Aktuality naší třídy

Ekologická výchova

Ekologická výchovaV úterý 19.9. jsme se vydali na náš úplně první výlet, či spíše exkurzi do Horažďovic. Navštívili jsme spolu s druhou třídou přírodovědnou stanici a vyzkoušeli jsme si, jak správně třídit odpad a naučili se i tematickou písničku. Teď už víme, že tříděním odpadu pomůžeme naší planetě, aby nám co nejdéle vydržela zelená.Mrkající Zkuste to taky, není to vůbec těžké a budete mít ze sebe radost.
Tak jsme započali v pořadí již druhý školní rok v naší škole. Sešli jsme se v plném počtu a hned jsme si měli co vyprávět. Zážitků z prázdnin měl každý spoustu a tak jsme za chvilku měli plnou hlavu nových informací. Těšíme se, co nového se spolužáky a kamarády ve škole zažijeme.
   ŠKOLNÍ ROK 2017/2018   
================================
↓   
ŠKOLNÍ ROK 2016/2017   

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší škole

Návštěva předškoláků z Čejetic v naší školeVe středu 14.6.2017 k nám zavítali předškoláčci z čejetické školky. Přišlo jich celkem 13 a celou cestu z Čejetic, která trvala malým předškoláčkům 45 minut se těšili, co nám předvedou a co nového se naopak od svých kamarádů ve školních lavicích dozvědí. Po přivítání s paní ředitelkou si prohlédli školní družinu a vydali se do 1. třídy. Společně si s prvňáčky zacvičili, zatančili a dokonce i zazpívali.

Velikonoční jarmark

Velikonoční jarmarkVelikonoční jarmark se u nás ve škole uskutečnil v úterý 11. dubna.
Předcházela mu velikonoční dílna, na kterou byli pozváni nejen žáci 1. třídy, ale i jejich rodiče.
Účast byla hojná a všichni jsme se těšili na výrobu velikonočních dekorací, na zdobení vajíček, košíčků a na malování na překližky ve tvaru pejska a kočičky. A to bylo pro děti něco zcela nového. Hned si vzaly svého pejska nebo kočičku a začaly je dotvářet podle své fantazie. Používaly barvy, lepidla, dřívka, knoflíky, stužky i provázky. My dospělí jsme jim pomáhali v jejich nápaditosti a originalitě.
Po takové práci nám všem vyhládlo a o to více jsme se s chutí pustili do všech dobrot, které maminky s sebou přinesly. Mňam, to byla dobrota. Děkujeme všem.

Velikonoční pečení s panem Zíkou

Po velikonoční dílně 1. třídu čekalo ještě jedno milé překvapení. Pan Zíka z Mladějovic nám věnoval celé dopoledne v rámci velikonočního projektu s názvem "Jak se peče na Velikonoce".
Děti byly nadšené. V naší školní kuchyňce viděly zblízka pekařské řemeslo a mohly si něco z něj vyzkoušet. U pomoučených válů hnětaly těsto, válely a tvořily z něj jidáše, prclíky a zapečené housky se sýrem. Pokládaly je na pekáč a netrpělivě čekaly na jejich upečení. Co si děti upekly, tak si také snědly a ještě vzaly i domů na pochlubení. 
Děkujeme panu Zíkovi za tvůrčí dopoledne.

Navštívil nás Bovýsek

Navštívil nás Bovýsek

Pasování PRVŇÁČKŮ

Pasování PRVŇÁČKŮ
V pátek 30.9.2016 proběhl v 1. třídě slavností okamžik. Všichni žáci z této třídy se od této chvíle pyšní šerpou a jsou z nich skuteční PRVŇÁČCI. Předcházel tomu ale lítý boj s drakem, při kterém musely děti prokázat notnou dávku odvahy k překonání strachu z neznámého tajemna, které na ně číhalo v útrobách naší družiny. Ta se pro tuto chvíli proměnila v jeskyni, ve které se zkrýval zlý drak. Úkolem dětí bylo draka přemoci a získat za odměnu jablko. Všichni se statečně probojovali ke šťastnému konci a jejich zážitek byl nepopsatelný. Na závěr čekalo děti pohoštění z vlastních zdrojů, za které rodičům moc děkujeme. 

Nástěnka

Přijímací řízení do 1. ročníku ZŠ

Kritéria pro přijetí žáků do 1. ročníku ZŠ 2017/2018 - viz. Úřední deska.

Virtuální prohlídka školy

Projekty 2016/2017

Bližší informace naleznete v sekci Projekty ZŠ

Aktuální plán práce

Sledujte aktuální plán práce tohoto měsíce.

Přijímací řízení na SŠ 2017/2018

Aktuální info k přijímacímu řízení na SŠ 2017/2018 naleznete v sekci výchovné poradenství

Jsme škola otevřená rodičům

obrázek
Získali jsme certifikát - známku RODIČE VÍTÁNI. Splňujeme kritéria partnerské komunikace a přátelské spolupráce.

Škola pro demokracii

obrázek
Jsme zapojeni do programu.

Ovoce a zelenina do škol

obrázek

Podpora žáků - výukový portál

obrázek
Využijte svůj přihlašovací kód, přihlašte se a procvičujte!!!

Aktuální jídelníček

obrázek
Vaříme chutně a zdravě.
www.zssteken.cz
Login
HOME
ZŠ 383 393 115
ZŠ 730 700 144
ŠJ  383 393 232
ŠJ 730 700 143
ŠD 607 808 024
ŠD 728 233 132
MŠ 730 700 142
ZŠ a MŠ Štěkeň
Slatinská 155
387 51 Štěkeň
IČ: 75000521
ID dat. schránky: j35mh8r
Ředitelka školy:
Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová
skola@zssteken.cz

Kontakt
Formuláře ke stažení
Mapa stránek
Napište nám
Kniha návštěv
   ZŠ a MŠ Štěkeň www.zssteken.cz

Created by © 2014/15 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy