logotyp
Login

6. třída: archiv

  Začal školní rok 2017/2018 a z nás se stali prvňáčci.
Do lavic nás zasedlo 25 žáků - 13 dívek a 12 chlapců.
19.9.2017 jsme byli na naší první školní exkurzi. Moc se nám
tam líbilo, protože PETKA BĚTKA a SKŘÍTEK NEPOŘÁDNÍČEK nás naučili třídit odpad. Také jsme se dověděli, že některé odpadky se v půdě nerozloží ani za sto let. Z toho jsme si vzali ponaučení, že nesmíme v přírodě nic vyhazovat.
V rámci projektu "72 HODIN, RUKU NA TO" jsme pomáhali přírodě, čistili jsme jí od odpadků. A také jsme si zasadili náš třídní strom. Ruku k dílu jsme přidali všichni, sázeli jsme, sypali hlínu, udusávali hlínu a nakonec zalévali. Už se těšíme až nám jednou vykvete.
   ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
     Prázdniny uběhly jako voda a my opět usedáme do školních lavic.     Nyní už jako druháci. Všichni se těšíme na nové zážitky a zkušenosti, které nás v letošním školním roce čekají.
     Co jsme stihli během 1. čtvrtletí?
Pomohli jsme přírodě od odpadků při projektu "72 hodin ruku na to".
Zkusili jsme si zvládnout nelehkou situaci při nácviku požárního poplachu.
Začali jsme nacvičovat vystoupení na vánoční akademii.
Ve škole jsme se naučili spoustu nových věcí. Např. počítat do 100, správně napsat větu, nedělá nám ani problém ú, ů.
     A co nás v nejbližší době čeká?
Navštívíme PEKLO v Borovanech.
Naše šikovné ručičky použijeme při vyrábění ve VÁNOČNÍCH DÍLNÁCH.
Pochlubíme se s naším vystoupením na vánoční akademii.
   ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2018/2019   

Začátek roku 2019/2020

Co vše jsme stihli za 1. čtvrtletí školního roku 2019/2020. 
2. září jsme se stali žáky 3. ročníku v počtu 12 dívek a 11 chlapců. Tentýž týden jsme začali absolvovat hodiny plaveckého výcviku ...

AJ - HODNOCENÍ PROJEKTŮ

14.05. 2020
Velká pochvala za odevzdané projekty patří:
Kristýnce D., Jitušce, Romanovi, Kubíkovi, Vaškovi a Filipovi.

Věřím, že i všichni ostatní máte projekty vypracované, proto, prosím, zasílejte na můj mail curinova@zssteken.cz,...těším se na Vaše práce. 
S pozdravem  Your English Teacher

AJ - hodnocení projektů

20.05. 2020
Pochvala za další odevzdané projekty patří: 
Anetce, Vítkovi, Nice, Elišce J. i Kristýnce Z.

Ostatní, prosím, zasílejte na můj mail curinova@zssteken.cz,...těším se na Vaše práce. 
S pozdravem  Your English Teacher

AJ - hodnocení projektů

26.05. 2020
Pochvala za další odevzdané projekty: Tomášovi, Lukášovi a Simče
Už  zbývá jen několik z Vás, zasílejte na e-mail curinova@zssteken.cz, těším se na Vaše práce. 
S pozdravem  Your English Teacher

AJ: hodnocení projektů

03.06. 2020
Za dodané projekty chválím ještě Barču a Elišku V.
   ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2019/2020   

1. Pololetí

Začátkem září nás do lavic zasedlo 21 a během 1. pololetí k nám přistoupily, jak do rozjetého vlaku, dvě spolužačky, kterých jsme si skoro neužili, protože prezenční výuku ve větší míře „válcovala“ on – line výuka z domova, která je na rozdíl od jara povinná. My se můžeme pochlubit, že nám jde, až na malé technické chybičky, na jedničku. Všichni jsme se naučili, díky rodičům, připojovat na výuku, která probíhá skoro jako ve třídě i z jedniček se můžeme těšit.

V mezidobí jsme ještě stihli pět lekcí plaveckého výcviku, který probíhal ve Strakonicích. Každý pátek jsme se těšili na to, jak si zaplaveme a něco nového naučíme.

Zatím naše poslední společná třídní akce byla oslava Vánoc. Byla trochu jiná než předchozí léta, ale nic nám nezabránilo, abychom si ji všichni užili a těšili se na Vánoce doma.

Doma je to fajn, nemusíme brzy vstávat, šlapat do kopce ke škole, ale chybí nám kamarádi, přestávky, a vše co patří k školnímu životu. Už se těšíme do školy.

On – line Karneval

     Za normálních podmínek by panovalo masopustní veselí. My bychom „rejdili“ na karnevalech a zúčastňovali se masopustních průvodů. Letos to bohužel nejde, a tak jsme si uspořádali třídní on – line KARNEVAL, kde nechyběly karnevalové kostýmy, dobré jídlo a zábava. Kostýmy byly nápadité, nechyběla různá zvířátka, pohádkové postavy, voják, závodník aj. Jídlo si každý připravil podle svého mlsného jazýčku. O zábavu se postaraly připravené hry a soutěže jako např. PEXESO, šibenice nebo postavit věž, aby byla vysoká jako my samotní, a ještě mnoho dalších. Na správném karnevalu nesmí chybět ani tombola a my měli přímo pohádkovou. Mezi výhrami bylo modré z nebe, pták Ohnivák, večeře s Luciferem, a ještě dalších dvacet zajímavých cen.

     Karneval utekl jako voda a my se těšíme da další akce, které nás ještě v tomto školním roce čekají.

On line Mořena – V letošním roce vychází Smrtná neděle na datum 21.3. 2021. Za běžných podmínek bychom Mořenu nebo také Morénu či  Mařku, Mařenu, Smrtholku vyráběli a vynášeli společně se školní družinou, což stejně jako loni nejde. Proto jsme páteční on-line výuku zaměřili právě na toto předvelikonoční téma. Při ČJ jsme si popovídali o zvycích této neděle, a k tomu jsme si připomněli říkadla a popěvky, za kterých se Mořena vynáší, a naopak líto přináší. Matematiku jsme využili k vytvoření jedinečné Mořeny. Místo slámy a starých hadrů jsme do rukou vzali tužky, pravítka, kružítka a Mořenu jsme si narýsovali, vystříhali a nalepili. Svá dílka jsme pomalovali a poupravovali k obrazu svému. Nyní už jen čekáme na neděli, abychom s Mořenou zatočili, jak se patří a při tom se těšili na teplé počasí a snad i návrat do školy.

On line Velikonoce – stejně jako loni byly Velikonoce jiné. Žádné řehtání, žádné koledování, proto si naše třída udělala on line Velikonoce. Nejprve jsme si při on line – velikonoční dílně vytvořili dekoraci z materiálu, který jsme měli doma - např. novinový papír. Naučili jsme se koledu, kterou jsme společně přeříkávali při on line řehtání, které začalo ve čtvrtek odpoledne od 16:00 hod, pokračovalo v pátek ráno v 8:00 hod a odpoledne opět v 16:00 hod, poslední řehtání bylo ukončeno na Bílou sobotu v 8:00 hod. Řehtání i Velikonoce jsme si užili.

Návštěva Protivína – Díky Projektu – Společné vzdělávání ZŠ a MŠ Štěkeň II. se naše třída společně s III. třídou vydala do Protivína, kde jsme navštívili Království času a Krokodýlí ZOO. V Království času jsme se seznámili s historií hodin a hodinek. Navštívili jsme výtvarnou dílnu, kde jsme si mohli vytvořit papírového budíka nebo náramkové hodinky. V ZOO jsme získali mnoho informací o krokodýlech a velkým zážitkem pro nás bylo – pohlazení si dvouletého krokodýlka. Den se vydařil a my měli i čas si smlsnout na zmrzlině, která nás v teplém počasí příjemně osvěžila.

Hurá prázdniny – je 1. července a nám začalo po náročném školním roce (on line výuka, roušky ve třídě, každý týden testy) dvouměsíční volno. Včera bylo rozdáno vysvědčení a my se rozjedeme k babičkám, na tábory… -budeme si užívat volno a čerpat síly na další školní rok a ten už bude v páté třídě, a protože pro nás dopadlo vysvědčení dobře, sejdeme se tam všichni. Všem přejeme krásné prázdniny a pohodové léto.
Úžasný

   ŠKOLNÍ ROK 2021/2022   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2020/2021   

Pětka na novém sportovním areálu

Pětka na novém sportovním areáluSkáčeme jako diví. Páťáci si užívají nový sportovní areál. Díky tartanovému povrchu padají skvělé osobní rekordy. Nejlepší výkon v dívkách patří Sofii Koškové - 370cm. Mezi kluky kraloval Vítek Čadek s výkonem 369cm.

Projektový den

Projektový den5. třída v úterý 15.2. v rámci projektového dne vytvářela keramické výrobky. Díky paní Hrdinové z DDM jsme si rozšiřovali obzory v rukodělné práci. A zdokonalovali si ručičky i na hrnčířském kruhu.

Ochutnávka netradičního ovoce a zeleniny

Ochutnávka netradičního ovoce a zeleninyVe čtvrtek 17.2. proběhla v naší škole díky Bovískovi ochutnávka netradičního ovoce a zeleniny. Na celé čáře zvítězila ředkev bílá.

Školní výlet 5. třídy

Školní výlet 5. třídyV pátek 10. 6. vyrazila 5. třída na cykloturistický výlet na Helfenburg. Od 8:00 jsme se proplétali našimi vesničkami, abychom ve 13:00 stanuli na zřícenině hradu Helfenburg. Z jeho nejvyšší věže se nám naskytl nádherný rozhled po karajině. Cestou zpět jsme se stihli vykoupat v malebném koupališti v Krajníčku, osvěžili se, nabrali nových sil a zamířili spokojeně k domovu. Zpátky se jelo převážně z kopečka, což bylo velice příjemné. Nikdo se nezranil, počasí se nám vydařilo, prostě paráda.

Nástěnka

Doučování žáků

obrázek
Podpora doučování žáků ZŠ v rámci Národního plánu obnovy.

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Virtuální prohlídka školy

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2022/23

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina/ Mléko do škol

obrázek

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
HOME
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz
ZŠ 730 700 144
ŠJ 730 700 143
ŠD I.   728 233 132
ŠD II.  731 314 668
ŠD III. 606 529 078
MŠ 730 700 142
 

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014 - 2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy