školy ve Štěkni - 21. 12. od 12.30. Tak hezký a příjemný advent a radosti spojené s vánočními svátky...
L I S T O P A  D ...Měsíc, kdy začáná advent, je dobou především příprav - na vánoční akademii (a od deváté třídy se čeká bezpochyby zajímavé vystoupení). Vyčkejte, překvapíme... Také předvánoční jarmark je akcí, kde můžeme navázat na velmi úspěšný jarmark - velikonoční. --------- Listopad však pro 9. třídu znamená i další návštěvy středních škol a učilišť - KAM JÍT?? Tak zní častá otázka... Budou to burzy škol (na burze 25. října ve Strakonicích bylo 90 % žáků naší třídy), dny otevřených dveří a možná i návštěva Úřadu práce v okresním městě...
ŘÍJEN II ... Bývalý žák, tedy absolvent naší ZŠ Roman Vaněk, vystoupil před žáky současné 9. třídy s velmi zajímavou přednáškou o studiu na průmyslové škole v Písku. S potěšením dodávám, že devíťáci opravdu pozorně naslouchali a patrně někteří již teď uvažují o možnosti studovat právě na tomto typu školy, dnes velice úzce profilovaném I.T.
Ř Í J E N ... jest měsíc ryze podzimní a tomu také odpovídá pedagogické a žákovské snažení... aby lépe bylo. Již 14. října, tedy v pátek, zrealizujeme tradiční úklidovou akci "72 hodin". Vypravíme se v městysu i okolí na úklid našeho společného životního prostředí. A že toho každoročně bývá - pneumatiky, pet-láhve, kovový odpad. ---- Od 17. do 20. října budeme odevzdávat do kontejneru sběrový papír a kartony ----- 20. října se někteří (nově příchozí) žáci naší 9. třídy zúčastní besedy o ochraně přírody a krajiny na Strakonicku a v celé ČR (společně se 7. třídou) ---- 25. října proběhne ve Strakonicích burza škol Jihočeského kraje. Jistě dobrá akce, vhodná prezentace nejrůznějších škol a vůbec přemýšlení o tom, kam po základní školní docházce - dále ... ???
Z Á Ř Í ... Tak zahajujeme poslední rok naší povinné školní docházky... A je nepochybné, že hlavním úkolem bude příprava na přijímací zkoušky na střední školy (v ČR obvykle v měsíci dubnu..., tedy už 2023). Na říjen máme připraven sběr papíru a následně účast na "burze škol" ve Strakonicích; listopad - příprava na vánoční akademii (taneční vystoupení, víc prozrazovat nemůžeme...). Tak tedy poctivou dobrou domácí přípravu a soustředěnost na vyučování, milí devíťáci!!

Nástěnka

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy