Maškarní rej v Základní škole Štěkeň

Poslední únorový pátek se v  Základní škole ve Štěkni konal maškarní rej pro žáky prvního stupně. Děti se na tuto akci  ve školní družině pilně připravovaly - malovaly obrázky na výzdobu, pomáhaly s přípravou soutěží, někteří si  vyráběly i masky, zkrátka již předem "nasávaly" tu pravou předmaškarní náladu. Všichni se těšily na odpoledne plné tance, zábavy, her, soutěží...

A opravdu, nikdo nebyl zklamán, nikdo se nenudil a nikomu se ani nechtělo opustit rozdováděný taneční parket tělocvičny štěkeňské základní školy. Sešlo se téměř třicet masek - parketem proplouval tučňák, z divokého západu přijel kovboj i indiáni, objevil se kuchtík, tygr, opička, děvčata se představila např. jako Maková panenka, dáma ve žlutém, viděli jsme husitské práče, nechyběla ani pirátka, Šmoulinka, kočička...a mnozí další. Bylo by velmi těžké rozhodnout, který kostým byl nejlepší a nejnápaditější.

Pro děti byly připraveny spousty her a soutěží - přenášení míčků na pálce, lovení rybiček, přetahování se lanem, přenášení hrachu brčkem, prolézání tunelem, házení míčků na cíl... atd. Děti se ze všech sil snažily a do soutěžního klání se pouštěly s  plným nasazením. Odměnou jim byl nejen dobrý pocit z vítězství, ale i jen z pouhého zapojení se do netradičních disciplín. A že nebyl ani tanec dětem cizí,  o tom svědčily unavené nožky všech tanečníků a tanečnic.

Na závěr byly všechny děti po zásluze odměněny za účast, přípravu nádherných masek a úspěšné plnění soutěžních úkolů drobnými dárečky a sladkostmi.