O naší škole

Vážení návštěvníci našich stránek,

nabízíme Vám základní informace o naší škole.

Jsme plně organizovaná základní škola s 1. až 9. postupným ročníkem, budova školy se nachází v klidném prostředí, obklopená zelení a dvěma víceúčelovými hřišti. Zřizovatelem školy je Městys Štěkeň. Spolupráce ZŠ a zřizovatele školy je na velmi dobré úrovni.

Součástí základní školy je školní družina, mateřská škola a školní jídelna. V budově školy je umístěno 9 kmenových tříd, samostatné učebny-informatiky a cizích jazyků, výtvarné výchovy, dílen, cvičná kuchyňka. Žáci mají k dispozici tělocvičnu, víceúčelové hřiště, školní zahradu.

Dle možností doplňujeme a obnovujeme vybavení školy. Aby byla škola pro žáky přitažlivá, používáme k výuce moderní technologie (dataprojektory, interaktivní tabule, DVD, …).
V období 2008-2015 proběhly v budově základní školy tyto rozsáhlé úpravy: výměna oken, zateplení budovy, výměna topného média, rekonstrukce chlapeckých toalet, rekonstrukce elektroinstalace v celé budově, renovace školních dílen, renovace podlahy v tělocvičně, výmalba většiny tříd, výměna židlí a lavic ve všech třídách.
V létě 2016 proběhla rozsáhlá rekonstrukce dívčích toalet v 1. a 2. patře, průběžně jsou prováděny výmalby a nové nátěry dalších prostor.
V rámci výzvy "Infrastruktura základních škol" je připravován projekt, jehož cílem bude  úplná renovace přírodovědné učebny, částečná renovace učebny ICT, cvičné kuchyňky a v plánu jsou i bezbariérové toalety a zajištění bezbariérového pohybu po škole pro žáky se zdravotním hendikepem, tyto aktivity proběhnou do konce roku 2019.

Naši školu navštěvují žáci nejen ze Štěkně, Nových Kestřan, Vítkova, ale i z Čejetic, Mladějovic, Sedliště, Sudoměře, Přešťovic, Slaníku, Rovné a Modlešovic. Výjimkou nejsou ani žáci ze Strakonic.

Ve školním roce 2015/2016 naši školu navštěvovalo 181 žáků, průměrný počet žáků ve třídě je 20.
Ve školním roce 2016/2017 máme 190 žáků, průměrný počet žáků ve třídě je 21.
Ve školním roce 2018/2019 vzděláváme 210 žáků.

Co nabízíme?

• Výhody venkovské školy (neanonymita dětí, téměř rodinné prostředí, spjatost s přírodou).
  • Kvalifikovaný pedagogický sbor vytvářející podnětné a tvůrčí prostředí.
  • Bezpečné a vstřícné školní klima.
  • Demokratičnost jednání na všech úrovních (učitel-učitel, učitel-žák, učitel-rodič-žák).
  • Altruismus (doučování v naučných předmětech, odborná péče pro žáky s SPU, logopedie,  práce s talenty, konzultace pro žáky a žáky s rodiči, zohlednění žákovy osobnosti – individuální učební plány, volitelnost předmětů, příprava na přijímací zkoušky...)
  • Spoluúčast žáků na životě školy a aktivizace při školních akcích (akademie, besídky, výstavy, jarmark, žákovský parlament...)
  • Partnerská spolupráce s rodiči (informovanost, prevence problémů, řešení nastalých problémů...)
  • Řada volitelných předmětů a doplňujících vzdělávacích oborů (dopravní výchova, pohybové hry, čtení hrou, seminář z přírodních věd, dramatická výchova, finanční gramotnost, informační technologie, cvičení z českého jazyka, technické činnosti, příprava pokrmů).
  • Pomoc při profesní volbě.
  • Zájmové kroužky (florbal, sborový zpěv, Rj, Aj hrou, zpívánky, přírodovědný kroužek, jazykové hrátky, ruční práce,šikovné ručičky a hlavičky,možnost využití školního internetu, šachový kroužek).
  • Pestrá činnost školní družiny (exkurze, akce s rodiči, vítání školáčků, soutěže, oživování tradic...)

Mgr. Vladimíra Cimrhanzlová - ředitelka školy

skola@zssteken.cz Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

I v mateřské škole nabízíme

• Rodinné prostředí.
  • Kvalifikované třídní učitelky.
  • Pestrou činnost vedoucí k získávání sociálních dovedností dětí, vytváření základních vědomostí o světě.
  • Logopedii, pískání pro zdraví
    Zaměření na environmentální výchovu