Aktuality naší třídy

BESEDA O OCHRANĚ PŘÍRODY A KRAJINY

BESEDA O OCHRANĚ PŘÍRODY A KRAJINY na Strakonicku a v ČR proběhla 12. 3. pro žáky 7. ročníku. Lektor pan Ing. Miroslav Šobr z Městského úřadu ve Strakonicích zaujal žáky poutavým vyprávěním o životě v přírodě. Jeho zkušenosti, nadhled a cit pro ochranu přírody a náš region jihozápadních Čech - jsou nevídané. A tak se sedmáci postupně dozvěděli o ohrožených druzích rostlin i fauny. Překvapil je navíc např. rozsáhlý výskyt vlků na Šumavě, život vydry nebo tolik potřebné pravidelné kosení luk s ohroženou vegetací. Beseda výrazně přispěla k informovanosti žáků o naší přírodě. Na závěr někteří žáci předali svému lektorovi zdařilé výtvarné práce s tématikou právě přírody kolem nás.

Lyžařský výcvik

V týdnu od 4.2.–9.2. se žáci naší školy zúčastnili lyžařského kurzu ve ski areálu Zadov. Pro absolutní začátečníky byla připravena malá sjezdovka, kde se učili lyžovat. Zkušenější lyžaři se zdokonalovali a prováděli výcvik na velké sjezdovce Kobyle. Všichni se rychle zlepšovali a za pár dní se i šikovní začátečníci odvážili na velkou sjezdovku. Počasí nám sice moc nepřálo, sníh díky středečnímu deštivému počasí mizel před očima. Našim lyžařům to ale náladu nezkazilo a snažili se ze všech sil, zdokonalit své lyžařské dovednosti. I když byl lyžařský kurz velmi fyzicky náročný, hlavně pro ty, kteří nikdy nelyžovali, žákům se líbil.

Vánoční akademie

V kalendáři školních akcí má své nezastupitelné místo Vánoční akademie. V letošním roce jsme se inspirovali komedií Zdeňka Trošky - BABOVŘESKY. Staly se z nás „supr babči“, které vyrazily k moři a šťastně pod vedením paní Horáčkové dorazily domů.
(další foto: viz fotogalerie)

Mikuláš

V úterý 5. prosince ožila naše škola čerty, anděly a samozřejmě nesměl chybět ani Mikuláš. Kdo byl celý rok hodný, nemusel mít strach. Nezbedníci však mohli počítat s tím, že je čerti trochu potrápí.

( další foto viz. fotogalerie)

Beseda o třídění odpadu

Lektoři EKO-KOMU si pro žáky připravili besedu o důležitosti třídění odpadu, následné recyklaci a zdůraznili hlavně ekologický význam této činnosti. Celá akce byla velmi pěkně připravena a žáci si odnesli důležité informace do každodenního života.

Den bez tašek

Na pátek 10.11. vyhlásil  školní parlament „ Den bez školních tašek“.  Žáci naší třídy mají plnou hlavu kreativity, fantazie a originálních nápadů. Místo obvyklých batohů dorazili s různými „alternativami“, jako kočárek, kufr, přepravka, košíky a mnoho dalších předmětů. Všichni žáci si to velmi užili.

I v letošním roce se naše škola zúčastnila „úklidového“ projektu 72 hodin. Naše třída se vydala uklidit městečko a okolí autobusové zástávky. Po krátké svačince jsme pokračovali až k jezu. Odpadky jsme posbírali, přírodu vyčistili, pochod jsme přes všechny nástrahy ve zdraví přežili a dokonce i oběd jsme stihli!