logotyp
Login

6. třída: archiv

Pasování PRVŇÁČKŮ

Pasování PRVŇÁČKŮ
V pátek 30.9.2016 proběhl v 1. třídě slavností okamžik. Všichni žáci z této třídy se od této chvíle pyšní šerpou a jsou z nich skuteční PRVŇÁČCI. Předcházel tomu ale lítý boj s drakem, při kterém musely děti prokázat notnou dávku odvahy k překonání strachu z neznámého tajemna, které na ně číhalo v útrobách naší družiny. Ta se pro tuto chvíli proměnila v jeskyni, ve které se zkrýval zlý drak. Úkolem dětí bylo draka přemoci a získat za odměnu jablko. Všichni se statečně probojovali ke šťastnému konci a jejich zážitek byl nepopsatelný. Na závěr čekalo děti pohoštění z vlastních zdrojů, za které rodičům moc děkujeme. 

Navštívil nás Bovýsek

Navštívil nás Bovýsek

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkVelikonoční jarmark se u nás ve škole uskutečnil v úterý 11. dubna.
Předcházela mu velikonoční dílna, na kterou byli pozváni nejen žáci 1. třídy, ale i jejich rodiče.
Účast byla hojná a všichni jsme se těšili na výrobu velikonočních dekorací, na zdobení vajíček, košíčků a na malování na překližky ve tvaru pejska a kočičky. A to bylo pro děti něco zcela nového. Hned si vzaly svého pejska nebo kočičku a začaly je dotvářet podle své fantazie. Používaly barvy, lepidla, dřívka, knoflíky, stužky i provázky. My dospělí jsme jim pomáhali v jejich nápaditosti a originalitě.
Po takové práci nám všem vyhládlo a o to více jsme se s chutí pustili do všech dobrot, které maminky s sebou přinesly. Mňam, to byla dobrota. Děkujeme všem.

Velikonoční pečení s panem Zíkou

Po velikonoční dílně 1. třídu čekalo ještě jedno milé překvapení. Pan Zíka z Mladějovic nám věnoval celé dopoledne v rámci velikonočního projektu s názvem "Jak se peče na Velikonoce".
Děti byly nadšené. V naší školní kuchyňce viděly zblízka pekařské řemeslo a mohly si něco z něj vyzkoušet. U pomoučených válů hnětaly těsto, válely a tvořily z něj jidáše, prclíky a zapečené housky se sýrem. Pokládaly je na pekáč a netrpělivě čekaly na jejich upečení. Co si děti upekly, tak si také snědly a ještě vzaly i domů na pochlubení. 
Děkujeme panu Zíkovi za tvůrčí dopoledne.

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší škole

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší školeVe středu 14.6.2017 k nám zavítali předškoláčci z čejetické školky. Přišlo jich celkem 13 a celou cestu z Čejetic, která trvala malým předškoláčkům 45 minut se těšili, co nám předvedou a co nového se naopak od svých kamarádů ve školních lavicích dozvědí. Po přivítání s paní ředitelkou si prohlédli školní družinu a vydali se do 1. třídy. Společně si s prvňáčky zacvičili, zatančili a dokonce i zazpívali.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   
Tak jsme započali v pořadí již druhý školní rok v naší škole. Sešli jsme se v plném počtu a hned jsme si měli co vyprávět. Zážitků z prázdnin měl každý spoustu a tak jsme za chvilku měli plnou hlavu nových informací. Těšíme se, co nového se spolužáky a kamarády ve škole zažijeme.

Ekologická výchova

Ekologická výchovaV úterý 19.9. jsme se vydali na náš úplně první výlet, či spíše exkurzi do Horažďovic. Navštívili jsme spolu s druhou třídou přírodovědnou stanici a vyzkoušeli jsme si, jak správně třídit odpad a naučili se i tematickou písničku. Teď už víme, že tříděním odpadu pomůžeme naší planetě, aby nám co nejdéle vydržela zelená.Mrkající Zkuste to taky, není to vůbec těžké a budete mít ze sebe radost.

Velikonoční jarmark

27.3. opět proběhl na naší škole Velikonoční jarmark, který se nám krásně vydařil. Děti se velmi snažily a rovněž bychom chtěli poděkovat rodičům za jejich pomoc. Všechny výrobky se opravdu povedly, všechny se prodaly a také proto byl výtěžek vysoký. Jak jej využijeme se s dětmi společně domluvíme. Asi si je přidáme k výletu. 
 Usmívající se
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   

3. třída se sešla v novém osazení

3. třída se sešla v novém osazeníTak se z nás stali třeťáci.
Sešli jsme se všichni 3. září ve výborné náladě a naše řady doplnili ještě 2 noví žáčci. Všichni se těšíme, že se v letošním roce naučíme mluvit anglicky, také budeme hodně zpívat, hodně moc číst a úplně nejvíc počítat. Ale my se nebojíme, my to všechno hravě dáme.
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

4. třída zahájena

4. třída zahájenaDne 2.9.2019 se z nás stali čtvrťáci. Sešli jsme se v počtu 23 žáků. Těšíme se na nový školní rok a na plavání.
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

Nadílka zvířátkům

Nadílka zvířátkůmPřed Vánocemi nemysleli páťáci jen na sebe, ale vzpomněli si i na zvířátka. Přinesli do krmelce štědrovečení nadílku v podobě sladkých jablíček, mrkviček, kukuřice, kaštanů a žaludů. Dobrou chuť zvířátka

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2021/2022 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/2023

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2021/2022 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD 721 174 864
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy