Lyžníci ze Štěkně

Lyžníci se svými instruktory Ondrou a Láďou

Od neděle 14. 12. do pátku 19. 12. 2014 uspořádala ZŠ Štěkeň ve spolupráci se ZŠ Volenice lyžařský kurz s cílem poskytnout žákům 7. a 8. tříd základní lyžařský výcvik a seznámit je s pohybem na horách. Lyžařskému výcviku a pobytu na chatě Mládí na Zadově předcházela organizační příprava, kterou zajišťovala a koordinovala ředitelka školy Vladimíra Cimrhanzlová za pomoci vedoucího lyžařského kurzu, učitele tělesné výchovy, Jiřího Vlasáka. Podařilo se nám vyrazit na lyže mimo hlavní sezónu, což díky příznivým finančním nákladům přilákalo až 80% lyžařských adeptů ze 7. třídy. Celkem se z obou škol zúčastnilo 25 žáků. Vedoucím lyžařského kurzu ZŠ Volenice byl pan ředitel Luděk Cimrhanzl. Samotný lyžařský výcvik probíhal pod vedením 5 mimořádně obětavých lyžařských instruktorů z lyžařské školy Zadov. Tři lyžařští instruktoři a dvě lyžařské instruktorky si děti rozdělili do pěti malých skupinek, ve kterých pak probíhala velmi intenzivní a efektivní výuka lyžování. Rodící se mladí lyžaři u nich oceňovali jejich zanícení pro věc, bezmeznou trpělivost a především vysokou profesionalitu. Podle toho, jak se děti postupně lyžařsky zdokonalovaly, přestupovaly do lepšího družstva, čímž je lyžařští instruktoři šikovně motivovali k další snaze a lepším výkonům. Součástí lyžařského kurzu byla též přednáška o krásách Šumavy a historii lyžování. Navštívili jsme také stanici horské služby, kde se naši skiáci seznámili s prací horské služby, nebezpečím hor a poskytováním první pomoci. Děti s radostí přivítaly, že jsme pro zpestření pobytu na horách jeden večer věnovali i bowlingu U Hořejšů. K podpoře kamarádství a družby mezi oběma školami přispěla i vydařená závěrečná diskotéka se společenskými hrami. Poslední dopoledne bylo věnováno lyžařským závodům ve slalomu. Vítězem byli vlastně všichni, neboť všichni projeli alespoň jedno kolo slalomu a získali tak památeční diplom, tudíž glejt lyžaře. Tři nejlepší lyžaři a lyžařky obdrželi ještě drobné upomínkové ceny. My, vedoucí kurzu, jsme byli také náležitě pyšní, že nám naše děti všichni chválili. Nejvíc nás však hřálo vědomí, že si rodiče odváželi své děti, již lyžaře, lyžníky či skiáky zdravé, spokojené a plné zážitků. Tak tedy lyžování „skol”.

Na startu budoucí vítěz slalomu Ondra PavlíkBudoucí stříbrná Vendy ZvonkováLyžařská tenečnice Gába HokrováDruhá VendyNa startu soustředěná DidiNejelegantnější lyžař MáraVyhlašování vítězů